Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Poszukiwany sprawca napadu na bank
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich prowadzą śledztwo w sprawie rozboju w placówce bankowej. Do napadu doszło 27.01.2016 r., tuż po godzinie 15.00 przy ul. Zamkowej w Strzelcach Opolskich. Zamaskowany mężczyzna po wejściu do placówki bankowej, zagroził personelowi przedmiotem przypominającym broń palną i zażądał wydania pieniędzy. Napastnik po zrabowaniu pieniędzy oddalił się z miejsca.
Opole -
Dzięki policjantom CBŚP na czarny rynek nie trafi 22 kg narkotyków
Działania policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udaremniły wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 22 kilogramów narkotyków. Dwaj "hurtownicy" wpadli tuż po dokonaniu transakcji, wkrótce do policyjnego aresztu trafiła także współpracująca z jednym z nich kobieta – w jej mieszkaniu policjanci odnaleźli duże ilości amfetaminy.
CBŚP -
Mł. insp. Jarosław Janiak nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wlkp.
W środę, 3 lutego 2016 roku odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego komendanta garnizonu lubuskiego. Młodszy inspektor Jarosław Janiak został powołany na wniosek Komendanta Głównego Policji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Mariusza Błaszczaka.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci zatrzymali 28-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania
Ostródzcy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania 28-letniego mieszkańca Ostródy. Mężczyzna ma na swoim koncie włamania, które popełnił na terenie Szwecji. Kryminalni ustalili, że Marek K. może ukrywać się w Gdańsku. Pojechali tam i zatrzymali go na budowie, gdzie od jakiegoś czasu pracował. Poszukiwany przez szwedzki wymiar sprawiedliwości zaskoczony mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Olsztyn -
Spotkanie dotyczące mapy zagrożeń
W sali konferencyjnej im. Witolda Celichowskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się spotkanie robocze dotyczące prac nad mapą zagrożeń. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji administracji rządowej, które odpowiadają za stan bezpieczeństwa w województwie wielkopolskim.
Poznań -
Narkotyki, nielegalny alkohol i tytoń
Nowotomyscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 36 lat. W ich mieszkaniach znaleziono amfetaminę oraz sporą ilość nielegalnego alkoholu i tytoniu. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Poznań -
Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mężczyzny
Policjanci z Nysy wraz ze strażakami z OSP Moszczanka-Szybowice odnaleźli w lesie zaginionego dzień wcześniej 61-latka. Jak ustalili policjanci, zaginiony wyszedł z domu, a gdy zapadł zmrok stracił orientację i nie mógł już znaleźć drogi powrotnej. Noc spędził w lesie - 7 kilometrów od swojego domu. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.
Opole -
Zaatakował nożem przechodnia
Policjanci z Komendy Powiatowej w Gnieźnie zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który bez powodu zaatakował nożem 23-latka zadając mu 7 ciosów. Poszkodowany z ranami zagrażającymi jego życiu trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w ostatni weekend stycznia na osiedlu Kawiary w Gnieźnie. Za to przestępstwo zatrzymanemu może grozić nawet dożywocie.
Poznań -
Zlikwidowano dziuplę z częściami kradzionych Audi
Dolnośląscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową, do której trafiały w celu demontażu auta marki Audi, skradzione na terenie Polski i Niemiec. Zabezpieczono różnego rodzaju części i podzespoły, pochodzące z samochodów modeli A4, A5, A6 oraz Q5 i Q7. Już wstępna identyfikacja wykazała, że są to elementy z co najmniej 7 skradzionych samochodów, których wartość to nie mniej niż kilkaset tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn.
Wrocław -
Chciał odebrać sobie życie
Wczoraj jędrzejowscy policjanci odnaleźli mężczyznę, który telefonicznie powiadomił, że ma problemy osobiste i potrzebuje pomocy. Desperat został odnaleziony. Jak się okazało był poszukiwany listem gończym, więc trafił do policyjnego aresztu.
Kielce -
Matka opiekująca się dzieckiem miała 3 promile
Kobieta, która „opiekowała się” dwuletnim synkiem, miała 3 promile alkoholu we krwi. Po interwencji funkcjonariuszy chłopca przekazano trzeźwej opiekunce, a nieodpowiedzialna matka trafiła do izby wytrzeźwień. Niebawem 33-latka poniesie konsekwencje za swoje zachowanie.
Bydgoszcz -
Policja zabezpieczyła broń i amunicję
W wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych na terenie Ostrołęki i powiatu, policjanci zabezpieczyli rewolwer, szkielety pistoletów, lufy pistoletowe, magazynki oraz amunicje. Właściciel posesji został osadzony w policyjnym areszcie.
Radom -
Grupa narkotykowa rozbita przez CBŚP
Policjanci CBŚP zatrzymali 11 osób, które zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających m.in. na terenie Krosna, Rzeszowa i Rymanowa. Narkotyki, którymi handlowano, to głównie amfetamina i marihuana. Wśród zatrzymanych znalazły się osoby powiązane ze środowiskami pseudokibicowskim i motocyklowym.
CBŚP -
Insp. Tomasz Miłkowski nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie
Dzisiaj odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Inspektor Tomasz Miłkowski został powołany na wniosek Komendanta Głównego Policji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Mariusza Błaszczaka.
Kraków -
Zatrzymany za napady na staruszki
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 24-latka, podejrzanego o dokonanie trzech rozbojów na starszych kobietach. Sprawca bił i kopał je po całym ciele, a następnie okradał. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój w warunkach recydywy grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.
Opole -
Policjanci zatrzymali złodzieja i pasera
Bolesławieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, w tym pasera, podejrzanych o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Zatrzymani mają na swoim koncie kradzież m. in. akumulatorów oraz elektronarzędzi, a straty jakie spowodowali sięgają blisko 15 tysięcy złotych.
Wrocław -
Policjanci przybyli z pomocą na czas
Leżącego na podłodze i wzywającego pomocy 64-latka zastali policjanci skierowani na interwencję do jednej z wsi pod Mroczą. Bez chwili wahania wyważyli drzwi i wezwali karetkę pogotowia. Mężczyzna, z uwagi na stan zdrowia, został natychmiast przewieziony do szpitala.
Bydgoszcz -
Areszt za usiłowanie zabójstwa
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali 45-latka, który siekierą usiłował zabić swoją sąsiadkę. Decyzją sądu mieszkaniec Gniezna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa aresztowanemu mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Poznań -
Ukradli kilkaset tysięcy złotych a następnie zlecili włamanie aby zatuszować przestępstwo
Łódzcy policjanci zatrzymali 6 osób mających związek z kradzieżą i włamaniem do jednej z firm na Polesiu. Czworo z nich już zostało tymczasowo aresztowanych, pozostali znajdują się pod policyjnym dozorem. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych pieniędzy.
Łódź -
Tymczasowy areszt dla podejrzewanego o zabójstwo
Zarzut zabójstwa usłyszał 43-letni Tomasz M. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie ciosu nożem 31-latkowi, z którym kilka minut wcześniej pokłócił się, a który sam wcześniej atakował jego i jego kolegę nożem oraz zranił go w okolice oka. Poszkodowany 31-latek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. Sąd rejonowy w Wołominie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
KSP -
8 kg narkotyków przechwyconych przez CBŚP
Policjanci CBŚP zabezpieczyli 8 kg narkotyków: marihuany, amfetaminy i mefedronu. Zatrzymali też, po pościgu samochodowym, mężczyznę, do którego należały środki odurzające. Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków - grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.
CBŚP -
Kolejne uderzenie CBŚP w przestępczość tytoniową
Zabezpieczenie ponad 700 tys. nielegalnych papierosów oraz ponad 4,4 tys. kg suszu tytoniowego, a także zatrzymanie pięciu osób, z których czterem postawiono zarzuty - to efekt pracy policjantów z CBŚP walczących z przestępczością ekonomiczną. Łączną wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie oszacowano na prawie 2,7 mln złotych.
CBŚP, Wrocław -
Mistrzostwo Polski Jednostek Specjalnych dla Reprezentacji Komendanta Głównego Policji
W dniach 30 – 31 stycznia br. w hali sportowej Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie odbyły się IV Halowe Mistrzostwa Polski Jednostek Specjalnych w Piłce Nożnej. W dwudniowych zmaganiach sportowych Reprezentacja KGP pokazała mistrzowską formę wygrywając wszystkie mecze.
KGP -
Zmiany w kierownictwie Centrum Szkolenia Policji
Komendant Główny Policji z dniem 1 lutego br. mianował insp. Annę Rosół na stanowisko Komendanta Centrum Szkolenia Policji. Pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta ds. Dydaktycznych powierzył podinsp. Iwonie Klonowskiej.
CSP Legionowo -
Nadawali sygnały zatrzymujące pociągi
Policjanci przedstawili zarzuty trzem mężczyznom, którzy nadawali sygnały do urządzenia radio-stop w pociągach, powodując ich zatrzymanie. Decyzją prokuratury zostali oni objęci policyjnym dozorem.
Łódź -
Zatrzymany po śmiertelnym potrąceniu
Policjanci ze Środy Wlkp. zatrzymali sprawcę potrącenia kobiety. 23-letni kierowca najechał przechodzącą po pasach kobietę, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając żadnej pomocy. Ranna piesza po przewiezieniu do szpitala zmarła.
Poznań -
Mapy bezpieczeństwa - uniwersalne narzędzie służb państwowych
27 stycznia w Komendzie Głównej Policji odbyła się odprawa służbowa Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Jana Lacha z Zastępcami Komendantów Wojewódzkich/Stołecznego Policji, właściwych do spraw prewencyjnych. Podczas odprawy przedstawiono główne kierunki działania służby prewencyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji rozwiązania systemowego w postaci Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce, które to przedsięwzięcie stanowi priorytet, zarówno Komendanta Głównego Policji, jak i resortu spraw wewnętrznych i administracji.
KGP -
Gigantyczne oszustwo
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Łodzi, wspólnie z sieradzką Prokuraturą Okręgową, ujawnili przestępczą działalność rodziny z Szadku. Jej członkowie podejrzani są o szereg przestępstw o charakterze gospodarczym - oszustwo na ponad 6,5 mln złotych, wyłudzenie kredytu na blisko 500 tysięcy, a także wiele przypadków uchylania się od spłat zobowiązań.
Łódź -
Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie zatrzymali 7 osób w wieku od 39 do 72 lat, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem dotacji z Unii Europejskiej. Wstępnie szacowana kwota wyłudzeń to ponad 18 mln złotych. Pieniądze uzyskiwane były na projekty innowacyjne, w ramach których powstać miały nowoczesne urządzenia i maszyny. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty. Wobec kierownika grupy, na wniosek śledczych, sąd zastosował tymczasowy areszt.
Lublin -
Funkcjonariusze przechwycili kolejne dopalacze
Trzy osoby zatrzymane i przechwycone blisko 130 opakowań dopalaczy, to efekt kolejnych działań przeprowadzonych przez wrocławskich policjantów, a wymierzonych w handel tego typu substancjami. Te szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia substancje odurzające, funkcjonariusze znaleźli podczas kontroli na terenie miasta dwóch kolejnych punktów handlowo – usługowych.Zabezpieczone dopalacze będą teraz badane pod kątem zawartości.
Wrocław
