Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci przejęli nielegalny tytoń
Jastrzębscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli ponad sto kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Śledczy szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenie podatkowego wynoszą około 80 tysięcy złotych. Właścicielowi „lewego towaru” grozi kara 3 lat więzienia.
Katowice -
Rajd 17-latka ulicami Bydgoszczy
Gnał mazdą ulicami Bydgoszczy prawie 130 km/h, a podczas kontroli okazało się, że w ogóle nie miał prawa jazdy. Wyczyny 17-latka zarejestrował policyjny wideorejestrator. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Bydgoszcz -
Areszt za usiłowanie zabójstwa
Na trzy miesiące aresztował szubiński sąd 53–latka, który bez powodu uderzył tasakiem w głowę stojącego na ulicy mężczyznę. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Żegnamy naszego Kolegę...
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym, tj. 11 stycznia 2016 roku w wieku 48 lat tragicznie zginął nasz przyjaciel i kolega podinsp. Marek Żmuda, ekspert Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji. Służył w Policji 28 lat.
KGP -
Funkcjonariusze zlikwidowali dziuplę samochodową
Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową, gdzie rozebrano co najmniej kilkadziesiąt kradzionych pojazdów o łącznej wartości około miliona złotych. Dziupla mieściła się w budynku, który był wykorzystywany do hodowli kur. 34-letni mężczyzna, bezpośrednio związany z kradzieżami pojazdów, został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzut paserstwa, a obecnie uzupełniane są dowody dokonywania kradzieży samochodów.
Kraków -
Dzięki policjantom 73 – latek uniknął zamarznięcia
Kłodzcy policjanci uratowali przed wychłodzeniem starszego mężczyznę, który w miejscu mało uczęszczanym, nietrzeźwy, leżał w nocy na schodkach prowadzących do zaplecza budynku usługowego. Funkcjonariusze znaleźli go patrolując ulice miasta. Pomoc przyszła na czas. Mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania.
Wrocław -
Odpowie za posiadanie znacznych ilości marihuany
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad kilogram marihuany. Narkotyki były ukryte w dziecięcych zabawkach. Zatrzymany był już kilkakrotnie notowany.
Łódź -
14-latkowie wykazali się postawą godną naśladowania
Dzięki informacji przekazanej od dwóch 14-latków i szybkiej reakcji policjantów z Ochoty nie doszło do tragedii. 68-letni mężczyzna, który przemoczony, wyziębiony i bez butów leżał na skwerze przy ul. Korotyńskiego, trafił pod opiekę lekarzy. Chłopcy wykazali się wzorową, bardzo dojrzałą i godną naśladowania postawą.
KSP -
Zabezpieczono podrobione zegarki warte 700 tysięcy złotych
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna, podczas patrolu na terenie Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej, ujawnili i zabezpieczyli 266 podrobionych zegarków imitujących znane światowe marki. Szacunkowa wartość oryginalnej biżuterii to niemal 700 tysięcy złotych. Za wprowadzanie do obrotu produktów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Mając 2,75 promila szła z małym dzieckiem po ulicy
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali kobietę, która mając 2,75 promila alkoholu w organizmie szła ulicami miasta wraz z 3-letnią dziewczynką w wózku. Policjantów o całym zdarzeniu zaalarmowała jedna z funkcjonariuszek będąca po służbie, która zauważyła bardzo niebezpieczną sytuację.
Wrocław -
Wrocławska policjantka w „10” najlepszych sportowców Dolnego Śląska w 2015 roku
Wrocławska policjantka sierż. Paulina Bieć za swoje osiągnięcia na polskiej i międzynarodowej arenie sportowej została nagrodzona w ramach 63. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej. W uroczystości, która odbyła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, udział wzięło aż 1500 dolnośląskich sportowców, trenerów i działaczy. Paulina Bieć, to wielokrotna Mistrzyni Świata i Europy, a także Polski w Kickboxingu. W październiku 2015 r. podczas Mistrzostw Świata w Belgradzie, zdobyła już piąty w swej karierze tytuł mistrzowski.
Wrocław -
Kolejne poszukiwania zakończone sukcesem
Sukcesem zakończyły się poszukiwania 89-letniej, schorowanej kobiety, która po południu wyszła z domu ubrana tylko w sweter i spodnie. Po pięciu godzinach poszukiwań żagańscy policjanci znaleźli ją w polu, ponad pół kilometra od najbliższej drogi.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci szukają domu dla Edka i Miłki
Łęczyccy policjanci pomagają znaleźć dom dla Edka i Miłki, dwóch szczeniaków, które uratowano przed śmiercią. Funkcjonariusze zatrzymali zwyrodnialca odpowiedzialnego za to przestępstwo. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Zatrzymani za handel lekami na potencję
Policjanci zatrzymali pięć osób, które odpowiedzą za obrót lekami bez wymaganego zezwolenia. Funkcjonariusze z Poznania zabezpieczyli 31 tys. tabletek o wartości bliskiej 1 mln zł, policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zabezpieczyli blisko 16 tys. sztuk tabletek na potencję. Kilkanaście tysięcy tabletek i ampułek sterydów anabolicznych oraz leków na potencję przejęli również policjanci z Bielan. we wszystkich tych przypadkach podejrzani handlowali środkami za pośrednictwem Internetu. Za złamanie przepisów prawa farmaceutycznego może grozić kara do 2 lat więzienia.
KSP, Poznań -
Kolejny członek tzw. grupy szkatułowej w rękach „Łowców cieni”
Michał. S. (36 l.) został zatrzymany na warszawskim Żoliborzu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym od września 2015 roku. Odpowie teraz m.in. za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe.
CBŚP -
Ponad 2 kg marihuany nie trafi na rynek
2 kilogramy suszu roślinnego, 21 krzewów konopi, a także m.in. środki zwiększające objętość porcji dilerskich zabezpieczyli policjanci z Krakowa w jednym z budynków na terenie gminy Wielka Wieś. Na miejscu zatrzymano kobietę i mężczyznę. Obojgu zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu, kobieta podpisywać będzie listę osób dozorowanych.
Kraków -
Ukradł środki ochrony roślin
Policjanci z Pyrzyc zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z hali magazynowej m. in. środków ochrony roślin o wartości ponad 120 tys. zł. Odzyskano znaczną część skradzionego mienia. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.
Szczecin -
Policjanci wspólnie z inspektorami Animals uwolnili głodzone zwierzęta
Oświęcimscy policjanci prowadzą czynności w sprawie znęcania nad dwoma psami i dwoma kotami, które pozostawały w mieszkaniu bez opieki, prawdopodobnie przez kilkanaście dni. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Policjanci wszczęli postępowanie wobec właścicielki psów i kotów.
Kraków -
Zareagowali w czasie wolnym od służby
Funkcjonariusz Biura Spraw Wewnętrznych KGP w czasie urlopu zatrzymał pijanego kierowcę, który podróżował z 8-letnim dzieckiem. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. W drugiej sytuacji, policjant i policjantka - w dniu wolnym od służby uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Trzecia podobna sytuacja miała miejsce w Krośnie Odrzańskim. Funkcjonariusze zareagowali w czasie wolnym od pracy i to nie pierwszy raz, kiedy pokazali, że policjantem jest się nie tylko na służbie.
KGP, KSP, Gorzów Wlkp. -
Oszronione szyby i samochód pokryty śniegiem – czym grozi taka jazda?
Okres zimowy to czas, kiedy na ulicach codziennie można spotkać samochody, które jadą całe pokryte śniegiem lub z oszronionymi szybami. Kierujący takimi pojazdami z pełną świadomością decydują się na jazdę pozbawiając się zupełnie widoczności i kontroli nad tym co dzieje się na drodze. Czasem jest to zwykła lekkomyślność, a czasem trudno to nazwać nawet brakiem wyobraźni. Takie praktyki prowadzić mogą niestety do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.
Wrocław -
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
11 stycznia 2016 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi po raz pierwszy w tym roku, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów, którzy rozpoczęli służbę jeszcze w grudniu 2015 roku. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał insp. Tomasz Michułka p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
Łódź -
Zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania
Mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymali policjanci z Szamotuł. Podczas pościgu uciekinier uderzył w drzewo. Nie miał prawa jazdy, był pijany i kradł samochody. Postawiono mu kilkanaście zarzutów. Grozi mi kara nawet 10 lat więzienia.
Poznań -
Kolejne działania na rzecz bezdomnych
Lubuscy policjanci wciąż kontynuują działania, które mają pomóc bezdomnym przetrwać sytuację związaną z niskimi temperaturami. Mundurowi sprawdzają miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać i w razie potrzeby nieść im pomoc. Tylko minionej doby blisko 200. takich punktów było doglądanych przez mundurowych, a 21. osobom zapewniono stosowną pomoc.
Gorzów Wlkp. -
Uratowali jelenie, które wpadły do lodowatej rzeki
Dwa jelenie uwięzione w lodowatym korycie rzeki uratowali policjanci wspólnie ze strażakami. Zwierzęta nie mogły same wydostać się z lodowatej wody z uwagi na oblodzone brzegi. Dzięki zgłoszeniu mieszkańca powiatu i natychmiastowej interwencji funkcjonariuszy jelenie znalazły się pod fachową opieką.
Olsztyn -
25 rocznica katastrofy śmigłowca w Cisnej
Wczoraj w Cisnej, w 25 rocznicę tragicznej śmierci policjantów, pracownika Policji i żołnierzy pilotów, odbyła się uroczystość by uczcić ich pamięć. Przy obelisku upamiętniającym katastrofę śmigłowca inspektor Piotr Michna p. o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podkreślił, że "wypełnili oni słowa przysięgi, którą składamy, do samego końca. Oddali swoje życie wykonując obowiązki służbowe." Ciszę bieszczadzkich wzgórz przerwała salwa honorowa i dźwięki sygnału "Śpij kolego".
Rzeszów -
Uciekł z miejsca wypadku - zatrzymali go policjanci
Do policyjnego aresztu trafił kierowca daewoo tico, który autem potrącił swojego brata powodując u niego złamanie nogi. Kierujący, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, odjechał z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło po tym, jak dwaj kompani od kieliszka w drodze po brakujący alkohol wysiedli z auta, które prowadził 26-latek, nie chcąc uczestniczyć w niebezpiecznych manewrach jakie pijany kierujący wykonywał na drodze.
Łódź -
Policjanci zlikwidowali kontrabandę
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zgierskiej jednostki policji ustalili, że 32-letni zgierzanin przechowuje w zaparkowanym przy ul. Musierowicza audi papierosy bez polskich znaków akcyzy.
Łódź -
Policjanci odzyskali skradziony samochód dostawczy i zatrzymali złodzieja
Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali skradziony dwa dni wcześniej samochód. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, a pojazd został zwrócony właścicielowi.
Wrocław -
Kolejni piraci drogowi zatrzymani
Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy BMW, który wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Niebezpieczną jazdę kierowcy zarejestrowała kamera, zamontowana w nieoznakowanym radiowozie. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Inny kierowca, prowadzący audi A4 nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało był pijany. 45- letni mieszkaniec Sulejowa miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Gorzów Wlkp., Łódź -
Areszt dla podejrzanego o zabójstwo we Wrocławiu
Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o zabójstwo w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło podczas awantury między osobami przebywającymi w lokalu. Zatrzymany 50-latek już usłyszał zarzut zabójstwa kobiety. Za popełnioną zbrodnię może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Wrocław
