Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Odpowie za czerpanie korzyści z nierządu oraz udzielanie środków odurzających
Zarzuty czerpania korzyści majątkowej z prostytucji oraz udzielania środków odurzających kobietom usłyszał 38-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Może mu za to grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Narkotyki ukryte były w schowkach bluzy
Ponad 4 tysiące tabletek extasy wartych około 40 tys. zł, zabezpieczyli na Dolnym Śląsku policjanci opolskiego CBŚP. Hermetycznie spakowane narkotyki wszyte były w specjalnie przygotowane schowki w bluzie, którą w bagażu podręcznym przewoził Przemysław K. Zatrzymany 23-letni mężczyzna usłyszał zarzut uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających i trafił na 3 miesiące do aresztu. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.
CBŚP -
Pomogli starszemu mężczyźnie
Policjanci, strażacy i ratownicy medyczni interweniowali wobec 93-letniego mężczyzny potrzebującego pomocy. Starszy człowiek zasłabł w mieszkaniu i nie mógł wstać z podłogi. Mężczyzna trafił do stalowowolskiego szpitala.
Rzeszów -
Twoje bezpieczeństwo - nasza sprawa - praca w Holandii
Rozpoczęła się kolejna sesja projektu Biura Prewencji Komendy Głównej Policji i Policji holenderskiej pn. "Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii". Przez kilka kolejnych dni o zagrożeniach związanych z podjęciem pracy za granicą usłyszą uczniowie oraz osoby bezrobotne z terenu województwa lubuskiego i śląskiego. W spotkaniach uczestniczyć będą również policjanci i pracownicy urzędów pracy, ośrodków pomocy społecznej na co dzień mający kontakt z potencjalnymi migrantami zarobkowymi.
KGP -
Zawsze na służbie
Krośnieński policjant będąc na urlopie, zatrzymał poszukiwanego listem gończym.Na widok funkcjonariusza, mężczyzna rzucił się do ucieczki.Został jednak szybko obezwładniony i przekazany patrolowi.26-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Krośnie.Natomiast policjant z Lewina Brzeskiego zatrzymał po służbie pijanego mężczyznę jadącego motorowerem.Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Marcin Zaleśkiewicz wracając ze służby zauważył jadącego slalomem rowerzystę. Podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy zatrzymał go. Wezwany na miejsce patrol potwierdził przypuszczenia. Dzięki reakcji Komendanta wyeliminowane zostało potencjalne zagrożenie. Z kolei dzięki szybkiej reakcji dwóch zachodniopomorskich policjantów zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał mieszkaniec Pyrzyc.
Rzeszów, Opole, Bydgoszcz, Szczecin, Łódź -
Policjanci i strażnik miejski uratowali życie desperatowi
W niedzielę, 10 września, policjanci z Komisariatu Policji w Kętach oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej w Kętach, podjęli błyskawiczną interwencję, dzięki której udało się uratować życie 55-letniego mieszkańca Gminy Kęty. Mężczyzna we własnym pokoju próbował targnąć się na życie.
Kraków -
Mistrz taekwondo w szeregach wielkopolskiej Policji
Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu st. post. Bartosz Kołecki pod koniec sierpnia br. reprezentował Polskę podczas Letniej Uniwersjady na Tajwanie. Zawody odbyły się w dniach 19-30 sierpnia w Tajpej. Bartosz stanął na podium. Do Polski wrócił z brązowym medalem.
Poznań -
Piękny gest młodych policjantów
Kilkadziesiąt litrów krwi oddali młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku. Osoby, które rozpoczynają dopiero swoją policyjną karierę chcą także w takiej formie służyć społeczeństwu, czyli nam wszystkim, zgodnie z hasłem „Pomagać i chronić”.
SP Słupsk -
Policjanci uratowali sternika
Piotrkowscy policjanci z komisariatu wodnego w Bronisławowie pomogli mężczyźnie na Zalewie Sulejowskim, który wpadł do wody, po tym jak jego łódź się wywróciła.
Łódź -
Międzynarodowa konferencja nt. nadużyć finansowych wobec Unii Europejskiej
Olsztyńscy policjanci uczestniczą w projekcie „Międzynarodowa współpraca organów ścigania w celu wzmocnienia aktywności w zapobieganiu i walce z nadużyciami finansowymi na szkodę UE w dziedzinie rolnictwa”. Funkcjonariusze z Warmii i Mazur są partnerem tego przedsięwzięcia wspólnie z funkcjonariuszami z Rumunii, Bułgarii i Mołdawii. Z kolei w dniach 18-22 września br. w Zamościu odbędzie się seminarium poświęcone zwalczaniu przestępstw korupcyjnych popełnianych na szkodę interesów finansowych UE.
Olsztyn -
Kolejne udane akcje zbiórki krwi
Aż 23 litry krwi zebrali łącznie uczestnicy akcji Honorowego Oddawania Krwi, którą przeprowadziła Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi. W zbiórce wzięło udział 51 osób, które oddawały krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa. Akcję zbiórki krwi mundurowi przeprowadzili również na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej zachęcali mieszkańców Tarnowa jak również powiatu tarnowskiego do oddawania krwi. organizatorom przyświecało hasło „Ratuj życie razem z nami”.
Radom, Kraków -
Kryminalni uderzyli w narkotykowy biznes
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 39-latka podejrzanego o przemyt narkotyków z zagranicy. Mężczyzna wpadł na terenie Żnina. W jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi od 3 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Nietypowa interwencja szubińskich policjantów
„W Szubinie balon z ludźmi spadł na dom”, takiej treści zgłoszenie wpłynęło w sobotę na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Nietypowe zgłoszenie szybko okazało się prawdą. Sprawę wyjaśniają szubińscy mundurowi.
Bydgoszcz -
Uczcili pamięć ofiar ataku z 11 września
Dzisiaj w Kielcach odbył się uroczysty apel upamiętniający XVI rocznicę zamachu na World Trade Center. Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki Walter Braunohler, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Homo Homini. W uroczystościach wzięła udział Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji mł. insp. Irmina Gołębiewska, Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji mł. insp. Sławomir Litwin oraz Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak.
Kielce -
Śląscy policjanci na mecie Grom Challenge
Sierżant sztabowy Marcin Michalik z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wraz ze swoim kolegą - starszym sierżantem Michałem Paligą z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, stanęli na mecie tegorocznej edycji ekstremalnego biegu terenowego Grom Challenge. To ekstremalny bieg terenowy, sprawdzający granice wytrzymałości uczestników.
Katowice -
Policjanci odnaleźli zaginionych
Zaledwie dwie godziny trwały poszukiwania 7-latka, który podczas spaceru z babcią i swoją matką w pewnym momencie zniknął im z oczu. Gdy poszukiwania na własną rękę nie przyniosły rezultatu kobiety powiadomiły służby ratunkowe. Na szczęście po zaledwie dwóch godzinach poszukiwań, chłopiec został odnaleziony. Mokrego i wyziębionego chłopca funkcjonariusze przekazali pod opiekę lekarzy. Chwile niepewności przeżył również 65-letni elblążanin, który podczas wyprawy na grzyby zgubił się w lesie. Na szczęście z pomocą przyszedł mu oficer dyżurny elbląskiej komendy, który dzięki znakomitej orientacji i znajomości terenów leśnych naprowadził mężczyznę na właściwą drogę, aż do patrolu policyjnego. Tym razem skończyło się na strachu i wydłużonym spacerze po lesie.
Olsztyn -
Kobiety handlujące haszyszem zatrzymane
Policjanci zatrzymali dwie kobiety, które na terenie Tarnowa rozprowadzały haszysz. Funkcjonariusze z komisariatu policji Tarnów-Centrum zabezpieczyli ponad 700 gramów tego narkotyku. Jedna z podejrzanych przyznała się do posiadania znacznej ilości narkotyków. Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających grozi jej kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
Kraków -
Alarm i obława za 21-letnim nożownikiem - zatrzymanie, zarzuty i areszt
W gorzowskim parku Kopernika mężczyzna ugodził nożem dwóch mężczyzn i oddalił się po całym zdarzeniu. Zarządzono alarm dla całej jednostki Policji i rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania za napastnikiem. Początkowo informacji na jego temat było niewiele, jednak dzięki skutecznym i wszechstronnym działaniom operacyjnym gorzowskich kryminalnych, 21-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. został zatrzymany przez policjantów pododdziałów prewencji Policji. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i został aresztowany na trzy miesiące.
Gorzów Wlkp. -
Odblaski ratujące życie - inauguracja akcji "„Jestem widoczny, jestem bezpieczny”
Dzisiaj odbyła się inauguracja akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Przedsięwzięcie potrwa do końca tygodnia. Główny organizator Caritas Diecezji Toruńskiej planuje w tym roku przekazać dzieciom z Torunia i powiatu kilkaset elementów odblaskowych. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym piesi są najbardziej narażeni na niebezpieczne sytuacje na drodze.
Bydgoszcz -
Wpadł na kradzieży... naklejek
Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali 61-latka, podejrzanego o kradzież naklejek, za które można odbierać maskotki w jednym z dyskontów na terenie miasta. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki zapisom z monitoringu i uzyskanym przez kryminalnych informacjom. Naklejki odzyskano, a amatorowi maskotek grozi teraz nawet pięć lat więzienia.
Bydgoszcz -
Poszukiwany 3 listami gończymi zatrzymany
Kryminalni z kutnowskiej komendy zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który był poszukiwany 3 listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się od kilku lat na terenie Wielkiej Brytanii. Ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępstwa narkotykowe, za które orzeczono kary pozbawienia wolności.
Łódź -
Zlikwidowana kolejna plantacja konopi
Policjanci z Rawy Mazowieckiej wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 82 rośliny, z których można by było uzyskać około 10 kilogramów gotowego produktu o czarnorynkowej wartości nawet do 200 tysięcy złotych.
Łódź -
Lubuskie wydarzenia sportowe zabezpieczane przez policjantów
Bardzo intensywny weekend za lubuskimi policjantami, mającymi za zadanie dbać o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w licznych wydarzeniach sportowych jakie odbywały się w regionie. Półfinały mistrzostw Polski na żużlu czy spotkanie derbowe gorzowian z zielonogórzaninami w ramach piłkarskich rozgrywek III ligii zaangażowały duże policyjne siły. Czasu do złapania oddechu niewiele. Przed nami bowiem derby Ziemi Lubuskiej.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci przechwycili ponad tonę nielegalnego tytoniu
Za posiadanie 1,2 tony nielegalnego tytoniu odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez lubińskich policjantów. Tytoń bez akcyzy ukryty był w garażu podejrzanego. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku szacuje się na ponad 550 tys. zł. Podejrzanemu może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Kręci go sportowa rywalizacja
Starszy posterunkowy Paweł Baranek z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP został wicemistrzem w pierwszych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym rozegranych we wrześniu br. w Żyrardowie. Na dystansie 50 km rywalizowało ze sobą niemal 100 zawodników reprezentujących wszystkie formacje mundurowe.
KSP -
Policyjne służby podczas zabezpieczania "Winobrania"
W niedzielę /10.09./ zakończyło się kolejne WINOBRANIE. Nad bezpieczeństwem czuwali zielonogórscy policjanci wspierani mundurowymi z innych powiatów województwa lubuskiego i słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach. Policjanci odnotowali mniej wykroczeń i interwencji niż przed rokiem, a najczęściej interweniowali w przypadku zakłócenie ładu i porządku publicznego, spożywania alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi czy zakłócenia ciszy nocnej.
Gorzów Wlkp. -
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jazda kierowcy opla wzbudziła podejrzenia czujnego funkcjonariusza. Jak się okazało, 50-latek miał blisko 2 promile alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
Białystok -
Udowodnił, że policjantem jest zawsze, także w czasie wolnym
Policjant z oddziału prewencji w Bydgoszczy najpierw pomógł rannemu rowerzyście, a później uniemożliwił dalszą drogę pijanemu kierowcy. Wszystko działo się w czasie wolnym od służby. W ten sposób st. sierż. Łukasz Surmacz udowodnił, że policjantem jest zawsze, nie tylko będąc w mundurze.
Bydgoszcz -
Zabezpieczyli 200 krzewów konopi i ponad 7 kg marihuany
Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 30-letniego plantatora . Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 sztuk roślin i ponad 7 kg marihuany.
Kraków -
Policjanci odnaleźli zaginionego 16-latka i odzyskali skradzioną łódź
Policjanci z Kazimierza Dolnego pomogli odnaleźć 16-latka, który oddalił się z domu, a następnie skradzioną w kazimierskim porcie łódką odpłynął w kierunku Puław. Wydarzenia rozegrały się nocą, wydobytemu z Wisły chłopakowi nic się nie stało. Teraz 16-latek odpowie przed sądem.
Lublin
