Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji – relacja

Data publikacji 21.07.2014

Wystawy z okazji Święta Policji, Pływacka Morska Sztafeta Policyjna, wręczenie nominacji i odznaczeń, sympozjum poświęcone Policji Państwowej, wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł”, centralne uroczystości na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, piknik rodzinny na Agrykoli – to najważniejsze punkty centralnych obchodów Święta Policji.

27 LIPCA

Piknik rodzinny z okazji Święta Policji

Koncerty zespołów rockowych, mecze piłki nożnej polska Policja kontra goście, przedstawiciele Policji z innych krajów, pokaz tresury psów policyjnych, prezentacja sprzętu pirotechnicznego oraz sprzętu specjalistycznego CBŚ i BOA, liczne konkursy i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, przygotowane dla tych wszystkich, którzy zechcieli dzisiaj wziąć udział w festynie rodzinnym na Agrykoli z okazji Święta Policji.

Więcej na ten temat ►

Msza Święta w intencji Policji

Kolejny dzień Centralnych obchodów Święta Policji rozpoczął się w niedzielę mszą świętą w Bazylice Świętego Krzyża, odprawioną w intencji Policji. Mszę koncelebrował Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. bp Józef Guzdek. - Proszę was wszystkich, abyście zawsze byli ludźmi pokoju i sługami bezpieczeństwa – powiedział ksiądz biskup do policjantów.

Więcej na ten temat

26 LIPCA

Centralne Obchody Święta Policji

Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Więcej na ten temat ►

25 LIPCA

Msza święta w intencji poległych policjantów

Dzisiaj w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się msza święta w intencji poległych na służbie policjantów. W uroczystości udział wzięli m.in. kierownictwo Policji, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich, szkół policyjnych oraz rodziny poległych policjantów.

Więcej na ten temat ►

Nowa siedziba Fundacji Pomocy Wdowom Sierotom po Poległych Policjantach

Obchody tegorocznego Święta Policji okazały się doskonałą okazją do uroczystego otwarcia nowej siedziby Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński, Komendant Główny Policji, Przewodniczący Rady Fundacji nadinsp. Władysław Padło i podopieczna Fundacji, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Prezesowi Zarządu Fundacji Irenie Zając, gen. insp. Marek Działoszyński wręczył symboliczny klucz.

Więcej na ten temat

Pamięci poległych policjantów

Każdego roku, jednym z najważniejszych momentów podczas obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą Pamięci oraz złożenie wieńców przed Obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska". Dla całej formacji to wyjątkowo wzruszające chwile, bo właśnie w ten sposób funkcjonariusze oddają hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli. Dzisiaj uroczyście odsłonięto tabliczki kolejnych siedmiu policjantów, którzy działając w ochronie życia i zdrowia obywateli, zginęli w czasie służby.

Przeczytaj więcej

Policjanci polegli na służbie

W Komendzie Głównej Policji, przed Tablicą Pamięci, odbyła się uroczystość odsłonięcia siedmiu tabliczek epitafijnych policjantów, którzy zginęli w czasie służby. Ich nazwiska zostały wpisane do Księgi Pamięci. Przedstawiamy sylwetki poległych policjantów.

Przeczytaj więcej ►

VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” – laureaci nagrodzeni

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięty! Z tegorocznymi laureatami, w Sali Generalskiej, spotkał się Komendant Główny Policji. Kolejnych pięciu policjantów, zostało nagrodzonych za swoją postawę i obronę osób dotkniętych przemocą domową.

Przeczytaj więcej ►

X-lecie Stowarzyszenia Generałów Policji RP

Uroczystość poświęcona obchodom X-lecia Stowarzyszenia Generałów Policji RP odbyła się dzisiaj na sali konferencyjnej KGP przy ulicy Domaniewskiej. Uroczyście otworzył ją Prezes Zarządu Stowarzyszenia nadinsp. w stanie spoczynku Leszek Lamparski.

Więcej na ten temat ►

24 LIPCA

Sympozjum „95 lat polskiej Policji”

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się sympozjum „95 lat polskiej Policji”. Towarzyszyła mu wystawa fotografii „Policja Państwowa 1919 – 1939”. W sympozjum, które było częścią centralnych uroczystości Święta Policji, uczestniczyli m.in. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz i Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński. Pani Marszałek, otwierając spotkanie, podziękowała policjantom za odpowiedzialną i trudną pracę - za to wszystko, czego nie widać w telewizji.

Więcej na ten temat ►

Marszałek Sejmu podziękowała policjantom

– Chciałam Wam, w imieniu polskiego Parlamentu, podziękować za to wszystko, czego nie widać w telewizji, za waszą ciężką pracę, którą wykonujecie każdego dnia i każdej godziny – powiedziała Marszałek Sejmu Ewa Kopacz do policjantów podczas sympozjum „95 lat polskiej Policji”, które odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Więcej na ten temat ►

Wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych

24 lipca 2014 r. w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom i pracownikom Policji z KGP i KSP. Gospodarzem uroczystości był gen. insp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji.

Więcej na ten temat ►

21 LIPCA

Nominacje generalskie w Policji

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Belwederze mianował na stopień generalnego inspektora Policji Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego, natomiast na stopień nadinspektora mianowani zostali Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Dariusz Banachowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Wojciech Ołdyński.

Więcej na ten temat ►

Wystawa „Z kart historii Policji Państwowej”

Od 21 lipca br. w Sali Dawnego Skarbca Wielkiego na Zamku Królewskim w Warszawie można obejrzeć wystawę „Z kart historii Policji Państwowej” zorganizowaną przez Komendę Główną Policji w ramach obchodów 95-lecia istnienia Policji.

Więcej na ten temat ►

19 LIPCA

Policyjna sztafeta pływacka zakończona

Policyjni pływacy postanowili uczcić 95. rocznicę powołania Policji Państwowej w sposób wyjątkowy. Najtwardsi z nich pokonali w systemie sztafetowym około 400 km wzdłuż całego polskiego wybrzeża morskiego. Płynęli w dzień i w nocy bez przerwy, ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej. Dzisiaj w Krynicy Morskiej Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj pogratulował wszystkim pływakom tego wyjątkowego osiągnięcia.

Więcej na ten temat ►

18 LIPCA

Otwarcie wystaw „Sztuka przeciwko wykluczeniu” i „Policja w krzywym zwierciadle”

W galerii Kordegarda w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Sztuka przeciwko wykluczeniu”. Wystawę w formie interaktywnej prezentuje młodzież zaangażowana w twórczą profilaktykę rówieśniczą programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Czas trwania wystawy: 18-26 lipca, miejsce: Galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa.

W Muzeum Karykatury w Warszawie otwarto wstawę "Policja w krzywym zwierciadle",  przedstawiającą policjantów i ich pracę na wesoło. Zaprezentowane zostały rysunki satyryczne z okresu dwudziestolecia międzywojennego, powojenne i współczesne. Czas trwania wystawy: 18 lipca – 30 sierpnia, miejsce: Muzeum Karykatury, ul. Kozia 11, Warszawa,

Wystawa „Sztuka przeciwko wykluczeniu” ►
Wystawa „Policja w krzywym zwierciadle” ►

 

 • Msza Święta w intencji Policji

 • Centralne Obchody Święta Policji

 • Msza święta w intencji poległych policjantów

 • Nowa siedziba Fundacji Pomocy Wdowom Sierotom po Poległych Policjantach

 • Pamięci poległych policjantów

 • VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” – laureaci nagrodzeni

 • X-lecie Stowarzyszenia Generałów Policji RP

 • Wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych

 • Sympozjum „95 lat polskiej Policji”

 • Nominacje generalskie w Policji

 • Wystawa „Z kart historii Policji Państwowej”

 • Policyjna sztafeta pływacka zakończona

 • Wystawa w galerii Kordegarda pt.: „Sztuka przeciwko wykluczeniu"

 • Wystawa "Policja w krzywym zwierciadle"

Powrót na górę strony