Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Wyłudzali VAT, podrabiali środki chemiczne – policjanci CBŚP i prokuratorzy rozbili grupę przestępczą
8 osób trudniących się podrabianiem i sprzedażą – również za granicą - płynów do mycia naczyń, proszków do prania znanego koncernu zatrzymali policjanci CBŚP z Lublina. Zatrzymani nie tylko trudnili się podrabianiem chemii, ale również wyłudzali podatek VAT. Policjanci ustalili, że grupa zarobiła na procederze około 1 miliona złotych. Zatrzymani, w tym lider, już usłyszeli w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej zarzuty działania w grupie przestępczej, prania pieniędzy, oszustwa i naruszeń prawa własności przemysłowej.
CBŚP -
Nowi funkcjonariusze złożyli ślubowania
W całym kraju odbywają się ślubowania nowo przyjętych policjantów. To już kolejny nabór do naszej formacji w tym roku. Funkcjonariusze ślubują służyć wiernie narodowi, chronić porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
Lublin, Szczecin, Radom, Gdańsk, KSP, Wrocław, Kielce, Gorzów Wlkp., Rzeszów, Opole, Poznań, Białystok, Olsztyn, Kraków, Bydgoszcz, Katowice -
Dąb Pamięci aspiranta Klechamera
W przeddzień Święta Niepodległości odbyła się w Trąbczynie uroczystość posadzenia Dębu Pamięci upamiętniającego policjanta asp. Teofila Klechamera, który został aresztowany przez NKWD i zginął w Twerze od strzału w tył głowy. W ten sposób mieszkańcy gminy Zagórów uczcili ofiarę zbrodni katyńskiej, patriotę, który urodził się w tej miejscowości, a zginął z rąk sowieckich oprawców. Dąb posadzili Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński i Starosta Powiatu Słupeckiegp Mariusz Roga.
Poznań -
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów
15 listopada br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Tomasz Miłkowski. Komendant życzył młodym adeptom sztuki policyjnej powodzenia i satysfakcji w służbie.
Kraków -
Docenieni za ratowanie życia
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak docenił profesjonalizm i zaangażowanie lubuskich policjantów. To oficerowie dyżurni z Zielonej Góry i Nowej Soli, których postawa skutkowała uratowaniem życia ludzi. Tacy policjanci to ikona Polskiej Policji i przykład na pełną realizację słów zawartych w rocie ślubowania.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci otrzymali podziękowania od ministra SWiA
„Chcę przekazać Panom podziękowanie od ministra SWiA Mariusza Błaszczaka za waszą służbę, aktywność podczas Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO” – takimi słowami wczoraj rozpoczął uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek.
Olsztyn -
Uchroniony przed zamarznięciem
Dzięki policjantom 66-letni mężczyzna, który znajdował się w nocy podczas mrozu w stodole, trafił pod opiekę rodziny. Dzisiaj funkcjonariusze skontaktowali się z pracownikami MOPS z prośbą o udzielenie pomocy dla mężczyzny. Apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym jeżeli widzimy osoby bezdomne czy nieporadne życiowo. Informujmy o tym instytucje, pomagające w takich przypadkach.
Lublin -
Kierujący nie zatrzymał się do kontroli – został zatrzymany po policyjnym pościgu
Przed sądem odpowie młody kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna jadąc bardzo szybko volkswagenem jedną z ulic Lubina wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych inny pojazd stwarzając tym samym duże zagrożenie w ruchu. Policjanci z ruchu drogowego lubińskiej komendy widząc to chcieli zatrzymać go do kontroli, jednak ten zlekceważył polecenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, zatrzymując kierowcę przy posterunku blokadowym. Okazało się, że nie miał on nigdy prawa jazdy.
Wrocław -
Komendant spełnił marzenie Ksawerego
Komendant tomaszowskiej jednostki przez kilka godzin mógł spełnić marzenie Ksawerego, który marzy by zostać policjantem. 6-letni chłopiec z Biłgoraja został zaproszony przez komendanta mł. insp. Artura Deryło do zwiedzenia jednostki. Chłopiec choruje na rzadką genetyczną chorobę mięśni, ale jak każdy 6-latek ma swoje marzenia i właśnie jedno z nich zostało spełnione.
Lublin -
W służbie radiowóz, po służbie aparat
Fotografią zajmuje się od wielu lat. Mimo licznych obowiązków służbowych zawsze znajduje czas na swoją pasje. Efektem jest m.in. publikacja zdjęć w wydanym w tym roku przewodniku ,,Piekary Śląskie i okolice. Przyroda i zabytki". Jego zdjęcia możemy również zobaczyć na tablicach dydaktyczno-przyrodnicznych, które rozmieszczone są w różnych częściach Piekar Śląskich.
Katowice -
Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztu
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Zatrzymany przyznał się do popełnienia zbrodni i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywotnie więzienie.
Gdańsk -
Policjanci zdążyli w ostatniej chwili
Policjanci z komisariatu Toruń Podgórz dosłownie w ostatniej chwili odnaleźli pokój, w którym leżał nieprzytomny desperat. Problem polegał na tym, że gdy mężczyzna zadzwonił na numer 112 z informacją, że podciął sobie żyły, nie potrafił wskazać, gdzie dokładnie się znajduje. Tylko dzięki dyżurnemu komisariatu, który dociekliwie analizował słyszane w tle dźwięki kojarząc jednocześnie to co zostało mu już przekazane, funkcjonariusze zdążyli z pomocą. Dzięki szybkim decyzjom zgierskiego dyżurnego oraz spostrzegawczości mundurowych udaremniono również próbę samobójczą 46-letniego mężczyzny. Desperat zamierzał wskoczyć do lodowatej wody zalewu w Strykowie. Z kolei skierniewiccy policjanci uratowali 45-letnią desperatkę przed skokiem z okna.
Bydgoszcz, Łódź -
Warsztaty dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego szkól Policji
W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęły się warsztaty dla instruktorów wyszkolenia strzeleckiego szkół policyjnych, których celem jest omówienie wniosków wynikających ze zrealizowania 92. edycji kursu specjalistycznego w zakresie posługiwania się bronią palną podczas pełnienia służby w ubraniu cywilnym.
Akademia Policji w Szczytnie -
Policjanci zatrzymali podejrzanego o oszustwa i „kradzież tożsamości”
Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali sprawcę oszustw, połączonych z przestępstwami polegającymi na „kradzieży tożsamości”. To 26-letni mieszkaniec Warszawy. Podejrzany zaciągnął za pośrednictwem Internetu pożyczki na kilkanaście tysięcy złotych na dane osobowe pokrzywdzonego o identycznych danych osobowych jak swoje. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Poznań -
Jak funkcjonuje KMZB na Lubelszczyźnie
Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Uwzględniając właśnie oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na Lubelszczyźnie KMZB funkcjonuje od 14 września 2016 r. Po prawie dwóch miesiącach zostało wprowadzonych 4446 zgłoszeń.
Lublin -
Odzyskali skradzione pojazdy
Wspólne działania policjantów z Ochoty i funkcjonariuszy z Radzymina doprowadziły do odzyskania toyoty, skradzionej kilka dni temu na terenie Ochoty. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn. Także mundurowi z Konina zabezpieczyli BMW, skradzione w Niemczech.
KSP, Poznań -
Zlikwidowana kolejna plantacja konopi
Zielonogórscy policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi. Tym razem uprawa prowadzona była w wynajmowanym mieszkaniu, w bloku, na zielonogórskim osiedlu. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące właściciela plantacji. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.
Gorzów Wlkp. -
Oszust wpadł, kierując ruchem na skrzyżowaniu
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”. Jego ofiarą padły dwie kobiety. Pokrzywdzone podstępem zostały nakłonione do przekazania gotówki, karty bankomatowej z kodami pin oraz biżuterii. Za to przestępstwo 27-letniemu mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.
KSP -
Zawracając, doprowadził do groźnej kolizji
Na szczęście tylko ogólnych potłuczeń ciała doznał kierujący audi, który zderzył się z osobowym oplem. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący oplem podczas manewru zawracania nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia pojazdów. 62-latek stracił prawo jazdy.
Olsztyn -
Zerwał flagę przeciwnej drużyny
Oświęcimscy policjanci, biorący udział w zabezpieczeniu meczu hokeja na lodzie, błyskawicznie zareagowali i zatrzymali pseudokibica, który skradł flagę klubową kibiców przyjezdnych.
Kraków -
Bezpiecznie podczas meczu we Wrocławiu
Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozegrany został mecz pomiędzy Polską i Słowenią. Spotkanie obejrzało ok. 40 tysięcy osób, które przyjechały z całej Polski. Nad bezpieczeństwem podczas imprezy czuwali dolnośląscy policjanci.
Wrocław -
Po służbie pomógł cukrzykowi
Policjant z katowickiego oddziału prewencji, wracając po służbie do domu pomógł mężczyźnie, który zasłabł i upadł na tory tramwajowe. Jak się okazało, poszkodowany doznał wstrząsu wywołanego cukrzycą i stracił przytomność. Dzięki szybkiej reakcji stróża prawa mężczyzna trafił w ręce lekarzy i z całej sytuacji wyszedł bez szwanku.
Katowice -
Funkcjonariusze uratowali zaginioną staruszkę
Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie zaginięcia 90-letniej mieszkanki Ptakowic. W związku z realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia zaginionej, komendant podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla policjantów tarnogórskiej komendy oraz włączeniu do poszukiwań policjantów z Oddziałów Prewencji Policji z Katowic, a także strażaków. Wyziębiona i wyczerpana kobieta została odnaleziona ponad 1000 metrów od najbliżej drogi.
Katowice -
Wybrane aspekty kierowania jednostką Policji – szkolenie komendantów Policji
Instytut Nauk Społecznych Wydziału Administracji WSPol od lat jest organizatorem szkolenia dla komendantów miejskich, powiatowych i rejonowych z zakresu wybranych aspektów kierowania jednostką Policji. 14 listopada 2016r. rozpoczęła się druga z dwóch planowanych w tym roku edycji. Przedsięwzięcie ma pomóc skuteczniej i efektywniej, a przede wszystkim w zgodzie z oczekiwaniami społecznymi, zarządzać jednostką Policji.
Akademia Policji w Szczytnie -
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Niemiecka policja zwróciła się z prośbą o pomoc w identyfikacji ujawnionych 1 listopada 2016 r. w miejscowości Juelich na terenie Niemiec zwłok mężczyzny, którego tożsamości dotychczas nie ustalono. W artykule prezentujemy zdjęcie denata.
KGP -
Uroczysty koncert "ŚDM - Jesteśmy Razem" w Tauron Arena Kraków
W minioną niedzielę w Tauron Arena Kraków, w ramach cyklu spotkań "ŚDM - Jesteśmy Razem", odbył się uroczysty koncert "Bóg liczy na Ciebie". W wydarzeniu zorganizowanym przez Archidiecezję Krakowską udział wzięli znamienici goście na czele z premier Beatą Szydło oraz ministrem Spaw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem. Na uroczysty koncert zaproszony został również Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.
Kraków -
Nowi policjanci w szeregach podlaskiego garnizonu Policji
27 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjęli uczestniczący w uroczystości Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński i Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz.
Białystok -
Wyróżnieni za odwagę i zdecydowane działanie, które przyczyniło się do uratowania życia czteroosobowej rodziny.
Sierż.szt. Jakub Januła i st.sierż. Radosław Dendys, którzy w minioną niedzielę uratowali rodzinę z płonącego domu, byli gośćmi Wójta Gminy Kozy Krzysztofa Fiałkowskiego. W spotkaniu uczestniczył także Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak wraz z Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Kobiernicach nadkom. Mariuszem Mrożkiem. Wójt pogratulował policjantom odwagi i zdecydowanego działania, które przyczyniło się do uratowania życia czteroosobowej rodziny.
Katowice -
Awanse i wyróżnienia w Dniu Pracownika Straży Granicznej
Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk został wyróżniony w poniedziałkowych uroczystościach z okazji Święta Niepodległości oraz Dnia Pracownika Straży Granicznej, które odbyły się w Komendzie Głównej tej formacji w Warszawie. Podczas uroczystości Minister SWiA Mariusz Błaszczak odznaczył złotym medalem "Za zasługi dla Straży Granicznej" I Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Szymczyka. Wśród odznaczonych znaleźli się również nadinsp. Jan Lach i nadinsp. Helena Michalak - Zastępcy Komendanta Głównego Policji.
KGP -
Nowi instruktorzy strzelań policyjnych
Kandydaci na instruktorów strzelań policyjnych kształcą się w słupskiej Szkole Policji. Po części teoretycznej, słuchacze rozpoczęli w tym tygodniu pierwsze zajęcia na osiach strzeleckich. Uczestnicy kursu strzeleckiego już wkrótce będą samodzielnie prowadzić zajęcia dla swoich kolegów w jednostkach organizacyjnych Policji.
SP Słupsk
