Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Aresztowany za posiadanie znacznych ilości narkotyków
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wspólnie z funkcjonariuszami z Łasku, zatrzymali 38-latka, który posiadał substancje psychotropowe. W trakcie przeszukań stróże prawa zabezpieczyli m.in. amfetaminę. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Włamali się do firmy, już są w rękach policjantów
Policjanci z VI komisariatu w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do zakładu zajmującego się wyrobem sztucznej biżuterii i ukradli półprodukty oraz metale kolorowe służące do ich wyrobu. Właściciel oszacował straty na 151 tys. zł. Część skradzionego mienia już odzyskano.
Łódź -
Nadkom. Jacek Szewczak brązowym medalistą Mistrzostw Polski Ju-Jitsu Fighting
Nadkom. Jacek Szewczak – wykładowca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - po raz kolejny wykazał się silną wolą walki i znakomitą dyspozycją. Na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu Fighting, które odbyły się w Katowicach, funkcjonariusz zajął wysokie trzecie miejsce. To 13 medal zawodów formuły Ju-Jitsu Fighting zdobyty w jego 27 letniej karierze.
Akademia Policji w Szczytnie -
Wywieźli za miasto i grozili śmiercią
Śledczy z Komisariatu Policji I w Kielcach zatrzymali 37–letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna wspólnie z wcześniej zatrzymanym 35–latkiem z tego samego województwa pozbawił wolności 32–letniego kielczanina, a także groził mu utratą życia. W ten sposób napastnicy usiłowali wyłudzić od poszkodowanego 8 tys. zł. Teraz zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kielce -
Wspólna akcja policjantów i motocyklistów
Policjanci z wodzisławskiej drogówki wzięli udział w akcji "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie", prowadzonej przez Grupę Motocyklową Mroczne Duchy. Mundurowi zatrzymywali samochody, a motocykliści apelowali do kierowców, aby spoglądali częściej w lusterka, bo nie są jedynymi użytkownikami dróg. Grupa motocyklowa wręczała naklejki kierowcom, którzy wysłuchali ich apelu i poparli akcję.
Katowice, Lublin, Wrocław, Gorzów -
Pijany kierowca autobusu szkolnego
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu szkolnego, którego dziś rano w Cmolasie zatrzymali do kontroli drogowej kolbuszowscy policjanci. 50-letni mężczyzna wiózł dzieci do szkoły. Uczniowie wraz z opiekunem dotarli na lekcje pieszo. Kierowcę za jazdę w stanie nietrzeźwości czeka odpowiedzialność przed sądem.
Rzeszów -
Policjanci wszczęli postępowania w związku z podejrzeniem o znęcanie nad zwierzętami
Hrubieszowscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie znęcania się nad psem przez 47-letnią mieszkankę gminy Werbkowice. O skrajnie wyczerpanym zwierzęciu policję poinformowało Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. Jak wynika z ustaleń, pies przez długi czas nie dostawał jedzenia i picia. Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji również wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem o znęcanie nad cudem ocalonym psem, który został zakopany żywcem.
Lublin, Kraków -
Wjechał na czerwonym świetle, omal nie zderzył się z innym pojazdem
Omal nie odprowadził do zderzenia z innym pojazdem wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Takie zdarzenie we Wrocławiu zarejestrował policyjny wideorejestrator. Policjanci ruchu drogowego natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali kierowcę taksówki. Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili usterki w aucie uniemożliwiające mu bezpieczną jazdę. Kierujący za spowodowanie zagrożenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.
Wrocław -
Odpowiedzialny za fałszywy alarm bombowy w rękach policji
Wschowscy kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego odpowiedzialnego za wywołanie fałszywego alarmu bombowego w szpitalu. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że do zatrzymania nieodpowiedzialnego mężczyzny doszło w niespełna cztery godziny po nieodpowiedzialnym zgłoszeniu.
Gorzów Wlkp. -
Podróbki o wartości ponad 350 tys. zł nie trafią na rynek
Dzięki czynnościom zrealizowanym przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z komendy na Woli zabezpieczono towar, którego wartość szacunkowa wynosi ponad 350 tys. zł. Zabezpieczone ubrania i galanteria okazały się podróbkami, bezprawnie opatrzonymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Sprawa ma charakter rozwojowy.
KSP -
Policjanci z Białołęki odzyskali bmw warte 500 tys. zł
Natychmiastowa reakcja na informację pozwoliła odzyskać bmw przywłaszczone w Niemczech i zatrzymać do wyjaśnienia 33-letniego obywatela Rosji. Mężczyzna na widok mundurowych podjął próbę ucieczki. Pojazd o wartości prawie 500 tys. zł został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a sprawą 33-latka zajmą się specjaliści z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji.
KSP -
U poszukiwanego zabezpieczono ponad 2 kg środków odurzających
W Krakowie Nowej Hucie policjanci z komendy miejskiej w Krakowie zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy poszukiwany był do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. Przestępstwa dopuścił się jeszcze w 2012 r. a od pewnego czasu ukrywał się przed organami ścigania. W wynajmowanym przez mężczyznę lokalu zabezpieczono m.in. 2 kg różnych substancji narkotycznych. Prowadzący postępowanie ustalają potencjalnych odbiorców środków odurzających.
Kraków -
Krakowscy policjanci uratowali życie 68-letniemu mężczyźnie
Krakowscy policjanci uratowali życie 68-letniemu mężczyźnie, który stracił przytomność na przystanku autobusowym w Górze Borkowskiej.Gdyby nie szybka reakcja i fachowa pomoc przedmedyczna trzech krakowskich funkcjonariuszy zdarzenie mogłoby zakończyć się tragicznie.
Kraków -
Ponad 1 tys. porcji narkotyków nie trafi na rynek
Oświęcimscy policjanci zatrzymali 25–letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie oraz udzielanie narkotyków. Zabezpieczono ponad 1 tys. porcji narkotyków i 128 tabletek ecstasy, przejęto również gotówkę pochodzącą z handlu narkotykami.
Kraków -
Podejrzani o pedofilię zatrzymani
Oświęcimscy policjanci działając na podstawie prokuratorskiego nakazu zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o pedofilię. Zatrzymany pracował jako wychowawca w jednej z oświęcimskich świetlic. Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Podobne zarzuty usłyszał w Bielsku-Białej zatrzymany 28-latek, który proponował seks poznanej w sieci 14-latce. Nie wiedział, że za małoletnią podawał się dorosły internauta, który prowadził korespondencję, zaaranżował spotkanie, a następnie powiadomił policjantów.
Kraków, Katowice -
Kolejny, nielegalny magazyn tytoniowy zlikwidowany
1,4 tony tytoniu, aromaty, wagi i trzy profesjonalne maszyny do mielenia o wartości co najmniej 50 tys. zł i 280 tys. papierosów zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania. Funkcjonariusze zatrzymali w podkaliskiej miejscowości 29-letniego mężczyznę, który trudnił się nielegalnym procederem. Straty skarbu państwa szacuje się na ponad 1,1 mln złotych.
CBŚP -
Odpowie za kradzież pojazdu i kierowanie nim w stanie nietrzeźwości
Piotrkowscy policjanci zatrzymali kobietę, która ukradła pozostawiony z kluczykami samochód i jeździła nim mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Auto już wróciło do prawowitego właściciela.
Łódź -
Policjanci zabezpieczyli 122 tys. sztuk papierosów i 900 l spirytusu bez akcyzy
122 tys. sztuk nielegalnych papierosów, 5 kg tytoniu i 900 l spirytusu bez polskich znaków akcyzy skonfiskowali wałbrzyscy policjanci. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 300 tys. zł. Podejrzanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadek zabezpieczonego mienia.
Wrocław -
Spotkanie służb kryminalnych w związku z zabezpieczeniem Światowych Dni Młodzieży
Pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk spotkał się z komendantami nadzorującymi pion kryminalny śląskiej i małopolskiej policji. W naradzie uczestniczyli także naczelnicy wydziałów służby kryminalnej obu komend wojewódzkich. Głównym tematem było zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu. Spotkanie odbyło się w Szkole Policji w Katowicach.
Katowice -
Blisko 4 tys. dilerskich działek o wartości blisko 160 tys. zł nie trafi na czarny rynek dzięki akcji kryminalnych z Żor
Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie uprawiali konopie indyjskie. Mieszkańcy Żor usłyszeli już zarzuty po tym, jak kryminalni zlikwidowali założone przez nich domowe plantacje. Za uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi im teraz nawet do 8 lat więzienia.
Katowice -
Policjanci zabezpieczyli m. in. amfetaminę, haszysz, marihuanę oraz tabletki ecstasy
Policjanci z Siemianowic Śląskich, wspólnie z funkcjonariuszami z Zarządów w Lublinie i Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, zatrzymali kobietę i mężczyznę - dealerów narkotykowych. Mundurowi w ich mieszkaniu i samochodzie znaleźli amfetaminę, marihuanę, haszysz, tabletki ecstasy oraz prawdopodobnie mefedron. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
Katowice -
Nowa komenda w Sierpcu
Uroczysta oprawa towarzyszyła ważnemu wydarzeniu jakim było otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Zbudowany od podstaw, nowy obiekt gwarantuje policjantom i pracownikom cywilnym odpowiednie warunki służby, a przede wszystkim przyjmowania osób, które z różnych względów potrzebują bezpośredniego kontaktu z mundurowymi.
Radom -
Terroryści zidentyfikowani – Szkolenie specjalistyczne
Walka z terroryzmem jest jednym z priorytetowych wyzwań, jakie stoją dzisiaj przed organami ścigania, dlatego tak ważne jest, by starać się za wszelką cenę i wszelkimi dostępnymi środkami wpływać na zminimalizowanie skali tego zjawiska. Pomocna w tym może okazać się wiedza i doświadczenie, jakie przekazali funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji słuchaczom kursu specjalistycznego dla techników kryminalistyki organizowanego przez Szkołę Policji w Pile
CBŚPPoznań -
Zamienił kody kreskowe na wiertłach budowlanych
Dziś zarzuty oszustwa usłyszy 34- letni klient jednego z marketów budowlanych, który podczas zakupu wierteł zamienił kody kreskowe. Został on ujęty przez ochronę sklepu i przekazany kryminalnym z Piaseczna.
KSPPiaseczno -
Jechał motocyklem 107 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 57 km/h
Przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Został zatrzymany do kontroli przez wrocławskich policjantów ruchu drogowego. Utracił prawo jazdy i został ukarany grzywną. Teraz na możliwość prowadzenia pojazdów będzie musiał poczekać 3 miesiące.
Wrocław -
Zaatakowali kobietę wracającą w nocy z pracy, chwilę później zostali zatrzymani przez wywiadowców
Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dzisiejszej nocy usiłowali dokonać rozboju na kobiecie. Młodszy z nich nie dość, że okazał się poszukiwany, to jeszcze miał przy sobie substancje odurzające. Obydwaj odpowiedzą przed sądem.
Olsztyn -
Gratulacje wojewody dla policjanta, który uratował człowieka
Dziś Wojewoda Zachodniopomorski, Pan Piotr Jania, w obecności insp. Piotra Ostrowskiego p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji złożył gratulacje policjantowi sierż. szt. Stanisławowi Kaczmarkowi, który kilka dni temu zapobiegł tragedii i uratował ludzkie życie.
Szczecin -
Policyjne ćwiczenia na wojskowym poligonie
Na terenie poligonu w Wędrzynie pojawiło się wczoraj ponad 300 umundurowanych policjantów. Zachodniopomorscy funkcjonariusze ćwiczyli symulację sytuacji mogących pojawić się w ramach zbiorowego naruszenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. W szkoleniu uczestniczyli mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Nieetatowe Poddodziały Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecnie oraz funkcjonariusze SPAP.
Szczecin -
Kampania informacyjna „Bezpieczny senior – nie daj się oszustom” - obejrzyj spot
Osoby starsze, często stają się ofiarami oszustów i naciągaczy. Samotne, ufne i pełne troski o bliskich, narażone są w większym stopniu na działania przestępców niż młodzi. Padają ofiarą oszustwa na wnuczka, na policjanta, na hydraulika, gazownika czy pracownika socjalnego.
Olsztyn -
Kolejne działania wymierzone w dopalacze – 2 osoby zatrzymane
Wrocławscy policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Sanitarnej w jednym z punktów zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk dopalaczy. Zatrzymano do wyjaśnienia dwie osoby, w tym mężczyznę podejrzewanego o handel środkami zastępczymi. Na tego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu, sanepid skieruje także wniosek do sądu o ukaranie za zerwanie wcześniej założonych w tym miejscu plomb. Kilka dni wcześniej, w tym samym miejscu również zabezpieczono blisko 200 sztuk dopalaczy. Wówczas zatrzymane zostały także dwie osoby, w tym inny mężczyzna sprzedający tego typu środki. Postępowanie w tej sprawie obecnie trwa.
Wrocław
