Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
„Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018"
„Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018” - to akcja skierowana do wszystkich Polaków. Pierwszy raz od momentu wprowadzenia paszportu do obiegu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, można wziąć udział w jego projektowaniu. Każdy z nas może zdecydować, który z prezentowanych 13 motywów znajdzie się w nowym polskim paszporcie. Dlatego warto głosować na postacie, wydarzenia, miejsca lub symbole związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku, których motywy graficzne znajdą się w nowej książeczce paszportowej. Głosowanie trwa do 10 września 2017 roku.
KGP -
Podpisanie Harmonogramu współpracy Policji dolnośląskiej i saksońskiej
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu gościli szefowie jednostek Policji saksońskiej, z którymi dolnośląska Policja, na co dzień współpracuje. Spotkanie było okazją do podpisania harmonogramu dalszej współpracy. Dokument podpisali Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński oraz Dyrektor Kryminalny Petrik Kleine, szef Krajowego Urzędu Kryminalnego Saksonii w Dreźnie. W spotkaniu uczestniczył również Torsten Schultze Prezydent Policji Dyrekcji Policji w Görlitz.
Wrocław -
Lipnowscy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach służb ratowniczych
Przez dwa dni trwały ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu lipnowskiego mające na celu ustalenie procedur działania i wypracowanie dobrych nawyków podczas wystąpienia pożaru. Wzięli w nich udział strażacy zawodowi i ochotnicy, lipnowscy policjanci, a także leśnicy.
Bydgoszcz -
71-letnia Pani Krystyna „wyprowadziła w pole” oszustów
Sprawy dot. oszustów „na wnuczka” i „na policjanta” zawsze przykuwają uwagę. Tym bardziej wtedy, gdy oszuści są zatrzymywani. Tak było w opisanym poniżej przypadku. Policjanci działali niemalże jak w filmach, a 71-letnia mieszkanka podbydgoskiego Osielska dokonała niebanalnej rzeczy, umożliwiając policjantom zatrzymanie oszustów.
Bydgoszcz -
Dzielnicowy zatrzymał sprawcę rozboju
Sokólski dzielnicowy zatrzymał podejrzewanego o dokonanie rozboju na 79-latce, w centrum Sokółki. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.
Białystok -
Policjanci zdążyli z pomocą zrozpaczonej kobiecie
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zdążyli pomóc zrozpaczonej mieszkance Sosnowca, która chciała popełnić samobójstwo. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia udzielali jej pierwszej pomocy. Uspokoili również agresywnego partnera kobiety, który zdenerwowany całą sytuacją, nie zachowywał się racjonalnie.
Katowice -
Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową
Kryminalni z Poddębic po raz kolejny zlikwidowali nielegalne uprawy konopi indyjskich. Tym razem ujawniono 5 miejsc, w których rosło w sumie 174 krzewów konopi indyjskich. Z roślin można było uzyskać około 4 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 125 tysięcy złotych.
Łódź -
Przedstawiciele niemieckiej Policji z wizytą na Mazowszu
Przez ostatnie cztery dni (25-28 lipca br.) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu mieli zaszczyt gościć pięcioosobową delegację Prezydium Policji Kraju Związkowego Brandenburgii, na czele z panem Rogerem Hoppnerem. Była to rewizyta, która była okazją do wymiany doświadczeń związanych ze zwalczaniem przestępczości międzynarodowej.
Radom -
Wnioski o areszt dla Polaka i Ukraińca podejrzewanych o udział w brutalnym pobiciu
Policjanci z Piaseczna zatrzymali mężczyzn, którzy od ponad miesiąca byli poszukiwani w sprawie brutalnego pobicia, skrępowania i grożenia śmiercią obywatelowi Ukrainy. Napastnicy próbowali skraść 32-latkowi pieniądze i samochód. Podczas legitymowania chcieli zmylić policjantów i udawali holenderskich turystów. Dziś do prokuratury wpłynął wniosek o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.
KSP -
Białostoccy policjanci zatrzymali kolejnych oszustów działających metodą „na policjanta”
Białostoccy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzane o oszustwa metodą „na policjanta”. 22-letnia i 27-letni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego podając się za funkcjonariusza Policji wyłudzili od seniorów ponad 200 tysięcy złotych. Prokuratora zastosowała wobec nich dozór policyjny. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Białystok -
Kolejny piękny gest
Policjanci z Komisariatu II Policji w Kielcach odwiedził kolejny nietypowy gość. 26-letnia Monika wraz z opiekunką z zajęć terapii plastycznych MOPR w Kielcach zawitały w progi jednostki z własnoręcznie wykonanym przez 26-latkę plakatem. Był on prezentem w ramach podziękowań dla funkcjonariuszy z okazji ich minionego święta.
Kielce -
Policjanci z Niepołomic spełniają marzenia
16 - letni Patryk, chorujący na mukowiscydozę, zafascynowany jest Policją i od zawsze marzył o tym aby zostać Policjantem. Wczoraj (26 lipca br.) dzięki wizycie w Komisariacie Policji w Niepołomicach przynajmniej częściowo mógł spełnić swoje marzenie
Kraków -
Policjant z dzierżoniowskiej komendy zajął II miejsce w Bike Maraton Bielawa
Dzierżoniowski policjant ruchu drogowego - st. asp. Sylwester Sordyl został srebrnym medalistą Bike Maraton Bielawa 2017. Wyścig był nie tylko emocjonujący, ale również bardzo trudny. O jego skali świadczy dystans jaki musieli pokonać zawodnicy - 46 km, gdzie przewyższenia na trasie wynosiły 1600 metrów. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników i zawodniczek z kraju oraz z zagranicy.
Wrocław -
Policjanci udzielili pomocy potrzebującym
Legniccy policjanci jadąc do służby zauważyli stojący na środku skrzyżowania samochód, który blokował ruch. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie ruszał się, a jego stan zdrowia wymagał natychmiastowej pomocy. Funkcjonariusze wezwali karetkę, udzielającej jednocześnie mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Mężczyzna w poważnym stanie trafił do szpitala. Świnoujski dzielnicowy wspólnie z policjantem ze szczecińskiego Oddziału Prewencji Policji uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy sprawiły, że 60-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką lekarską. Nowosolscy policjanci wspólnie z kierowcami i medykami reanimowali mężczyznę, który zasłabł w czasie jazdy samochodem.
Wrocław, Szczecin, Gorzów -
Przystawił mu pistolet do głowy bo był obcokrajowcem
Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ wszczęła śledztwo w sprawie stosowania przemocy i groźby bezprawnej wobec 50-letniego obywatela Wietnamu. Śródmiejscy policjanci zatrzymali Rafała N., przy którym znaleźli naładowany pistolet gazowy i nóż. Za przestępstwo na tle narodowościowym oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji 41-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Piła - Dziewczynka walczy z nowotworem. Dramat rodziny próbowali wykorzystać oszuści
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze od kobiety, której córka choruje na nowotwór. Jeden z mężczyzn podając się za lekarza, zaproponował konsultację u lekarzy specjalistów za granicą, która miała pomóc w uratowaniu dziecka.
Poznań -
Sprawca podpalenia włosów w autobusie zatrzymany
Policjanci z wydziału kryminalnego na Pradze Północ ustalili i zatrzymali 36-latka, który podpalił pasażerce autobusu miejskiego pasmo włosów. Michał H. przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 25-latki. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Uwaga ! Pojawiła się nowa metoda oszustwa w internecie
Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego przez kilka miesięcy prowadzili czynności operacyjne w sprawie oszustw internetowych. Policjanci zatrzymali na terenie Lublina dwóch mężczyzn bez stałego miejsca zamieszkania, którzy odpowiadali na ogłoszenia zamieszczane na portalach internetowych dotyczące nagród za odnalezienie skradzionych pojazdów lub zaginionych zwierząt. Oszustwo polegało na tym, że mężczyźni nie posiadali poszukiwanych przez pokrzywdzonych rzeczy, ale o nagrody wyznaczone przez pokrzywdzonych upominali się. Wobec obu mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.
KSP -
Podkarpackie Obchody Święta Policji
Wojewódzkie Obchody Święta Policji w tym roku odbyły się na Placu Wolności w Nisku. Uroczystość była wyjątkowa, bowiem połączona z nadaniem sztandaru miejscowej Komendzie Powiatowej Policji. Święto było też okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie.
Rzeszów -
Mazowieckie obchody Święta Policji
Mazowieckie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku w Siedlcach. Wydarzenie upamiętnia 98. rocznicę powstania polskiej Policji. W uroczystościach wziął udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu inspektor Tomasz Michułka. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Radom -
Zatrzymany sprawca uszkodzenia 37 samochodów w Krakowie
Po publikacji monitoringu w mediach sprawcę uszkodzenia 37 samochodów w rejonie ul. Pilotów w Krakowie rozpoznali jego koledzy z pracy. Mężczyzna zgłosił się dzisiaj na Policję. 38-latek został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Grozi mu kara za uszkodzenie mienia (art. 288 kk).
Kraków -
Po raz kolejny uratował ludzkie życie
Sierż. szt. Mariusz Małek z żorskiej komendy jest policyjnym ratownikiem i służy w zespole patrolowo-interwencyjnym. W maju tego roku wraz z młodszym kolegą stanął na podium w Wojewódzkich Eliminacjach do V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w KPP. Dzisiaj w nocy po raz kolejny uratował też ludzkie życie..
Katowice -
Kolejne zatrzymanie złodzieja podczas dodatkowych patroli
Dwoje dzielnicowych z VIII Komisariatu Policji KMP w Łodzi na osiedlu Górna zatrzymało sprawcę kradzieży rozbójniczej. Podejrzany usłyszał już zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Wypadek na A-4 i utrudnienia w ruchu
Policjanci, wraz z pozostałymi służbami ratunkowymi, pracują nad przywróceniem ruchu na autostradzie A-4 w rejonie Zabrza. Dzisiaj rano doszło tam do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.
Katowice -
Podziękowali policjantom
Mieszkaniec centralnej Polski, który dzięki szybkiej reakcji i pracy krynickich policjantów odzyskał przywłaszczony przez inną turystkę plecak z cenną dla niego zawartością, przesłał na ręce Komendanta krynickiego komisariatu kom. Andrzeja Stacha podziękowanie dla policjantów, a szczególnie dla mł. asp. Grzegorza Przanowskiego. Również do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu za udzieloną pomoc i wykazanie się podczas działań profesjonalizmem. Podziękowania przesłał mężczyzna, któremu policjanci pomogli na Odrze, w nagłej trudnej dla niego sytuacji.
Kraków, Wrocław -
Samochodowy wandal, który uszkodził 32 pojazdy zatrzymany
Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, który wyrywał tylne wycieraczki w samochodach. Sprawca w ten sposób uszkodził 32 pojazdy. Był nietrzeźwy – badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Kolejna zatrzymana osoba działająca w grupie wyłudzającej podatek w obrocie paliwami - straty Skarbu Państwa sięgają 221 mln zł
Policjanci zwalczający Przestępczość Gospodarczą z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, podejrzewanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się wyłudzaniem podatku VAT przy obrocie paliwami. W tej sprawie zatrzymanych zostało już 18 osób, z czego 12 zostało tymczasowo aresztowanych. Straty Skarbu Państwa spowodowane przez grupę są szacowane na co najmniej 221 milionów zł.
Wrocław -
Informacja w sprawie artykułu pt. „Policja inwigiluje Obywateli RP i posła na Sejm” zamieszczonego w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej i w serwisie internetowym wyborcza.pl
Podejmowane przez Policję czynności w okolicy gmachu Sejmu RP mają na celu jedynie zapewnienie porządku oraz bezpieczeństwa wszystkim osobom tam przebywającym, w tym parlamentarzystom, bez względu na ich przynależność partyjną i sympatie polityczne.
KSP -
13-latka zatrzymana przez policjantów za brutalnie pobicie 40-letniej kobiety
Policjanci z głogowskiej komendy powiatowej w wyniku podjętych działań zatrzymali 13-latkę podejrzaną o brutalne pobicie 40-letniej mieszkanki Głogowa. Nastolatka przyznała się do pobicia, jednak nie potrafiła wyjaśnić dlaczego to zrobiła. Całe zdarzenie zarejestrowane zostało przez świadka tego zdarzenia. Materiał pokazuje szczególnie brutalne działanie nastolatki.
Wrocław -
Seryjny złodziej samochodów zatrzymany
Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu, przy wsparciu katowickich antyterrorystów, zatrzymali 33-letniego mieszkańca Czeladzi. W garażu mężczyzny stróże prawa znaleźli skradzione dwa miesiące temu z Katowic audi. Wartość samochodu to ponad 100 tys. zł. Zatrzymanemu grozi nawet 10 lat więzienia.
Katowice
