Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Dzień Matki i Dziecka z bezpieczeństwem w tle
Warszawska "drogówka" otworzyła dziś swoje drzwi dla wszystkich mam i dzieci (tatusiowie i osoby towarzyszące też były mile widziane!). Chcąc świętować tak ważne dni, jak Dzień Matki oraz Dzień Dziecka, policjanci zorganizowali piknik rodzinny. Konkursy i zabawy z nagrodami, egzaminy na kartę rowerową, malowanie twarzy, nauka udzielania pierwszej pomocy, symulatory dachowania i motoroweru, łódka policyjna, straż pożarna i wiele innych atrakcji czekało na wszystkich odwiedzających.
KSP -
Amfetamina w "przenośnym sejfie"
Patrol policji z Międzyrzeca Podlaskiego zabezpieczył 320 porcji amfetaminy. Policjanci ujawnili narkotyki podczas kontroli drogowej. Ukryte były w metalowej kasetce, którą przewoził 24-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna oraz pasażerka auta zatrzymani zostali do wyjaśnienia w "policyjnym areszcie". Posiadanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
O krok od tragedii...
Kamery monitoringu tyskiej komendy zarejestrowały groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Do pomocy natychmiast ruszyli policjanci, którzy będąc w komendzie usłyszeli huk zderzających się pojazdów. Na szczęście w starciu osobówki z ciężarówką nikt poważnie nie ucierpiał.
Katowice -
Zachodniopomorscy funkcjonariusze nagrodzeni przez Komendanta
Wczoraj w Sali Generalskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie szef zachodniopomorskiego garnizonu mł .insp. Jacek Cegieła wręczył kilkunastu mundurowym nagrody pieniężne. Wśród nich byli funkcjonariusze wyróżnieni przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji.
Szczecin -
Kto ją rozpoznaje?
Policjanci poszukują kobiety, która wypłacała pieniądze z bankomatu pochodzące z przestępstwa. Została kilkakrotnie zarejestrowana przez kamery monitoringu. Jak ustalili policjanci, sprawcy pozyskali dane dwojga mieszkańców Lublina, następnie założyli na nie konta bankowe. Korzystając z danych oraz kont zaciągali pożyczki. Kobieta wypłacała pieniądze w Szamotułach. Osoby, które ją rozpoznają prosimy o kontakt z lubelską Policją tel. (81) 535-45-72 lub (81)535-52-46. Zapewniamy anonimowość!
Lublin -
Policjanci zlikwidowali plantację marihuany
Będzińscy stróże prawa zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zlikwidowali profesjonalną plantację konopi indyjskich. Sporych rozmiarów uprawa ukryta była w budynku byłych warsztatów, w dzielnicy Grodziec. Policjanci przejęli przeszło 1,5 tys. krzewów narkotycznej rośliny. W ich rękach znaleźli się także dwaj plantatorzy, zatrzymani podczas uprawy krzewów.
Katowice -
Dzięki policjantom z Ostrołęki kilkaset porcji narkotyków nie trafi do sprzedaży
135 gramów zabezpieczonych narkotyków w postaci amfetaminy, metaamfetaminy, marihuany oraz blisko 120 tabletek extazy, gotówka i 5 małych wag elektronicznych mogących służyć do porcjowania narkotyków – wszystko zostało zabezpieczone podczas skutecznych działań policjantów z ostrołęckiego wydziału kryminalnego. Akcja policjantów przeprowadzona była na terenie województwa podlaskiego oraz Ostrołęki. Do sprawy zatrzymano trzech młodych mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty posiadania lub udzielania narkotyków.
Radom -
Dzięki czujności sąsiadów policjanci pomogli kobiecie, która doznała udaru
Świdniccy policjanci wraz ze strażakami, którzy wyważyli drzwi, weszli do mieszkania, z którego starsza kobieta krzycząc wzywała pomocy. Jak się okazało 79-latka doznała udaru, przewróciła się na podłogę, złamała rękę i nie była w stanie się ruszyć. Natychmiast została przekazana pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego i przewieziona do szpitala. Szybka i skuteczna interwencja w sytuacji zagrożenia ludzkiego życia była możliwa, dzięki godnej naśladowania postawie sąsiadów, którzy słysząc krzyki starszej pani zawiadomili odpowiednie służby.
Wrocław -
Dzielnicowi uczą najmłodszych
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie sierż. sztab. Radosław Ciborowski oraz sierż. Marcin Felusiak wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zamęcinie przygotowali pokaz działań na miejscu wypadku drogowego. Symulację wypadku drogowego zorganizowano przed Szkołą Podstawową w Zamęcinie.
Szczecin -
Chcemy ratować życie
Policjanci z Sulęcina włączyli się w akcję poszukiwania dawców szpiku kostnego. Wspólnie z Fundacją Przeciwko Leukemii szukamy tych, którzy dzięki zaangażowaniu i dobremu sercu chcą pomagać osobom dotkniętymi chorobami nowotworowymi. Policjanci są gotowi, aby im pomagać. Razem możemy dokonać wiele.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci zatrzymali podejrzanych za pobicie mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym
Policjanci już po kilku godzinach od znalezienia na terenie gminy Cewice zwłok 48-letniego mężczyzny zatrzymali dwie osoby podejrzewane o jego pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Podziękowania za zaangażowanie i profesjonalną służbę
Policjanci z Brodnicy st. sierż. Maciej Rosiński i st. sierż. Robert Musiał zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy za uratowanie życia mężczyźnie. Policjanci z rąk Komendanta Powiatowego odebrali listy gratulacyjne z podziękowaniami za zaangażowanie i profesjonalną służbę. Natomiast wczoraj do Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu wpłynęło podziękowanie dla policjantów z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Policjanci pomogli mężczyźnie, który zagroził popełnieniem samobójstwa, był agresywny i nie dawał się uspokoić bliskim oraz ratownikom.
Bydgoszcz -
Wpadł z papierosami bez akcyzy
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który posiadał przeznaczone na handel papierosy bez polskich znaków akcyzy. Znaleźli u niego ponad 9 tys. nielegalnych wyrobów tytoniowych.
Łódź -
Upór+wola walki+ wytrwałość = sukces
W ubiegłym tygodniu sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Lublińcu w kilku zawodach sportowych.
Katowice -
Podsumowanie wspólnych działań realizowanych w ramach akcji SMARTSTOP
Podczas ostatniego sezonu siatkarskiego mieliśmy okazję promować bezpieczne zachowania na drodze poprzez odpowiedzialne korzystanie z telefonów komórkowych na meczach Cerradu Czarnych Radom przy ogromnym wsparciu uczennic z Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu.
Radom -
Uroczysta gala programu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z młodzieżą zakończyli kolejny etap programu profilaktycznego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. W ramach projektu uczestnicy wykonali prace plastyczne oraz przygotowali spot multimedialny na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas uroczystej gali w poznańskim Multikinie.
Poznań -
Ślubowanie nowych policjantów w Krakowie
26 maja br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki. Komendant życzył młodym adeptom sztuki policyjnej powodzenia i satysfakcji w służbie.
Kraków -
Policjanci zatrzymali fałszywego mechanika
Policjanci z Poznania zatrzymali 2 osoby, które są podejrzewane o wyłudzenia pieniędzy metodą „na mechanika”. Celowo uszkadzali samochody, a następnie oferowali pomoc w usunięciu usterki. Teraz mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.
Poznań -
Ostatni z podejrzanych w rękach policjantów
Trzeci i ostatni z uczestników zajścia, do którego doszło na ulicy Piotra Skargi, trafił w ręce katowickich policjantów. Dzięki nagłośnieniu sprawy przez media, a także intensywnym działaniom policjantów mężczyzna wiedział, że jego zatrzymanie jest tylko kwestią najbliższego czasu. Dlatego dzisiaj sam zgłosił się do katowickiej komendy policji. Prokurator zdecyduje teraz o zarzutach, jakie usłyszy.
Katowice -
Skuteczni w walce z narkobiznesem
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali dilera, w którego mieszkaniu znaleźli blisko pół kilograma narkotyków i ponad 100 tabletek ecstasy. Mężczyzna został zatrzymany tuż po transakcji sprzedaży narkotyków wraz z innymi osobami, które właśnie nabyły od niego „towar”.
Gorzów Wlkp. -
Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego
Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu organizują wyprawę rowerową. Przed nimi do przejechania ponad 1200 kilometrów. Po trasie zamierzają odwiedzić 129 jednostek policji garnizonu śląskiego. Wszystko po to, aby zebrać pieniądze na leczenie ciężko chorej 16-letniej Wiktorii z Pyskowic. Start 1 czerwca spod budynku strumieńskiego komisariatu. Meta 14 czerwca pod siedzibą KWP w Katowicach.
Katowice -
Z bankowcami o oszustwach na wnuczka
Policjanci z Wydziału Prewencji KWP w Lublinie po raz kolejny spotkali się z pracownikami banków. Spotkania te organizowane są w ramach programu OSZUSTOM STOP, którego celem jest podniesienie bezpieczeństwa osób starszych oraz samotnie mieszkających.
Lublin -
Policjanci i pracownicy komendy oddali krew
Druga w tym roku akcja zbiórki krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy zakończona. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP Radom. Odbyła się ona w ramach akcji „Życiodajny krwioobieg". W całym ubiegłym roku mazowieccy mundurowi oddali ponad 60 litrów krwi.
Radom -
Usiłowała zabić brata
Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 31-letniej mieszkanki gm. Rokitno. Kobieta podejrzewana jest o usiłowanie zabójstwa swojego brata. Do zdarzenia doszło po wcześniejszym wspólnym spożywaniu alkoholu. W chwili zatrzymania miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Lublin -
Policjanci odzyskali audi. Właściciel nie wiedział, że zostało skradzione
Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 35-letniego mieszkańca woj. pomorskiego, w związku ze skradzionym na terenie Niemiec samochodem. Okazało się, że jego właściciel nie wiedział o kradzieży. Dzięki polsko-niemieckiej współpracy oraz wzorowemu przepływowi informacji auto, którego wartość to ponad 40 tys. zł. wróci do właściciela, natomiast podejrzany usłyszał zarzuty.
Gorzów Wlkp. -
Rozlokował doniczki z konopiami pośród innych roślin
Kryminalni z Lipna, w toku prowadzonych czynności, ustalili, że 30-letni mieszkaniec sąsiedniego województwa jest zamieszany w sprawę, nad którą oni pracowali, a dotyczyła ona "narkotykowej działalności". Na tej podstawie policjanci weszli na teren jednej z posesji w powiecie płockim. Tam zlikwidowali plantację 31 krzaków konopi indyjskich i zabezpieczyli ponad 1,2 kg marihuany.
Bydgoszcz -
Zatrzymani za spowodowanie uszczupleń podatkowych na kwotę ponad 3,5 miliona złotych
Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej oraz wałbrzyskiej komendy miejskiej zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się dokonywaniem oszustw podatkowych przy obrocie artykułami spożywczo–przemysłowymi. Wartość strat w tej sprawie szacowana jest na ponad 3,5 miliona złotych. Wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
Wrocław -
Zatrzymani za posiadanie znacznych ilości narkotyków
Chełmscy policjanci zatrzymali wczoraj trzech mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat. W mieszkaniu wynajmowanym przez jednego z nich znaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram marihuany, kilkaset sztuk tabletek ekstazy i amfetaminę. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponad 1400 porcji marihuany zabezpieczyli kraśniccy policjanci. Zatrzymanych zostało 6 osób w tym dwóch „dilerów”, którzy odpowiedzą za udzielanie narkotyków. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
26 maja 2017 roku o godzinie 10 w Domu Klubowym „Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 85 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby. To drugi nabór do naszej formacji w tym roku. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w tym roku już 120 funkcjonariuszy.
Wrocław -
Policjanci ratowali życie tonącej kobiety pływając w nurcie rzeki
Dramatyczny przebieg miała akcja ratowania życia tonącej w Odrze 52 - letniej mieszkanki Głogowa. Trójka policjantów pływając w nurcie rzeki, zlokalizowała miejsce jej utonięcia i wydobyła pokrzywdzoną na powierzchnię. Reanimacja doprowadziła do przywrócenia akcji serca kobiety, która przebywa na oddziale intensywnej terapii głogowskiego szpitala.
Wrocław
