Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Policjanci w całej Polsce włączają się w organizację Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ideą tego przedsięwzięcia, które w tym roku odbywa się w dniach 22-27 lutego, jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
KGP -
Inauguracja kampanii "Daj znak"
W katowickim Spodku odbyła się uroczysta inauguracja kampanii społecznej „Daj znak i przejdź bezpiecznie przez jezdnię”. Przedsięwzięcie realizuje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach Krajowe i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja ma na celu wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.
Katowice -
Poszukiwany od 9 lat „wytropiony” przez dolnośląskich policjantów
Był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu „wytropili” mężczyznę, który od ponad 9 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, który jest podejrzany o działania w grupie przestępczej zajmującej się oszustwami związanymi z obrotem paliwami, wpadł w ręce dolnośląskich funkcjonariuszy na terenie innego województwa. Straty Skarbu Państwa w wyniku działalności przestępczej grupy szacuje się na nie mniej niż 15 milionów złotych.
Wrocław -
Policjanci odzyskali audi, skradzione chwilę wcześniej w Niemczech – podejrzany wpadł podczas zasadzki
Funkcjonariusze dolnośląsko – saksońskiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca, w wyniku prowadzonych działań, odzyskali samochód skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. W ręce policjantów, podczas zasadzki wpadł też mężczyzna, podejrzewany o paserstwo. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Pojazd został zabezpieczony, a zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za czyn, o który jest podejrzany grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policjanci odzyskali bmw skradzione dzisiaj w Niemczech
Stołeczni policjanci zatrzymali 26-letniego Artura Ł., który nie zareagował na polecenia mundurowych i uciekał skradzionym dzisiaj w Niemczech bmw. Kierowca samochodu nie zważając na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, jechał z ogromną prędkością drogami powiatu pruszkowskiego i ulicami Warszawy. Wpadł na blokadzie na Trasie Siekierkowskiej.
KSP -
9-letni bohater uratował swoją mamę
Przedwczoraj wieczorem 9-latek z terenu gm. Wiśniew dzięki opanowaniu i rozsądkowi uratował życie mamy. Kobieta dostała w domu ataku hipoglikemii i gdy straciła przytomność, jej syn telefonicznie powiadomił służby ratunkowe, a przed ich przyjazdem sam podawał mamie wodę z cukrem.
Radom -
Oszustwa „na wnuczka” – trzy osoby zatrzymane
Policjanci z Białegostoku zatrzymali trzy osoby w związku z szeregiem oszustw metodą na tzw. „wnuczka”. Jeden z mężczyzn wpadł w Warszawie, natomiast dwaj kolejni trafili w ręce mundurowych zaraz po wyłudzeniu pieniędzy od mieszkanki Grajewa. Dziś wszyscy usłyszą zarzuty. Pierwszy z nich - 22-latek odpowie za 2 takie przestępstwa, a 29 i 37-latek za aż 36 oszustw i ich usiłowań. Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje sąd.
Białystok -
Policjant po służbie odnalazł zaginionego
Policjant, będący na urlopie zauważył mężczyznę, którego twarz kojarzył z komunikatu o zaginięciu. Jak się okazało, zaginiony od 7 lutego błąkał się bez celu po mieście. Dzięki reakcji funkcjonariusza cały i zdrowy wrócił do swojego miejsca zamieszkania.
Łódź -
Zabezpieczyli ponad pół tony nielegalnego tytoniu
Mieszkaniec Dąbrowy Chełmińskiej odpowie za posiadanie nielegalnego tytoniu. Policjanci z Fordonu zabezpieczyli na terenie jego posesji ponad pół tony suszu i krajanki tytoniowej. 32-latek naraził Skarb Państwa na straty blisko 370 tysięcy złotych. Kodeks karno-skarbowy przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 3.
Bydgoszcz -
Zabezpieczyli ponad 3 kg amfetaminy
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wspólnie z warszawskimi celnikami zatrzymali na terenie lotniska im. F. Chopina trzy osoby, które podejrzewali o rozprowadzanie narkotyków. Jedna z osób już została tymczasowo aresztowana. Mundurowi zabezpieczyli ponad 3 kg narkotyków.
Radom -
„Łowcy cieni” o zatrzymaniu Kajetana P.
Wywiad z trzema policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tzw. łowców cieni, którzy uczestniczyli w zatrzymaniu Kajetana P. w Vallette na Malcie.
CBŚP -
Pod pozorem badań lekarskich okradali starszych ludzi
W ręce brzeskich policjantów wpadły dwie kobiety, które pod pozorem wykonywania badań lekarskich okradały starsze osoby. Chwilę później mundurowi zatrzymali kolejne dwie osoby, które stojąc na tzw. czatach obserwowały miejsca kradzieży. To mieszkańcy województw dolnośląskiego i mazowieckiego. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.
Opole -
Zmodernizowany budynek komendy otwarty dla policjantów i obywateli
Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński uroczyście otworzył zmodernizowany budynek Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Inwestycję zrealizowano ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji, przy wsparciu środków samorządowych. Budynek komendy został rozbudowany o nowe skrzydło. Obecnie jest to obiekt spełniający nowoczesne standardy techniczne i funkcjonalne.
Poznań -
Policjanci uratowali życie 84-latkowi
Dzięki czujności sąsiedzkiej i szybkiemu działaniu policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Sierpcu, 84-letni wychłodzony mężczyzna został wydobyty w rzeki, ogrzany i przekazany załodze karetki pogotowia. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Radom -
Mężczyzna ugodzony nożem uzyskał pomoc od dzielnicowego
Do Rewiru Dzielnicowych, mieszczącym się na olsztyńskim Zatorzu, przybiegł zakrwawiony mężczyzna z prośbą o pomoc. Policjant założył mu opatrunek na głowę i natychmiast wezwał pogotowie. Jak się okazało, pokrzywdzony najprawdopodobniej został ugodzony nożem przez swoją konkubinę. Pijana kobieta została zatrzymana.
Olsztyn -
Spotkanie z rodzinami poległych policjantów
W środę (17 lutego br.) z inicjatywy Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. ds. współpracy z Fundacją Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach podinsp. Anny Kołodziejczak-Milewskiej, odbyło się spotkanie z rodzinami poległych policjantów województwa lubuskiego.
Gorzów Wlkp. -
Tymczasowy areszt dla mężczyzny m.in. za groźby, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała i podpalenie
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu dzierżoniowskiego, a podejrzanemu o kilka poważnych przestępstw - sprowadzenie powszechnego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, uszkodzenie ciała i mienia, wymuszenie rozbójnicze oraz kierowanie gróźb karalnych i znęcanie się nad rodziną. Podejrzany, który usłyszał zarzuty, został już decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Wrocław -
Zaatakowali kobietę, ukradli samochód
Odzyskane volvo o wartości 80 tys. złotych oraz zatrzymani dwaj mężczyźni - to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową. Krzysztof M. oraz Kamil L. usłyszeli już zarzut za rozbój. Wczoraj zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 42-latka oraz objęciu policyjnym dozorem 28-latka. Za to przestępstwo może im grozić kara nawet do 12 lat więzienia.
KSP -
Zabójstwo sprzed 18 lat wyjaśnione. Podejrzany aresztowany
Policjanci z tzw. Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i prokurator rozwikłali sprawę zabójstwa 77-letniej kobiety. Do zbrodni doszło przed 18 laty w miejscowości Strzelce Górne, w gminie Dobrcz, gdzie w studni, pod warstwą kamieni i drewnianych kłód, znaleziono ciało starszej pani. Funkcjonariusze po latach zatrzymali 39-letniego już dziś mężczyznę podejrzanego o popełnienie tej makabrycznej zbrodni. Zatrzymany odpowie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.
Bydgoszcz -
Policjanci uratowali mężczyznę
Policjanci uratowali mężczyznę, który jako pacjent jednego z wrocławskich szpitali, oddalił się samowolnie z placówki medycznej. Funkcjonariusze odnaleźli go leżącego w polu. Był przemarznięty i całkowicie zdezorientowany. Mężczyzna był ubrany jedynie w bluzkę oraz spodnie, nie miał na sobie obuwia. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy przedmedycznej, okryli kocem termicznym oraz umieścili go w radiowozie, aby mógł się ogrzać. Następnie odnalezionym zajęły się służby medyczne.
Wrocław -
Zarzut za fałszywe zawiadomienie o ładunkach wybuchowych
19-latek ze Szczecina usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych. Mężczyznę zatrzymali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy pracowali i nadal będą pracować nad sprawami, dotyczącymi fałszywych zawiadomień. Zatrzymanemu grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Szczecin -
Policjanci zlikwidowali arsenał broni i materiałów wybuchowych
Policjanci z Gorlic zatrzymali 56-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się w jednej z podgorlickich miejscowości, a w zajmowanych przez niego pomieszczeniach ujawniono m.in. kilkanaście jednostek broni, kilkaset sztuk amunicji oraz materiały wybuchowe. Ze względu na zagrożenie wybuchem, na miejsce wezwano zespół minersko-pirotechniczny.
Kraków -
Lubińscy policjanci rozdają odblaski
Policjanci z Lubina prowadzą na terenie powiatu akcję prewencyjną pn. „Widoczny z daleka” . Dzięki włączeniu się w działania lokalnych samorządów piesi, w tym uczniowie oraz rowerzyści otrzymują opaski, kamizelki oraz inne elementy odblaskowe.
Wrocław -
Oszukiwali "na wnuczka" - wpadli w policyjne zasadzki
Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanym, którzy oszukiwali ludzi na tzw.wnuczka. W ręce policjantów z Lublina na terenie Warmii i Mazur wpadły 3 osoby - dwaj kurierzy i żona jednego z nich. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzani mogli uczestniczyć w odbiorze i przekazaniu pieniędzy z 50 przestępstw do których doszło na terenie całego kraju. Straty mogą być szacowane na kwotę nawet 1,5 mln zł. Z kolei w zasadzkę zorganizowaną przez świdnickich policjantów wpadła 38-latka, która próbowała wyłudzić od starszych osób łącznie blisko 130 tys.zł.
Lublin, Wrocław -
Zatrzymany oszust internetowy
Funkcjonariusze zajmujący się ściganiem przestępstw o charakterze gospodarczym z Komendy Miejskiej Policji w Płocku ustalili i zatrzymali płocczanina, który oferował w Internecie części komputerowe. Części te jednak nigdy nie trafiły do osób, które je zakupiły. Zatrzymany 31-latek usłyszał 17 zarzutów oszustwa, jednak sprawa ma charakter rozwojowy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Radom -
Areszt tymczasowy dla mężczyzny poszukiwanego przez Interpol za zabójstwo pierwszego stopnia
Areszt tymczasowy dla mężczyzny poszukiwanego przez Interpol za zabójstwo pierwszego stopnia, który zatrzymany został przez małopolskich policjantów we współpracy z funkcjonariuszami Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.
Kraków -
Chciała sprzedać swoją nerkę przez Internet - została zatrzymana
Za naruszenie przepisów ustawy o pobieraniu, przechowywaniu, przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów odpowie 26-latka zatrzymana przez małopolskich policjantów. Młoda kobieta za pośrednictwem Internetu chciała za 20 tys. zł sprzedać swoją nerkę. Powodem takiego zachowania zatrzymanej miała być trudna sytuacja finansowa w jakiej się znalazła.
Kraków -
Policjantki zapobiegły tragedii
Policjantki z II śródmiejskiego rewiru dzielnicowych uratowały życie 38-latka, który trzymając się rękoma balustrady balkonu, zawisł na 3 piętrze swojego mieszkania. Funkcjonariuszki najpierw przekonały mężczyznę, żeby zrezygnował ze swoich zamiarów, a następnie, kiedy już osłabł i puścił się poręczy, złapały go i wciągnęły na balkon.
KSP -
Docenieni za profesjonalizm
W czwartek / 18 lutego / w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń policjantom, za wzorową postawę w wypełnianiu ustawowych zadań. Spotkanie było także okazją do omówienia wyzwań, jakie stoją przed lubuską Policją.
Gorzów Wlkp. -
Konferencja „Nowe wyzwania dla Użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II”
W Poznaniu rozpoczęła się właśnie konferencja krajowa o zapobieganiu i zwalczaniu terroryzmu. Spotkanie zorganizowane zostało przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, w ramach projektu „Nowe wyzwania dla Użytkowników SIS związane z wdrożeniem SIS II”, dofinansowanego ze środków z Norweskiego Mechanizmu Finansowego (2009-2014).
KGP, Poznań

