Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Potrącił pieszą, mając ponad 1,5, promila we krwi. Obywatel Zimbabwe zostanie wydalony z Polski
Policjanci z Komisariatu II Policji w Lublinie wspólnie z placówką Straży Granicznej w Lublinie doprowadzili do wydalenia z Polski 19-letniego obywatela Zimbabwe. Mężczyzna, mając ponad 1,5 promila we krwi, potrącił na przejściu dla pieszych 38-letnią mieszkankę Lublina. Sprawca usłyszał już zarzut, czeka go powrót do kraju.
Lublin -
Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym
45-latek decyzją Sądu Rejonowego w Giżycku został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna jest podejrzany o to, że w stanie nietrzeźwości oraz w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował BMW i spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Do tragicznego zdarzenia doszło za miejscowością Stawki, w gminie gm. Węgorzewo. Śmierć poniósł 16-latek.
Olsztyn -
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz odpowie nie tylko za ryzykowną ucieczkę
Wodzisławscy policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego Oplem, który popełnił wykroczenie drogowe. Mężczyzna jednak zignorował polecenia policjantów i podjął ucieczkę, podczas której wielokrotnie stwarzał poważne zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Teraz odpowie za swoje karygodne zachowanie.
Katowice -
Fałszywe prawo jazdy, brak uprawnień do kierowania i zły stan techniczny pojazdu [nagranie z policyjnej kamery]
Kilka dni temu informowaliśmy o kontroli drogowej busa z przyczepą, którym podróżowali obywatel Ukrainy wraz z pasażerami. Policjanci z wrocławskiej drogówki zwrócili uwagę na ten pojazd podczas policyjnej akcji pn. „Alkohol i narkotyki”. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nim 46-latek przedstawił funkcjonariuszom podrobiony dokument prawa jazdy. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Wrocław -
Policyjny pościg w oku kamery. 22-latek nie miał uprawnień do kierowania
Policjanci z Krosna Odrzańskiego prowadzili pościg za kierowcą Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 22-latek uciekając, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu i przejechał na czerwonym świetle wprost na auto jadące z naprzeciwka. Chcąc uniknąć zderzenia, wjechał w wykop remontowanej drogi, gdzie został zatrzymany. Mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a wstępne badanie wykazało obecność narkotyków w jego organizmie.
Gorzów Wlkp. -
Jednośladem bezpiecznie do celu
Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami oraz hulajnogami elektrycznymi.
KGP -
Wybrane aspekty zmian przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego
W 2026 roku wchodzą w życie istotne zmiany w przepisach prawa, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skuteczniejsze przeciwdziałanie najgroźniejszym zachowaniom na drogach. Nowe regulacje mają na celu wzmocnienie ochrony życia i zdrowia uczestników ruchu oraz zwiększyć skuteczność działań Policji wobec osób rażąco naruszających przepisy.
KGP -
Wykaz punktów kontroli autobusów – ferie 2025
Zbliżają się ferie zimowe, podczas których policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi skupią się na kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.
KGP -
Jednośladem bezpiecznie do celu
Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU, skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Działania potrwają do 20 czerwca br.
KGP -
Tymczasowo aresztowany za ucieczkę i potrącenie policjanta
Dwa miesiące w areszcie śledczym spędzi 31-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie próby zatrzymania kierowca citroena potrącił policjanta. Gdy został zatrzymany przez mundurowych, wyszło na jaw, że przewoził narkotyki. Został tymczasowo aresztowany.
Kraków -
Ucieczkę przed radiowozem zakończył „przecinając” rondo. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany
Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który przejechał samochodem osobowym przez środek ronda w Nowej Soli, niszcząc przy tym tabliczkę z nazwą ronda. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a auto zostało odholowane na koszt właściciela. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, natomiast za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej kara pozbawienia wolności do lat pięciu.
Gorzów Wlkp. -
Kolejne działania "Bezpieczny pieszy" na terenie Bydgoszczy i powiatu
Wczoraj (13.04.2023) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz podległych komisariatów przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do obserwacji funkcjonariusze wykorzystali również mobilne centrum monitoringu.
Bydgoszcz -
Policyjny pilotaż do szpitala
Policjanci ze szczecińskiej drogówki udowodnili, że wiedzą, jak zachować się w sytuacji wymagającej szybkiej i zdecydowanej reakcji. Pospieszyli z pomocą mężczyźnie wiozącemu do szpitala żonę, która musiała szybko dotrzeć do placówki na przeszczep organu. Dzięki policjantom kobieta szybko trafiła na operacje.
Szczecin -
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych, dostał 1500 złotych mandatu
Mandatem karnym w wysokości 1500 złotych został ukarany kierujący, który wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Policjanci jadący za nim nagrali popełnione wykroczenie a następnie zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Na indywidualne konto mężczyzny wpadło 15 punktów karnych.
Wrocław -
Przewoził siedmioro dzieci wbrew przepisom. Sam miał zakaz prowadzenia pojazdów. Jedno dziecko… stało w bagażniku
W aucie 5-osobowym nieodpowiedzialny kierowca przewoził siedmioro dzieci. Żadne nie korzystało z fotelika ochronnego ani specjalnego siedziska. Jedno z nich stało w bagażniku, przytrzymując się zagłówka fotela. Kierowca nie miał prawa prowadzić samochodu, bo obowiązuje go sądowy zakaz.
Gdańsk -
Kolejny nietrzeźwy zatrzymany przez policjanta po służbie
Policjant z posterunku w Wyszogrodzie będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna jechał środkiem drogi.
Radom -
Nie zatrzymał się do kontroli, potrącił policjanta. Pasażer wyrzucał na jezdnię kolce do przebijania opon – ale to nie wszystko, co mieli na sumieniu...
W środę, 22 marca 2023 roku, policjanci Referatu Ruchu Drogowego zauważyli samochód osobowy, a w nim dwóch mężczyzn, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili dokonać kontroli tego pojazdu. Początkowo kierujący zatrzymał się, widząc i słysząc sygnały pojazdu uprzywilejowanego, jednak kiedy policjanci podchodzili do pojazdu, gwałtownie ruszył i rozpoczął ucieczkę.
Wrocław -
Policjanci eskortowali rodzącą kobietę do szpitala
Policjanci łódzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego skodą, który jechał zbyt szybko. Okazało się, że w pojeździe znajduje się rodząca kobieta. Funkcjonariusze bez chwili namysłu, używając sygnałów uprzywilejowania pilotowali przyszłych rodziców do szpitala. Dzięki pomocy mundurowych, pasażerka skody na czas otrzymała profesjonalną lekarską pomoc. Szczęśliwej rodzinie życzymy dużo zdrowia.
Łódź -
Świeć Przykładem
Trwa 6 edycja policyjnej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Dziś w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbył się briefing poświęcony tegorocznym działaniom, których celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa do końca roku.
KGP -
Bezpieczne Ferie
Rozpoczęły się ferie zimowe będące dla dzieci i młodzieży czasem odpoczynku. W tym okresie należy spodziewać się na drogach wzmożonego ruchu autokarowego i samochodowego związanego z wyjazdami.
KGP -
Bezpieczeństwo pieszych na drodze
Ograniczona widoczność spowodowana wcześnie zapadającym zmrokiem i opadami atmosferycznymi sprzyja powstawaniu zagrożeń w ruchu drogowym. Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych.
KGP -
Lubuscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii
Trzy młode osoby straciły życie w wyniku wypadku, do którego doszło w powiecie słubickim. Kierujący osobowym fordem stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachując, ściął betonowy mur. Siła uderzenia była tak duża, że podjęte jeszcze przez funkcjonariuszy czynności resuscytacyjne nie powiodły się. Samochodem jechały bardzo młode osoby w wieku od 15 do 16 lat, nie posiadające uprawnień do kierowania.
Gorzów Wlkp. -
Podsumowanie miesięcznej pracy grupy „ SPEED”
Zachodniopomorska grupa „SPEED” mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczeniu liczby wypadków w regionie działa już od miesiąca. Zespół tworzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze pełniący służbę w najnowszych radiowozach. Policjantów z zachodniopomorskiej drogówki wspierają mundurowi z innych wydziałów.
Szczecin -
Mokotowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na warszawskim Mokotowie. Wstępnie wiadomo, że 79-letnia kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych została potrącona przez forda mondeo. Piesza z urazem kończyn dolnych została przewieziona do szpitala.
KSP -
Policjanci udzielili pomocy kierowcy, który doznał udaru
Funkcjonariusze bolesławieckiej drogówki udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który jadąc autostradą A4 nagle zjechał z pasa ruchu do rowu. 63-latek dostał udaru, ale był na tyle świadomy, że celowo wyłączył się z ruchu drogowego. Policjanci wydobyli go z zablokowanego samochodu i do czasu przyjazdu ratowników medycznych udzielali mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna przebywa obecnie w legnickim szpitalu pod opieką lekarzy.
WrocławBolesławiec -
Pościg ulicami Zielonej Góry. Czterech zatrzymanych. Poszukiwani i narkotyki w tle
Czterech zatrzymanych i narkotyki w tle, to wynik profesjonalnie przeprowadzonego pościgu, który podjęli policjanci Oddziałów Prewencji w Zielonej Górze. Wieczorna, trwająca kilkanaście minut szarża ulicami miasta mogła zakończyć się tragicznie dla osób postronnych. Dzięki policjantom uniknięto tragedii na drodze.
Gorzów Wlkp. -
Pamiętajmy o rozwadze na drogach
Przed nami długi sierpniowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych osób wyruszy w trasy. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, czy wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości będą kontrolować kierujących. Nie zapominajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo! Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu.
KGP -
Bezpieczne wakacje na drogach – briefing Policji i ITD
Rozpoczęły się wakacje. Przed nami czas niejednokrotnie dalekich podróży. Podobnie jak w latach ubiegłych policjanci ruchu drogowego w całym kraju czuwać będą nad tym, by wszyscy dotarli bez przeszkód do celu. W Warszawie odbył się briefing Policji i ITD poświęcony bezpieczeństwu na drogach. W spotkaniu uczestniczyli insp. Mariusz Sokołowski – Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, a także Alvin Gajadhur – Rzecznik Prasowy Inspekcji Transportu Drogowego.
-
Bezpieczny weekend majowy
Przed nami kolejny majowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych wyruszy w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy: to, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Przed wyjazdem zwrócimy uwagę na właściwe zabezpieczenie mieszkania, aby po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka. O bezpieczeństwie na drogach i nie tylko rozmawiali z dziennikarzami podczas briefingu mł.insp. Marek Konkolewski i kom. Iwona Kuc.
KGP -
Święta na drogach
Święta wielkanocne to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób pokonana samochodami duże odległości, żeby do niej dojechać. Dlatego każdy z nas, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które wiezie. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby święta nie skończyły się tragedią.
