Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pół tysiąca nowych oficerów polskiej Policji
24 czerwca 2026 r. w Akademii Policji w Szczytnie odbyła się uroczystość promowania 501 funkcjonariuszy na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji. To podniosłe święto nie tylko dla samych promowanych, ale także dla ich rodzin i bliskich oraz całej formacji.
Akademia Policji w Szczytnie -
Działania Grupy Zadaniowej ds. Identyfikacji Małoletnich Ofiar Wykorzystywania Seksualnego w siedzibie CBZC.
W siedzibie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości odbyła się pierwsza polska edycja Grupy Zadaniowej ds. Identyfikacji Małoletnich Ofiar Wykorzystywania Seksualnego (VIDTF). Spotkanie obejmowało dwudniowe specjalistyczne szkolenie oraz 5 dni działań operacyjnych, w wyniku których ustalono lub uprawdopodobniono pochodzenie materiałów ukazujące krzywdzone dzieci.
CBZC -
Akt oskarżenia przeciwko dwóm diagnostom i pięciu podżegaczom trafił do sądu
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie, prowadzili postępowanie dotyczące przestępstw o charakterze korupcyjnym. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch diagnostów, którzy wbrew przepisom prawa poświadczali nieprawdę w dokumentach mających znaczenie prawne. 38-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego oraz 60-latek z Krosna, a także pięciu podżegaczy usłyszało łącznie 105 zarzutów. Sprawa zakończyła się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu.
Rzeszów -
Policyjni wodniacy pomogli rodzinie na Zbiorniku Jeziorsko
Policyjni wodniacy, patrolując zbiornik Jeziorsko, zauważyli dryfujący skuter wodny z dwojgiem dzieci i sternikiem na pokładzie. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję zapewniając bezpieczeństwo osobom oraz organizując holowanie uszkodzonej jednostki do portu. Działania te pokazują, że policjanci reagują nie tylko na wezwania, ale również wtedy, gdy sami dostrzegają sytuacje wymagające wsparcia.
Łódź -
Przejęli 55 tysięcy papierosów bez akcyzy
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zatrzymali 47-letnią kobietę, która w mieszkaniach na terenie Sosnowca i Dąbrowy Górniczej przechowywała wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi zabezpieczyli blisko 55 tysięcy papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności oszacowano na prawie 95 tysięcy złotych.
Katowice -
Zadbajmy o zwierzęta podczas upałów
W najbliższym czasie prognozowane są bardzo wysokie temperatury, które mogą przekraczać nawet 30° C. Takie warunki stanowią duże obciążenie nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt domowych, gospodarskich oraz dziko żyjących. W okresie upałów szczególnie ważna jest więc nasza troska i odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo.
Kraków -
Chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie - kobieta straciła prawo jazdy za najechanie na rowerzystę
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującej samochodem, która potrąciła rowerzystę, gdy ten zjeżdżał z przejazdu dla rowerów. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. 51-letnia kierująca próbowała przekonać policjantów, że to nie jej wina, ale wszelkie wątpliwości rozwiało nagranie incydentu zarejestrowane przez kamery monitorujące miasto. Kobieta straciła prawo jazdy.
Gorzów Wlkp. -
Zatrzymani za oszustwa "na wnuczka"
Policjanci z KWP w Poznaniu przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu 17 czerwca zatrzymali 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa. Zatrzymali dzwonili do mieszkańców Włoch i wyłudzali pieniądze metodą „na wnuczka”. Za tego typu przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.
Poznań -
„Kobra” się nie zatrzymuje, po raz kolejny w akcji
Operacyjni z „Kobry” wspólnie z policjantami CBŚP wspierani przez kryminalnych z komisariatu w Wesołej zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże z włamaniem 6 pojazdów. Policjanci odzyskali w całości 4 samochody warte ponad pół miliona złotych: Dodge'a RAM, Alfę Romeo Giulia i 2 Jeepy Grand Cherokee. Zabezpieczyli też pojazdy, które służyły podejrzanym do dokonywania przestępstw oraz specjalistyczne narzędzia. Zatrzymani byli poszukiwani, mają do odbycia kary pozbawienia wolności. 29-latek usłyszał aż 8 zarzutów, a 34-latek - 6. Obaj podejrzani po zakończonych czynnościach, zgodnie z dyspozycjami nakazów doprowadzeń zostali umieszczeni w areszcie.
KSP -
Blisko 4 kilogramy narkotyków i nielegalna amunicja. Efekt wspólnych działań służb
Wspólne działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających. W trakcie realizacji zabezpieczono narkotyki i amunicję.
Szczecin -
Czasowy zakaz noszenia broni na obszarze miasta Gdańska
W dniu 3 czerwca 2026 r. w Dzienniku Ustaw RP pod pozycją 725 opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 maja 2026 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni lub przemieszczania jej w stanie rozładowanym.
KGP -
Wrocławscy policjanci narażając swoje zdrowie i życie uratowali z pożaru mężczyznę - sami trafili po interwencji do szpitala
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław - Stare Miasto podczas służby interweniowali w jednym z mieszkań, gdzie wybuchł pożar. Policjanci, mimo silnego zadymienia oraz problemów z oddychaniem jako pierwsi weszli do pomieszczenia skąd wyciągnęli mężczyznę, który nie był w stanie samodzielnie opuścić zagrożonego miejsca. Mundurowi udzielili niezbędnej pomocy 63-latkowi. Okazało się, że decyzją medyków oprócz poszkodowanego, policjanci także trafili do szpitala na dalszą diagnostykę w związku z toksycznym działaniem dymu.
Wrocław -
Tymczasowy areszt dla sprawców brutalnego rozboju. Wałbrzyscy policjanci zatrzymali całą czwórkę zaledwie kilka godzin od zgłoszenia
Zaledwie trzech godzin potrzebowali wałbrzyscy policjanci od chwili przyjęcia zgłoszenia, aby zatrzymać wszystkich sprawców brutalnego rozboju, odzyskać skradziony pojazd oraz część utraconego mienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 20-letnia kobieta oraz trzech mężczyzn w wieku 17, 20 i 19 lat zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Podejrzani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienie wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz kradzież z włamaniem do jego mieszkania.
Wrocław -
Nielegalna migracja, narkotyki i pseudokibice - wspólna akcja śląskiej Policji i Straży Granicznej
Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców, wspólnie z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali kolejnych 6 osób zaangażowanych w proceder organizowania nielegalnej migracji oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Przeprowadzone w województwie śląskim oraz małopolskim działania operacyjno-śledcze i połączona z wymianą informacji współpraca koordynowana przez Europol, pozwoliła w części na likwidację jednego z najpopularniejszych szlaków przerzutu migrantów z Bliskiego Wschodu do Europy oraz wpłynęła na uszczelnienie granic zewnętrznych strefy Schengen.
Katowice -
Nadinsp. Kamil Borkowski nowym Komendantem Centralnego Biura Śledczego Policji
W siedzibie Centralnego Biura Śledczego Policji odbyła się dziś uroczysta zbiórka związana z objęciem obowiązków przez nadinsp. Kamila Borkowskiego na stanowisku Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Nowy szef CBŚP został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji. Dotychczasowy Komendant CBŚP nadinsp. Cezary Luba został natomiast powołany przez Prezesa Rady Ministrów, na wniosek Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, na stanowisko zastępcy szefa tej służby.
KGP -
Młodzież świadoma zagrożeń - spotkanie edukacyjne w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
W dobie powszechnego dostępu do Internetu oraz dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii niezwykle istotne jest kształtowanie wśród młodych ludzi umiejętności bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z cyberprzestrzeni. Właśnie temu poświęcone było spotkanie profilaktyczno-edukacyjne, które odbyło się dziś w naszym Centrum z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie.
CSP Legionowo -
Oszukiwali seniorki. Zatrzymali ich kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej
Kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej ustalili i zatrzymali sprawców mających związek z oszustwami „na policjanta i zagrożone pieniądze”. Trzej Bydgoszczanie już usłyszeli zarzuty oszustw. Dwóch z nich sąd aresztował na najbliższe 3 miesiące, a wobec trzeciego zastosował policyjny dozór. Za tego typu oszustwa grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Kolejna edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięta!
18 marca 2026 r. ogłoszona została XIX edycja ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Jej organizatorem co roku jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP, wyłoniła pięciu laureatów.
KGP -
Policjanci pomogli zdezorientowanej seniorce
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opolskiej komendy pomogli zdezorientowanej kobiecie, która w niedzielę w upalny dzień szła ulicą w centrum miasta. Seniorkę zauważyli świadkowie, którzy ze względu na utrudniony z nią kontakt powiadomili patrolujących teren miasta funkcjonariuszy. Policjanci zaopiekowali się kobietą i ustalili jej dane. Następnie odwieźli 85-latkę do miejsca zamieszkania. Pomagamy i chronimy!
Lublin -
Nielegalne papierosy warte ponad 200 tysięcy złotych. 50-latek zatrzymany przez tyskich policjantów
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Miejskiej Policji w Tychach zatrzymali 50-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego, który posiadał ponad 143 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków i akcyzy wyniosłyby ponad 200 tysięcy złotych.
Katowice -
Katowicka policjantka ponownie na podium Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. Tym razem sięgnęła po złoto!
Post. Katarzyna Jaśkowska z Komisariatu Policji IV w Katowicach sięgnęła po tytuł Mistrzyni Europy podczas III Mistrz Europy IKO Nakamura. Policjantka, reprezentując Polskę podczas Mistrzostw Europy IKO Nakamura w Białymstoku, okazała się najlepsza w kumite w kategorii seniorek, zdobywając złoty medal.
Katowice -
Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Po raz kolejny potwierdza się, że policjantem jest się całą dobę. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, będąc w czasie wolnym od służby, uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie, którego stan wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Dzięki stanowczej reakcji naczelnika nieodpowiedzialny 27-latek nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełniony czyn.
Bydgoszcz -
Tczewscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o oszustwa
Mieszkaniec Tczewa stracił ponad 63 tysiące złotych po tym, jak oszust przejął zdalnie kontrolę nad jego komputerem. Dzięki szybkim działaniom policjantów z wydziału kryminalnego oraz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymano dwóch mieszkańców Gdańska w wieku 24 i 25 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają, że straty innych pokrzywdzonych mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.
Gdańsk -
Błyskawiczna reakcja sopockich policjantów. Pomogli 4-latkowi wymagającemu pilnej pomocy medycznej
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów z sopockiej patrolówki 4-letni chłopiec, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej, w krótkim czasie trafił pod opiekę lekarzy. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przewiezieniu dziecka do szpitala radiowozem z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. W ocenie policyjnego ratownika zwłoka mogła doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Gdańsk -
Webinarium p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin) organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Senioralnej, Rzecznikiem Finansowym oraz Komendą Główną Policji.
KGP -
Policjanci zapobiegli starciu pseudokibiców
Dzięki skutecznej pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców nie doszło do konfrontacji dwóch zwaśnionych grup. Do zdarzenia miało dojść 13 czerwca w godzinach porannych na terenach leśnych w powiecie sławieńskim. Skoordynowane działania funkcjonariuszy pozwoliły udaremnić planowaną „ustawkę” ponad 20 osób.
Szczecin -
Wiatrówką ostrzelał okno mieszkania - zatrzymany przez kluczborskich kryminalnych
Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kluczborskich kryminalnych zatrzymany został 29-letni mieszkaniec powiatu, podejrzany o uszkodzenie mienia oraz inne przestępstwo ujawnione w toku dalszych czynności. Mężczyzna miał oddać strzał z wiatrówki w kierunku okna mieszkania na parterze jednego z budynków w Kluczborku. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Opole -
Zatrzymany za handel farmaceutykami
13 kwietnia br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Cyfrową KWP w Poznaniu zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o wprowadzanie do obrotu leków anabolicznych i na potencję bez zezwolenia. Policjanci ustalili, że zatrzymany od dłuższego czasu zajmował się obrotem farmaceutykami za pośrednictwem popularnych platform sprzedażowych. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.
Poznań -
Wyłudzili co najmniej 2,3 mln zł z pomocy covidowej. Małopolska Policja zatrzymała 13 osób, w tym organizatorów przestępczego procederu
13 osób zostało zatrzymanych przez małopolskich policjantów w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, dotyczącym wyłudzenia co najmniej 2,3 mln złotych z programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju czyli środków przeznaczonych na wsparcie przedsiębiorców w czasie pandemii COVID – 19.
Kraków -
Oszukał seniorkę metodą „na wnuczkę” i „prokuratora”. Ostrołęccy kryminalni zatrzymali go kilka dni później
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce nie pozwolili, aby sprawca oszustwa na kwotę 70 tysięcy złotych, dokonanego na szkodę blisko 80‑letniej kobiety, uniknął odpowiedzialności. Ich nieustępliwość oraz dobre rozpoznanie doprowadziły do zatrzymania w miniony piątek (19.06) na terenie Warszawy mężczyzny podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. 39‑latek usłyszał już zarzut oszustwa, za które grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Radom