Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Narkotyki w wersalce
Skarżyscy policjanci zatrzymali 17-latkę oraz dwóch mężczyzn w wieku 23 i 45 lat, podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 650 gramów substancji odurzających, które ukryte były w wersalce. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Kielce -
Podsumowanie policyjnego zabezpieczenia Mistrzostw Europy Piłki Ręcznej – EHF EURO 2016 w Krakowie
Za nami Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn – EHF EURO 2016. Zakończyła się również policyjna operacja „Mistrzostwa 2016”. Mistrzostwa przebiegły bardzo spokojnie. Wszyscy uczestnicy, dzięki ciężkiej pracy służb, mogli bawić się bezpiecznie i w znakomitej atmosferze. Nad bezpieczeństwem w Krakowie czuwało blisko 200 policjantów z różnych pionów - nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń
Kraków -
Usiłowanie kradzieży bankomatu – podejrzani usłyszeli zarzuty
Policjanci z KWP zs. w Radomiu i z KMP w Płocku ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o próbę włamania do jednego z bankomatów w powiecie płockim. Zostały im przedstawione zarzuty usiłowania włamania i kradzieży znacznej ilości gotówki. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Radom -
Szczęśliwy finał poszukiwań
Kilka godzin intensywnych poszukiwań młodego mężczyzny zakończyło się sukcesem. Tym razem zaginionemu nie zagrażał mróz ani warunki pogodowe. Z zebranych informacji wynikało, że może podjąć próbę samobójczą. Na szczęście, kilkadziesiąt kilometrów od domu, 30-latka zauważyła przejeżdżająca drogą kobieta i poinformowała pogotowie ratunkowe.
Gorzów Wlkp. -
Areszt dla plantatora marihuany
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu oleśnickiego, a podejrzanemu o nielegalną uprawę konopi i dwa włamania do automatów do gier o niskich wygranych. W mieszkaniu, w specjalnie ukrytym pomieszczeniu, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 60 krzewów, z których można by było uzyskać ponad 1,3 kilograma narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Wrocław -
Mazowieccy policjanci nagrodzeni za dar serca
Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, to laureaci honorowych statuetek za promowanie idei honorowego krwiodawstwa, które wręczono w czasie gali podsumowującej między innymi tegoroczną akcję „Podaruj innym dni”.
Radom -
Zlikwidowana nielegalna plantacja konopi
Policjanci z KPP w Grójcu zlikwidowali nielegalną plantację konopi. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli na plantacji łącznie 330 sadzonek i krzewów konopi indyjskich oraz ponad 600 gramów gotowego narkotyku. Do sprawy zatrzymano 44–letniego mężczyznę.
Radom -
Policjanci udaremnili dalszą przestępczą działalność oszusta internetowego
Aż 250 zarzutów oszustwa usłyszał 30-letni mieszkaniec gminy Piwniczna Zdrój, który wykorzystując internet naraził firmę oferującą akcesoria motocyklowe na straty w wysokości około 54 tys. złotych.
Kraków -
Ponad 100 zarzutów za handel podrobionymi zegarkami
Ponad 100 zarzutów oszustw i handlu zegarkami z podrobionymi znakami towarowymi usłyszał 45-letni mieszkaniec Nysy. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli podrobione zegarki znanych firm. Straty jakie spowodował, mogą sięgać ponad 20 tysięcy złotych. Za takie przestępstwo może grozić nawet do 8 lat więzienia.
Opole -
3 miesiące aresztu dla 38-letniego zabójcy
Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego komendy na Pradze Północ zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który podczas awantury domowej zaatakował nożem dwie kobiety. 60-latka na skutek odniesionych obrażeń zmarła na miejscu, natomiast druga z kobiet trafiła do szpitala. W sprawie zostało natychmiast wszczęte śledztwo. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 38-letniego mężczyzny. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
KSP -
Policjanci zapobiegli wypłacie 30 tys. złotych i zatrzymali podejrzanego
Podejrzany o usiłowanie oszustwa „na policjanta” wpadł prosto w ręce kryminalnych z Bemowa. Szybko zorganizowane działania doprowadziły do zatrzymania 20-latka, zapobiegając w ten sposób przekazaniu gotówki. Mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie 20 tysięcy złotych pochodzące z takiego samego przestępstwa. Patryk T. usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
KSP -
XII Halowy Turniej Piłki Nożnej w Kędzierzynie-Koźlu
29 stycznia, na parkiecie Zespołu Szkół w Pawłowiczkach, po raz kolejny rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu i Wójta Gminy Pawłowiczki. Impreza została zorganizowana w ramach programu „Bezpieczna Gmina-Stop Nałogom”. Łącznie rozegrano 15 meczów, podczas których zdobyto aż 65 bramek.
Opole -
Wiozła swoje dziecko mając blisko 3 promile
W Wólce Tanewskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą renault laguną. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta przewoziła samochodem swoje 2-letnie dziecko.
Rzeszów -
Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój i śmiertelny wypadek
Tymczasowy areszt na 3 miesiące zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec mężczyzny, zatrzymanego przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanego m.in. o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sprawca zaatakował kobietę w jej samochodzie, grożąc pokrzywdzonej kawałkiem szkła, a następnie jadąc jej samochodem potrącił śmiertelnie na przejściu dla pieszych mężczyznę. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Uderzenie CBŚP i Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie w grupę paliwową
Zatrzymanie 5 osób ze zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w przestępstwach paliwowych i zabezpieczenie 63 tys. litrów nielegalnego oleju napędowego o wartości ponad 200 tys. złotych - to efekty działań policjantów z CBŚP. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty, grożą im wieloletnie kary pozbawienia wolności. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności tej grupy mogę wynieść kilkadziesiąt milionów złotych.
CBŚPLublin -
Konkurs filmowy „Dopalacze kradną życie" rozstrzygnięty
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w ramach rejonowych spotkań wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej" wraz z Dolnośląską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy, ogłosił konkurs pn. „Dopalacze kradną życie".
Wrocław -
„Europe’s Most Wanted Fugitives” – ruszyła nowa strona internetowa za najbardziej poszukiwanymi
Od wczoraj w sieci funkcjonuje nowa platforma wymiany informacji www.eumostwanted.eu, dzięki której każda osoba może pomóc Policji w zatrzymaniu najbardziej poszukiwanych na terenie Europy przestępców. Informacje można przekazywać policjantom za pośrednictwem uruchomionej strony internetowej i mogą one być również anonimowe. Witryna stworzona została wspólnym wysiłkiem europejskich organów ścigania w trosce o bezpieczeństwo obywateli.
KGP -
Na polski rynek nie trafi już blisko 120 kg dopalaczy
Funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przechwycili paczkę z 13 kg dopalaczy. To kolejne zabezpieczone niebezpieczne dla życia substancje. Jest to ciąg dalszy realizacji kryminalnych wymierzonej w ostatnio rozbitą grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu na terenie Polski znacznych ilości dopalaczy. Za sprawą działań funkcjonariuszy tylko w ostatnich dniach na polski rynek nie trafi już blisko 120 kg dopalaczy.
Gdańsk -
Sprawdzali pasy i foteliki
Ponad 1000 skontrolowanych samochodów i ponad 270 stwierdzonych naruszeń przepisów związanych z korzystaniem z pasów bezpieczeństwa, to bilans pracy lubuskiej drogówki w ramach działań „Pasy”. W ich trakcie policjanci zwracali również szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących prawidłowego przewożenia dzieci.
Gorzów Wlkp. -
Informacja o zamiarze prowadzenia dialogu technicznego poprzedzającego ogłoszenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
Uprzejmie informujemy, że Komenda Główna Policji prowadzi dialog techniczny dotyczący wypracowania warunków Studium wykonalności projektu Systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów w Policji.
KGP -
Premiera filmu „Dopalacze. Narkotyki”
W kinie Muranów odbyła się dziś premiera filmu edukacyjnego pt.: „Dopalacze. Narkotyki”, który ma uświadamiać młodym osobom konsekwencje zażywania substancji psychoaktywnych. To już dziesiąty film z serii „Nie warto ryzykować” zrealizowany na zlecenie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy przy współpracy Komendy Stołecznej Policji.
KSP -
Brutalny napad z siekierą, sprawca zatrzymany
Funkcjonariusze Wydziały Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z policjantami z Komisariatu II Policji w Kielcach, zatrzymali 24-letniego kielczanina podejrzanego o brutalny napad. Mężczyzna na jednym z kieleckich osiedli, miał przy użyciu siekiery zadawać ciosy 22-latkowi. Za czyn, którego się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kielce -
Z zarzutem ciężkiego uszkodzenia ciała
Żagańscy policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego przedstawili zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała powodującego realne zagrożenie życia 19-letniemu mieszkańcowi gminy Żagań. Młody człowiek podejrzewany jest o ciężkie pobcie 61-letniego mężczyzny, który nieprzytomny trafił do szpitala. Policjanci złożyli już do prokuratury wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali podejrzanych
Dwa dni zajęło gorzowskim kryminalnym dotarcie do podejrzanych o kradzież osobowej Skody. Skuteczna praca śledczych pozwoliła na zatrzymanie trzech mężczyzn, którzy usłyszeli w tej sprawie zarzuty. W mieszkaniu jednego z nich zabezpieczono również prawie 50 gram amfetaminy. Cała trójka odpowie przed Sądem.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci zabezpieczyli sprzęt do produkcji narkotyków
Polkowiccy policjanci w pomieszczeniu garażowym znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt pojemników z różnego rodzaju cieczą oraz przedmioty i urządzenia mogące służyć do produkcji środków odurzających. W tej sprawie zatrzymano mężczyznę, który podejrzany jest o wytwarzanie nielegalnych substancji. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
Wrocław -
Debata na temat mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyła się debata z udziałem wszystkich osób zainteresowanych tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Celem spotkania było m.in. poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych w tym zakresie oraz przede wszystkim rozmowa na temat koncepcji rozwiązania systemowego w postaci krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce.
Kielce -
Nieskradzione.pl - realizacja projektu Policji i BIK
W odpowiedzi na rosnące zagrożenia związane z kradzieżą tożsamości, Komenda Główna Policji razem z Biurem Informacji Kredytowej realizują ogólnopolską akcję edukacyjną – Nieskradzione.pl. Skradzioną tożsamość coraz częściej wykorzystują grupy przestępcze, m.in. do wyłudzenia kredytu na nasze dane. Prezentujemy kolejny film przygotowany w ramach akcji.
KGP -
Dziękujemy za pomoc - rejestr dawców szpiku
Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Opolu zorganizowali pobór próbek w celu wprowadzenia do rejestru dawców szpiku. W ten sposób policjanci chcieli pomóc żonie swojego kolegi oraz innym potrzebującym. W inicjatywę - obok policjantów - włączyli się też funkcjonariusze straży granicznej, wojskowi, koledzy, rodzina oraz całkowicie obcy ludzie. Ilość chętnych przeszła oczekiwania organizatorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj odpowiedzieli na apel.
Opole -
Odpowie za kradzież na "legendę"
Bielańscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed złodziejami działającymi metodą na tzw. legendę. Ich ofiarami najczęściej są osoby starsze oraz samotnie mieszkające. Dzięki pracy mundurowych, mężczyzna oferujący do sprzedaży komplet sztućców, podejrzany o 8 kradzieży i oszustwo, został zatrzymany i już usłyszał zarzuty. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawiania wolności.
KSP -
Policjantka na spotkaniu z wychowankami MOS-u
Policjantka z wydziału ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wolskiej komendy, przeprowadziła zajęcia profilaktyczne w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii przy ulicy Brożka. Spotkanie zatytułowane „Dopalacze” miało na celu wskazać młodym ludziom, jakie zagrożenia niosą ze sobą substancje niewiadomego pochodzenia i składu, popularnie nazywane dopalaczami.
KSP
