Święto Policji – relacja
Wystawy z okazji Święta Policji, Pływacka Morska Sztafeta Policyjna, wręczenie nominacji i odznaczeń, sympozjum poświęcone Policji Państwowej, wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł”, centralne uroczystości na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, piknik rodzinny na Agrykoli – to najważniejsze punkty centralnych obchodów Święta Policji.
27 LIPCA
Piknik rodzinny z okazji Święta Policji
Koncerty zespołów rockowych, mecze piłki nożnej polska Policja kontra goście, przedstawiciele Policji z innych krajów, pokaz tresury psów policyjnych, prezentacja sprzętu pirotechnicznego oraz sprzętu specjalistycznego CBŚ i BOA, liczne konkursy i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, przygotowane dla tych wszystkich, którzy zechcieli dzisiaj wziąć udział w festynie rodzinnym na Agrykoli z okazji Święta Policji.
Msza Święta w intencji Policji
Kolejny dzień Centralnych obchodów Święta Policji rozpoczął się w niedzielę mszą świętą w Bazylice Świętego Krzyża, odprawioną w intencji Policji. Mszę koncelebrował Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. bp Józef Guzdek. - Proszę was wszystkich, abyście zawsze byli ludźmi pokoju i sługami bezpieczeństwa – powiedział ksiądz biskup do policjantów.
26 LIPCA
Centralne Obchody Święta Policji
Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
25 LIPCA
Msza święta w intencji poległych policjantów
Dzisiaj w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się msza święta w intencji poległych na służbie policjantów. W uroczystości udział wzięli m.in. kierownictwo Policji, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich, szkół policyjnych oraz rodziny poległych policjantów.
Nowa siedziba Fundacji Pomocy Wdowom Sierotom po Poległych Policjantach
Obchody tegorocznego Święta Policji okazały się doskonałą okazją do uroczystego otwarcia nowej siedziby Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński, Komendant Główny Policji, Przewodniczący Rady Fundacji nadinsp. Władysław Padło i podopieczna Fundacji, dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Prezesowi Zarządu Fundacji Irenie Zając, gen. insp. Marek Działoszyński wręczył symboliczny klucz.
Pamięci poległych policjantów
Każdego roku, jednym z najważniejszych momentów podczas obchodów Święta Policji jest uroczystość odbywająca się przed Tablicą Pamięci oraz złożenie wieńców przed Obeliskiem "Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska". Dla całej formacji to wyjątkowo wzruszające chwile, bo właśnie w ten sposób funkcjonariusze oddają hołd tym, którzy zginęli, chroniąc życie i zdrowie obywateli. Dzisiaj uroczyście odsłonięto tabliczki kolejnych siedmiu policjantów, którzy działając w ochronie życia i zdrowia obywateli, zginęli w czasie służby.
Policjanci polegli na służbie
W Komendzie Głównej Policji, przed Tablicą Pamięci, odbyła się uroczystość odsłonięcia siedmiu tabliczek epitafijnych policjantów, którzy zginęli w czasie służby. Ich nazwiska zostały wpisane do Księgi Pamięci. Przedstawiamy sylwetki poległych policjantów.
VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” – laureaci nagrodzeni
Konkurs „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięty! Z tegorocznymi laureatami, w Sali Generalskiej, spotkał się Komendant Główny Policji. Kolejnych pięciu policjantów, zostało nagrodzonych za swoją postawę i obronę osób dotkniętych przemocą domową.
X-lecie Stowarzyszenia Generałów Policji RP
Uroczystość poświęcona obchodom X-lecia Stowarzyszenia Generałów Policji RP odbyła się dzisiaj na sali konferencyjnej KGP przy ulicy Domaniewskiej. Uroczyście otworzył ją Prezes Zarządu Stowarzyszenia nadinsp. w stanie spoczynku Leszek Lamparski.
24 LIPCA
Sympozjum „95 lat polskiej Policji”
W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się sympozjum „95 lat polskiej Policji”. Towarzyszyła mu wystawa fotografii „Policja Państwowa 1919 – 1939”. W sympozjum, które było częścią centralnych uroczystości Święta Policji, uczestniczyli m.in. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz i Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński. Pani Marszałek, otwierając spotkanie, podziękowała policjantom za odpowiedzialną i trudną pracę - za to wszystko, czego nie widać w telewizji.
Marszałek Sejmu podziękowała policjantom
– Chciałam Wam, w imieniu polskiego Parlamentu, podziękować za to wszystko, czego nie widać w telewizji, za waszą ciężką pracę, którą wykonujecie każdego dnia i każdej godziny – powiedziała Marszałek Sejmu Ewa Kopacz do policjantów podczas sympozjum „95 lat polskiej Policji”, które odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.
Wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych
24 lipca 2014 r. w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom i pracownikom Policji z KGP i KSP. Gospodarzem uroczystości był gen. insp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji.
21 LIPCA
Nominacje generalskie w Policji
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Belwederze mianował na stopień generalnego inspektora Policji Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego, natomiast na stopień nadinspektora mianowani zostali Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Dariusz Banachowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Wojciech Ołdyński.
Wystawa „Z kart historii Policji Państwowej”
Od 21 lipca br. w Sali Dawnego Skarbca Wielkiego na Zamku Królewskim w Warszawie można obejrzeć wystawę „Z kart historii Policji Państwowej” zorganizowaną przez Komendę Główną Policji w ramach obchodów 95-lecia istnienia Policji.
19 LIPCA
Policyjna sztafeta pływacka zakończona
Policyjni pływacy postanowili uczcić 95. rocznicę powołania Policji Państwowej w sposób wyjątkowy. Najtwardsi z nich pokonali w systemie sztafetowym około 400 km wzdłuż całego polskiego wybrzeża morskiego. Płynęli w dzień i w nocy bez przerwy, ze Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej. Dzisiaj w Krynicy Morskiej Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Zbigniew Maj pogratulował wszystkim pływakom tego wyjątkowego osiągnięcia.
Więcej na ten temat ►
18 LIPCA
Otwarcie wystaw „Sztuka przeciwko wykluczeniu” i „Policja w krzywym zwierciadle”
W galerii Kordegarda w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Sztuka przeciwko wykluczeniu”. Wystawę w formie interaktywnej prezentuje młodzież zaangażowana w twórczą profilaktykę rówieśniczą programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Czas trwania wystawy: 18-26 lipca, miejsce: Galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa.
W Muzeum Karykatury w Warszawie otwarto wstawę "Policja w krzywym zwierciadle", przedstawiającą policjantów i ich pracę na wesoło. Zaprezentowane zostały rysunki satyryczne z okresu dwudziestolecia międzywojennego, powojenne i współczesne. Czas trwania wystawy: 18 lipca – 30 sierpnia, miejsce: Muzeum Karykatury, ul. Kozia 11, Warszawa,
Wystawa „Sztuka przeciwko wykluczeniu” ►
Wystawa „Policja w krzywym zwierciadle” ►
Msza Święta w intencji Policji
Centralne Obchody Święta Policji
Msza święta w intencji poległych policjantów
Nowa siedziba Fundacji Pomocy Wdowom Sierotom po Poległych Policjantach
Pamięci poległych policjantów
VII edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” – laureaci nagrodzeni
X-lecie Stowarzyszenia Generałów Policji RP
Wręczenie odznaczeń i aktów nominacyjnych
Sympozjum „95 lat polskiej Policji”
Nominacje generalskie w Policji
Wystawa „Z kart historii Policji Państwowej”
Policyjna sztafeta pływacka zakończona
Wystawa w galerii Kordegarda pt.: „Sztuka przeciwko wykluczeniu"
Wystawa "Policja w krzywym zwierciadle"