Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Nagrody dla policjantów, którzy wytropili poszukiwanego Kajetana P.
Minister Mariusz Błaszczak wyraził wdzięczność funkcjonariuszom, którzy wytropili i doprowadzili do zatrzymania Kajetana P. na Malcie. - Składam Panom gratulacje i podziękowania. To wielki sukces, to jest też dowód na to, że polska policja jest profesjonalną służbą. Możemy być dumni, że Panowie tak wzorowo wykonują swoje obowiązki – powiedział podczas spotkania. Szef MSWiA wręczył oficerom operacyjnym nagrody finansowe. Za ustalenia poczynione w trakcie śledztwa prowadzonego w kraju wyróżnił dzisiaj sześciu policjantów p.o. Komendanta Głównego Policji mł.insp. Andrzej Szymczyk.
KGP -
Policjanci zlikwidowali plantację konopi
Policjanci z Sekcji ds. Przestępczości Pseudokibiców KWP w Szczecinie odnaleźli i zlikwidowali plantację konopi indyjskich. W związku ze sprawą zatrzymane zostały dwie osoby, wobec których zastosowane zostały tymczasowe areszty.
Szczecin -
Ukradła blisko 250 tys. złotych, usłyszała 60 zarzutów
Policjanci z komisariatu w Paradyżu w powiecie opoczyńskim zatrzymali 56-letnią mieszkankę gminy Żarnów. Kobiecie zarzucono kradzież pieniędzy, należących do Urzędu Gminy w Żarnowie. Podejrzanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Policjanci znaleźli blisko 10 tys. euro zgubione przez obcokrajowca
O dużym szczęściu może mówić obywatel Włoch, który zgubił saszetkę z pokaźną kwotą pieniędzy, portfelem i dokumentami. Zgubę znaleźli wrocławscy policjanci ruchu drogowego, którzy pojawili się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Blisko 10 tys. euro wróciło do szczęśliwego właściciela, który przez roztargnienie pozostawił pieniądze na jednej ze stacji paliw.
Wrocław -
Nowe wyposażenie specjalistyczne dla dolnośląskich antyterrorystów
W siedzibie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu odbyło się przekazanie specjalistycznego wyposażenia, wykorzystywanego podczas działań realizowanych wobec szczególnie niebezpiecznych przestępców i w trudnych warunkach, zakupionego przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, a sfinansowanego ze środków samorządu województwa dolnośląskiego.
Wrocław -
Policjanci uratowali życie kobiecie, która wjechała samochodem do rzeki
Strzelińscy funkcjonariusze podjęli pościg za kierującą, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Wkrótce okazało się, że jednym z głównych powodów ucieczki był orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Zanim jednak policjanci zatrzymali kobietę, musieli uratować ją z … rzeki.
Wrocław -
Szukał go Interpol i rosyjska policja - 32-letni podejrzany zatrzymany dzięki chełmskim kryminalnym
Chełmscy kryminalni zatrzymali 32-letniego obywatela Rosji. Mężczyzna, który na swoim koncie ma przestępstwa na tle seksualnym, poszukiwany był przez Interpol oraz rosyjską policję. Jak się okazało, podejrzany ukrywał się w wynajmowanym mieszkaniu. Był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, nie stawiał oporu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury.
Lublin -
Kryminalni zlikwidowali nielegalną plantację konopi
1,5 kilograma marihuany oraz MDMA zabezpieczyli opolscy policjanci. Narkotyki znaleźli w mieszkaniu, zajmowanym przez 37-letniego mieszkańca Opola. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przyrządów, służących do ich produkcji. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Opole -
CBŚP: Nielegalne papierosy w ciężarówce i blisko półtoramilionowe straty
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu, Opolskiej Kontroli Skarbowej i Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali 50-letniego mieszkańca Śląska. W ciężarówce, którą poruszał się mężczyzna, śledczy znaleźli blisko 75 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać blisko 1 mln 300 tys. zł. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
CBŚP, Opole -
Nieudany przemyt
Grudziądzcy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca udaremnili przemyt 25 kg marihuany. Susz roślinny ukryty był w samochodzie dostawczym wśród opakowań z ciastkami. Czarnorynkową wartość przejętych narkotyków oszacowano na ponad 1 mln zł.
Bydgoszcz -
Zatrzymani odpowiedzą za skimming
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy zabezpieczyli u dwóch obywateli Bułgarii nakładki na bankomaty i inne przedmioty służące do podrabiania środków płatniczych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dotyczący przygotowania do podrabiania środków płatniczych, a następnie zostali aresztowani na 3 miesiące.
KSP -
Zabezpieczono 141 kg tytoniu i ponad 32 tys. sztuk papierosów bez akcyzy
Do kryminalnych z komendy w Starych Babicach wpłynęła informacja o mieszkance kampinoskiej gminy, która może posiadać duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Policjanci sprawdzając tę informację znaleźli i zabezpieczyli łącznie 141 kg tytoniu i ponad 32 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego szacuje się łącznie na blisko 135 tys. zł.
KSP -
Radomscy policjanci zatrzymali 4 osoby oszukujące metodą "na wnuczka"
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 4 mężczyzn w sprawie oszustw metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Wobec jednego z nich sąd zastosował już tymczasowy areszt. Za przestępstwo, którego się dopuścili podejrzani grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Radom -
Oszukali co najmniej 500 osób
Policjanci z komendy wojewódzkiej oraz komisariatu Bydgoszcz Śródmieście rozbili grupę oszustów internetowych. Do sprawy zatrzymano cztery osoby. Podejrzani usłyszeli zarzut oszustwa blisko 500 osób z całej Polski. Kryminalni nadal ustalają skalę tego przestępczego procederu.
Bydgoszcz -
Chciał przywłaszczyć ponad 50 tysięcy euro
Policjanci z I Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 32-latka, który chciał wypłacić z banku ponad 50.500 euro. Usłyszał on już zarzuty przywłaszczenia mienia o znacznej wartości.
Łódź -
Oszuści stworzyli fikcyjny oddział firmy transportowej
Kryminalni jednego z gdańskich komisariatów ujawnili przestępczy proceder polegający na stworzeniu fikcyjnego oddziału firmy świadczącej usługi transportowe i handel paliwami. Sprawcy podając się za prezesa firmy, która faktycznie istnieje, wyłudzili paliwo od kilku spółek zajmujących się hurtową sprzedażą paliw. Policjanci zatrzymali już dwóch mężczyzn biorących udział w tym procederze. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Gdańsk -
Odpowie za zabójstwo
W minioną sobotę w jednej z miejscowości na terenie gminy Rajgród doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem 29–letniego mężczyzny. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców tej miejscowości. Jeden z nich już usłyszał zarzut zabójstwa. Przestępstwo, którego dopuścił się 58–latek zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
Białystok -
Diler wpadł na gorącym uczynku
Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Kobieta wpadła na gorącym uczynku podczas narkotykowej transakcji, gdy sprzedawała środki odurzające małoletniemu. W mieszkaniu jej znajomego, w którym doszło do zdarzenia, funkcjonariusze ujawnili dodatkowo blisko 1000 porcji amfetaminy i marihuany. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Poszukiwany 13 listami gończymi „namierzony” przez polkowickich policjantów
Polkowiccy policjanci zatrzymali poszukiwanego kilkunastoma listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się od prawie 10 lat, a został „namierzony” w jednym z hoteli na terenie województwa wielkopolskiego. Był poszukiwany przez prokuratury z całego kraju.
Wrocław -
3 osoby zatrzymane, narkotyki zabezpieczone
Policjanci z Białegostoku i Siemiatycz w wyniku intensywnej pracy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Współpracujący funkcjonariusze zabezpieczyli także blisko 700 gramów marihuany, prawie 1,2 kg amfetaminy oraz litr BMK – substancji służącej do produkcji amfetaminy o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 70 tys. złotych. 26-, 27- i 28-latek usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Dalej ich postępowaniem zajmie się sąd.
Białystok -
Zaginiony 45-latek jest cały i zdrowy
Po kilkunastu godzinach poszukiwań zaginiony mieszkaniec Brzegu trafił do domu. Mężczyzna został rozpoznany dzięki publikacjom prasowym. 45-latek, zupełnie przypadkiem został zamknięty w jednym z budynków. Nie mogąc wydostać się z zamkniętego obiektu, spędził tam kilkadziesiąt godzin. Jego zdrowiu i życiu już nic nie zagraża.
Opole -
Policjanci zatrzymali ostatniego z 3 podejrzanych o rozboje
Giżyccy i kętrzyńscy policjanci zatrzymali 24-latka - ostatniego z 3 sprawców napadów na przechodniów. Jego dwaj „wspólnicy” 24-latek, który był już wcześniej karany za kradzieże i 26-latek mają orzeczone środki zapobiegawcze. Podejrzani wobec swoich ofiar byli brutalni - jedna z poszkodowanych kobiet ze złamaną ręką trafiła do szpitala. Łupem sprawców padały telefony, pieniądze oraz torebka. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Mężczyznom grożą kary do 12 lat pozbawienia wolności.
Olsztyn -
Oszukiwał metodą „na policjanta”– rozpoznajesz tego mężczyznę?
Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Mikołowie publikujemy wizerunek 29-latka, który jest podejrzany o oszustwa metodą na tzw. policjanta. Śledczy ustalili, że mężczyzna przedstawiał się jako funkcjonariusz policji, po czym wyłudzał pieniądze od osób starszych oraz „kontrolował” sklepy i lombardy "zabezpieczając" mienie. Osoby rozpoznające mężczyznę przedstawionego na załączonym wizerunku, które padły ofiarą przestępstwa lub mogące pomóc w wyjaśnieniu sprawy proszone są o kontakt z śledczymi z Mikołowa.
Katowice -
Zatrzymany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym
33-letniego Michała W. zatrzymali policjanci CBŚP ze Szczecina kilka godzin po tym, jak mężczyzna uczestniczył w porachunkach na tle rozliczeń finansowych. Funkcjonariusze szybko ustalili, że był jednym z tych, którzy zaatakowali 39-letnią ofiarę. Po zarzutach pobicia ze skutkiem śmiertelnym, jakie usłyszał w prokuraturze, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
CBŚP, Szczecin -
Zatrzymano 18-latka podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło na terenie Niemiec
Ostródzcy kryminalni zatrzymali 18-latka podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego miało dojść kilka dni temu na terenie Niemiec. Jak się okazało, młody mężczyzna wrócił do Polski z obawy przed konsekwencjami swojego czynu. Szybko jednak trafił w ręce policjantów. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.
Olsztyn -
Ilas doprowadził do włamywacza
Za włamanie do budynku jednej z firm i kradzież trzech laptopów odpowie 25-letni mieszkaniec Biłgoraja. Mężczyzna został zatrzymany niedługo po zdarzeniu. Pod adres włamywacza, gdzie ujawnione zostały również łupy z przestępstwa, doprowadził pies tropiący. W chwili zatrzymania 25-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Skradzione laptopy ukrył pod łóżkiem.
Lublin -
Przekroczył prędkość na "podwójnym gazie’’
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania pod nazwą ,,Alkohol - Narkotyki”. Mundurowi skontrolowali trzeźwość blisko 800 kierujących z czego 5 kierowców zdecydowało się jechać na ,,podwójnym gazie’’.
Kielce -
Kolejni fałszywi wnuczkowie wpadli w ręce policjantów
Kryminalni z Ursynowa zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chciał oszukać straszą kobietę metodą „na wnuczka i policjanta” na kwotę 40 tys. zł. Czujny pracownik banku powiadomił funkcjonariuszy o swoim podejrzeniu. Policjanci zareagowali błyskawicznie i 21-letni Sebastian K. wpadł w ich ręce w chwili, gdy odbierał od pokrzywdzonej kopertę, w której miała być gotówka. Z kolei pomorscy śledczy zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który metodą "na wnuczka" oszukał mieszkankę Kępic oraz dwie inne osoby ze Słupska. Pokrzywdzeni łącznie przekazali oszustowi 23 tys. zł.
KSP, Gdańsk -
Sprawca rozbojów trafił do aresztu
Pod koniec zeszłego tygodnia małopolscy policjanci z Oświęcimia z funkcjonariuszami z Chrzanowa – zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, podejrzanego o szereg rozbojów, dokonanych w placówkach handlowych na terenie Małopolski zachodniej i Śląska. Policjanci postawili mu już kilka zarzutów i razem z Prokuraturą wystąpili z wnioskiem o areszt, do którego przychylił się sąd.
Kraków -
Policjanci przechwycili prawie 8 tys. sztuk amunicji
Policjanci z 5 Komisariatu Policji w jednym z domów jednorodzinnych na krakowskim Podgórzu przechwycili blisko 8 tys. sztuk ostrej amunicji. Arsenał zabezpieczono. Prowadzone postępowanie ma wyjaśnić skąd pochodzi amunicja, gdzie i jak została nabyta oraz czy osoby u których ją zabezpieczono posiadały stosowne uprawnienia.
Kraków
