Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Pozostawił samochód w Polsce, a w Niemczech zgłosił jego kradzież
Usiłowanie wyłudzenia odszkodowania oraz fałszywe zawiadomienie niemieckich organów ścigania o przestępstwie, którego nie było - to zarzuty, które usłyszał 32-latek zatrzymany przez policjantów. Jego zatrzymanie i udowodnienie mu oszustwa było możliwe dzięki współpracy policjantów z dolnośląsko – saksońskiej grupy „NYSA”.
Wrocław -
Świętokrzyscy policjanci 6 razy na podium
W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc 2016 połączone z Mistrzostwami Dzierżoniowa 2016. Dwóch policjantów reprezentujących na nich garnizon świętokrzyski w swoich kategoriach wagowych, zajęli w nich czołowe miejsca. Funkcjonariusze aż sześć razy stanęli na podium.
Kielce -
„Grand Prix Gór Świętokrzyskich” z policjantami
W minioną sobotę odbył się pierwszy z sześciu etapów sportowej imprezy pn. „Grand Prix Gór Świętokrzyskich”, w której uczestniczyła sierż. szt. Katarzyna Wójcik z Komisariatu Policji w Strawczynie. Nasza biegaczka zdobyła drugie miejsce w biegu na dystansie 12 kilometrów.
Kielce -
Fałszywi wnuczkowie w rękach Policji
Kolbuszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w oszustwa metodą „na wnuczka”. Zatrzymani odbierali pieniądze od oszukanych telefonicznie osób. Dwóch 18-letnich mieszkańców województwa świętokrzyskiego usłyszało m.in. zarzuty oszustwa na blisko 30 tys zł. Wobec obydwu zastosowano środki zapobiegawcze. W sprawie trwają dalsze czynności.
Rzeszów -
Policjanci przechwycili 7 tys. porcji narkotyków
Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu amfetaminę, z której można by uzyskać niemal 7 tys. porcji handlowych tego środka odurzającego. Zatrzymany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Wrocław -
Małopolscy policjanci zatrzymali internetową oszustkę
Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która dopuściła się internetowych oszustw, oferując telefony komórkowe po atrakcyjnych cenach. Dotychczas ustalono ponad kilkadziesiąt osób pokrzywdzonych. Cały czas zgłaszają się kolejne.
Kraków -
Zakładał „klejowe pułapki” w bankomatach
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. 43-letni obywatel Rumunii wpadł na gorącym uczynku w chwili, kiedy próbował zdemontować nakładkę z "shuttera" i zabrać pieniądze. Mężczyzna może mieć na koncie nawet kilkanaście takich czynów na kwotę co najmniej 45 tys. zł. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Policjant zareagował po służbie i udzielił pomocy poszkodowanemu
Dzielnicowy z wolskiej komendy w czasie wolnym od służby pomógł poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym, jakie miało miejsce na terenie powiatu makowskiego. Doszło tam najprawdopodobniej do potrącenia pieszego przez pojazd. Policjant natychmiast udzielił mężczyźnie pomocy przedmedycznej, układając go w pozycji bezpiecznej. Następnie zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb ratowniczych i patrolu Policji.
KSP -
„Łowcy cieni” zatrzymali poszukiwanego przez belgijską policję podejrzewanego o zabójstwo
30-letniego Pawła G. poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania przez policję w Belgii zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna ukrył się przed organami ścigania w podwarszawskim Otwocku, gdzie zamontował system kamer, by móc kontrolować czy ktoś zbliża się do posesji. Podczas poszukiwań, policjanci wykorzystali kanał Enfastu, czyli Europejskiej Sieci Współdziałania Zespołów Poszukiwań Celowych.
CBŚP -
Kolejni policjanci rozpoczęli kurs w WSPol
Ponad 200 policjantów rozpoczęło w murach Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pierwsze, najważniejsze w karierze zawodowej szkolenie. Przed nimi 6 miesięcy wytężonej pracy. Przez ten czas funkcjonariusze, pod okiem doświadczonej kadry Uczelni, zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im rozpocząć służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.
Akademia Policji w Szczytnie -
Policjanci z Bielska-Białej wśród najlepszych sztangistów
W minioną sobotę w Dzierżoniowie w górę poszły wielkie ciężary. Na Dolnym Śląsku odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych oraz XII Mistrzostwa Dzierżoniowa w wyciskaniu sztangi leżąc. Bielski garnizon reprezentowało 2 policjantów, którzy zdobyli czołowe lokaty. Sierż. Konrad Adamaszek wywalczył mistrzowski tytuł, natomiast sierż. Mariusz Knap zajął 3 miejsce.
Katowice -
Bezpieczne Światowe Dni Młodzieży - minister SWiA i Komendant Główny Policji na ćwiczeniach antyterrorystów
Przygotowując się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji zademonstrowali dziś swoje umiejętności. Policjanci zaprezentowali między innymi desant ze śmigłowca, zjazd policjantów po linie z wieży i inscenizację dynamicznego zatrzymania przestępcy. Ćwiczenia obserwował Minister SWiA Mariusz Błaszczak i Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.
MSWiA -
Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD
19 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.
Kraków -
Zlikwidowane laboratorium amfetaminy
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu zatrzymali 3 mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Jeden z nich produkował amfetaminę, dwóch pozostałych sprzedawało narkotyki. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Poznań -
Policjanci wynieśli niepełnosprawnego mężczyznę z płonącego mieszkania
Policjanci jako pierwsi pojawili się na miejscu pożaru w Kraśniku przy ul. Sikorskiego. Kobieta do której należało mieszkanie i przekazała policjantom, że wewnątrz znajduje się jej 74-letni niepełnosprawny mąż. W mieszkaniu panował gęsty dym, w jednym z pomieszczeń zauważyli płomienie i leżącego mężczyznę, który wzywał pomocy. Pomimo płomieni wynieśli poszkodowanego z pomieszczenia i przekazali przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.
Lublin -
Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o piractwo komputerowe
Policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu wspólnie z jeleniogórskimi funkcjonariuszami zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o nielegalne rozpowszechnianie cyfrowych wersji gier komputerowych oraz czerpanie z tego tytułu korzyści finansowych. Firma, która jest właścicielem praw autorskich poniosła w tej sprawie straty nie mniejsze niż 75 tys. zł. W dalszym ciągu policjanci docierają do kolejnych osób z całej Polski, które nabyły tego typu produkt z naruszeniem obowiązujących przepisów. Zatrzymany przyznał się do tego przestępstwa. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
Wrocław -
Policjanci pomogli mężczyźnie, który zasłabł na ulicy
Nie dajmy się zwieść pozorom. Nie zawsze ktoś, kto leży na ziemi, siedzi z opuszczoną głową, czy ma trudności z mówieniem znajduje się pod wpływem alkoholu. Warto podejść do takiej osoby i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i czy nie potrzebuje pomocy. Nas nic to nie kosztuje, a komuś może uratować życie. Przykładem godnym naśladowania są olsztyńscy policjanci, którzy zareagowali na dziwne zachowanie 64-latka.
Olsztyn -
Policjanci ujawnili arsenał broni i amunicji
Funkcjonariusze z Komisariatu Policjanci w Chęcinach zabezpieczyli arsenał broni i amunicji pochodzący z czasów II Wojny Światowej. 37 –latek z gminy Sitkówka – Nowiny w swoim domu posiadał 7 jednostek broni, blisko 100 sztuk amunicji, 4 granaty odłamkowe oraz wyrzutnię pocisków typu pancerfausrt. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Może mu grozić do 8 pozbawienia wolności.
Kielce -
Polscy policjanci na ćwiczeniach w Niemczech
Przez blisko 2 tygodnie 14 polskich policjantów uczestniczyło w ćwiczeniach służb mundurowych w II edycji cyklu European Union Police Service Training. Szkolenie odbyło się w miejscowości Weeze w Republice Federalnej Niemiec, pod przewodnictwem holenderskiej Policji. Poza polskim kontyngentem w ćwiczeniach wzięło udział około 600 przedstawicieli służb mundurowych z 39 krajów oraz kilkuset statystów.
Katowice -
Areszt dla mężczyzny podejrzanego o przestępstwa seksualne z udziałem nieletniego
Na trzy miesiące trafił tymczasowo do aresztu mężczyzna, zatrzymany przez bielawskich policjantów, a podejrzany o przestępstwa seksualne z udziałem małoletniego poniżej 15 roku życia. Sprawa wyszła jaw dzięki czujności wychowawczyni klasy, który powiadomiła policjantów o niepokojących wiadomościach SMS przychodzących na telefon jednego z uczniów. Aresztowanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policjanci ustalili tożsamość martwego mężczyzny
Aleksandrowscy policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w sobotę w Kolonii Bodzanowskiej. To 50-letni mieszkaniec powiatu. W lutym rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny.
Bydgoszcz -
Narazili Skarb Państwa na ponad 100 tys. zł strat
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy zlikwidowali nielegalną działalność jaką trudnili się trzej mężczyźni handlując towarem, który nie posiadał polskiej akcyzy. Jeden z nich wpadł na gorącym uczynku w trakcie rozładowywania "dostawy" bez akcyzy. Z tytułu nieodprowadzonego podatku należnego za alkohol i tytoń Skarb Państwa stracił ponad 100 tys.zł.
Bydgoszcz -
Policyjny negocjator zapobiegł tragedii
Dzięki działaniom podjętym przez policyjnego negocjatora mężczyzna, który twierdził, że chce popełnić samobójstwo skacząc z okna, zrezygnował ze swojego zamiaru i zdecydował się powrócić do mieszkania znajdującego się na piątym piętrze w jednym z bloków na terenie wrocławskich Krzyków.
Wrocław -
„Piekło” – jakie mogą być skutki brania dopalaczy?
„Piekło” – to tytuł jednego z odcinków popularnego serialu „Na sygnale”, który został zrealizowany w ramach kampanii społecznej MSWiA „Dopalacze kradną życie”. Produkcja w całości została poświęcona skutkom brania dopalaczy. Komenda Stołeczna Policji objęła ten odcinek honorowym patronatem. Zostanie on wyemitowany na antenie telewizyjnej „Dwójki” w środę 20 kwietnia o 21:45.
KSP -
Podejrzani o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa zatrzymani
Policjanci z Prudnika zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zabójstwo sąsiada. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Również gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 56-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi kara 25 lat więzienia lub dożywocie. Także w Piekarach Śląskich policjanci zatrzymali młodego mężczyznę i nastolatkę podejrzewanych o zabójstwo starszej kobiety. 25-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, natomiast 15-latka została umieszczona w schronisku dla nieletnich.
Opole, Gdańsk, Katowice -
Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwych kierowców
Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, będąc po służbie, zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna kierujący skodą fabią, omal nie wjechał w samochód policjanta, poruszał się zygzakiem i łamał przepisy ruchu drogowego. 49-letni kierowca był tak pijany, że nie mógł chodzić. Mężczyźnie pobrano krew w celu ustalenia zawartości alkoholu w organizmie. Również policjant suskiej komendy będący poza służbą zauważył kierującego oplem zafira, który podczas parkowania uderzył w inny samochód i chciał uciec. Funkcjonariusz widząc to natychmiast zareagował, zatrzymując kierowcę. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy.
Rzeszów, Kraków -
Pośpiech, brak doświadczenia i dekoncentracja – przyczyny wielu groźnych zdarzeń na drogach
Wystarczy chwila nieuwagi za kierownicą, by spokojna przejażdżka zmieniła się w niebezpieczne zdarzenie. Kierująca w Lidzbarku Warmińskim wjechała w betonową latarnię, po tym jak na moment podczas jazdy schyliła się do psa. Do podobnego finału w Olsztynie doprowadziła dekoncentracja kierujacej spowodowana otwartymi drzwiami w samochodzie. Zdjęcia i nagrania z monitoringu z tych zdarzeń mogą posłużyć za przestrogę dla innych kierowców.
Olsztyn -
Zabezpieczono ponad 1,5 kilograma środków odurzających i psychoaktywnych
Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu przechwycili narkotyki i dopalacze. W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych zatrzymano dwie osoby podejrzewane o handel środkami odurzającymi i psychoaktywnymi poprzez sprzedaż wysyłkową. W ich samochodzie oraz miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli około 500 porcji handlowych marihuany, blisko 1,4 kilograma dopalaczy, a także koperty, worki foliowe, urządzenia służące do porcjowania i pakowania środków odurzających oraz dokumentację dotyczącą ponad 150 przypadków nadania przesyłek i potwierdzeń zamówień.
Wrocław -
Niebezpieczna jazda kierowcy busa
Kierowca nie zważając na bardzo złe warunki atmosferyczne, wyprzedzał pomimo zakazu, a manewr kontynuował wykorzystując do tego pas do skrętu w lewo oraz powierzchnię wyłączoną z ruchu. Został ukarany najwyższym mandatem, na jego konto wpłynęło również 16 punktów karnych.
Gorzów Wlkp. -
Antyterroryści w akcji zatrzymania podejrzanych o włamania
Rudzcy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o szereg włamań do placówek handlowych i hurtowni w województwie śląskim. W akcji zatrzymania podejrzanych brali udział śląscy antyterroryści. Za włamania i kradzieże zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Katowice
