Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Nagrody Komendanta Głównego Policji dla dolnośląskich policjantów
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - inspektor Krzysztof Sidorowicz, wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom, przyznane przez Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja.
Wrocław -
Sprawca napadu na bank zatrzymany
Policjanci zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o napad na placówkę bankową w Chojnicach. Dzięki pracy kryminalnych doszło do zatrzymania mężczyzny w wynajętym przez niego mieszkaniu w Bydgoszczy, gdzie się ukrywał. Wczoraj Chojniczanin został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Mężczyzna uratowany przed śmiercią w płomieniach
Patrol dzielnicowych z Tolkmicka zauważył pożar traw, do którego doszło w miejscowości Kadyny. Jak się okazało, w tym samym miejscu gdzie pojawiły się płomienie leżał także pijany mężczyzna. Paliła się już na nim odzież. Funkcjonariusze najpierw ugasili leżącego mężczyznę, a następnie znieśli go z palącego się pola i wezwali karetkę. Na miejsce przyjechali też strażacy z OSP Tolkmicko.
Olsztyn -
Szósta rocznica śmierci podkom. Andrzeja Struja
„Zginął, bo nie przeszedł obojętnie wobec zła” – taki napis widnieje na tablicy pamiątkowej wmurowanej w kapliczkę, którą postawiono w miejscu, gdzie sześć lat temu tragicznie zginął funkcjonariusz stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego. W rocznicę śmierci bohaterskiego policjanta, Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj oraz Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Michał Domaradzki zapalili w tym miejscu znicze i złożyli wiązankę.
KSP -
Zarzut zabójstwa dla 18-latki
Policjanci z Komendy Powiatowej w Garwolinie i z KWP zs. w Radomiu, w ramach śledztwa Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, ustalili i zatrzymali podejrzaną o zabójstwo 62-letniego mężczyzny. Wobec 18-latki został zastosowany przez sąd środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Radom -
Zatrzymany kurier i organizator przemytu
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 27 i 33 lat. Jeden z zatrzymanych był kurierem, drugi organizatorem nielegalnego procederu polegającego na przemycie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany, blisko kilogram amfetaminy oraz ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Lublin -
Ma na koncie ponad 90 oszustw
Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali 24-latka, który oszukiwał ludzi, podpisując fikcyjne umowy na usługi telekomunikacyjne. Udowodniono mu kilkadziesiąt oszustw na kwotę około 400 tysięcy złotych. W chwili obecnej mężczyzna przebywa w zakładzie karnym, a za oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkody.
Wrocław -
Zatrzymani krótko po brutalnym napadzie
Wąbrzescy policjanci w niespełna dwie godziny po rozboju zatrzymali dwóch podejrzewanych o brutalny napad mężczyzn. Sprawcy zaatakowali pracownicę jednego z lokali z grami zręcznościowymi i ukradli z maszyn pieniądze. Teraz nie unikną kary. Jeden z nich już został tymczasowo aresztowany.
Bydgoszcz -
Usłyszała 35 zarzutów oszustwa
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zakończyli postępowanie w sprawie 37-letniej kobiety podejrzanej o oszustwa. Mieszkanka powiatu brzozowskiego usłyszała łącznie 35 zarzutów.
Rzeszów -
Policyjni wywiadowcy uratowali życie
Zawierciańscy policjanci, udzielając pomocy przedmedycznej, uratowali życie 34-latkowi. Według wstępnych informacji mężczyzna wpadł pod koła pociągu i stracił rękę. Będąc w szoku pourazowym, przeszedł kilkaset metrów. Zauważyli go przechodnie i wezwali pomoc.
Katowice -
Zlikwidowano nielegalne kasyna
Wspólne działania stargardzkich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego ze Szczecina, doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta kolejnych 23 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz dwóch ruletek o wartości ponad 300 tys. złotych. Podobne działania przeprowadzone zostaną już wkrótce.
Szczecin -
W domowym zaciszu ukrywał prawdziwy arsenał
Policjanci z wydziału kryminalnego komendy miejskiej Policji w Krakowie, zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który na terenie posesji przechowywał arsenał broni i amunicji. Zatrzymany „miłośnik broni” nie posiadał pozwolenia na tego typu uzbrojenie.
Kraków -
Zatrzymani w związku ze śledztwem dotyczącym handlu ludźmi
Policjanci CBŚP zatrzymali 5 mężczyzn, którzy m.in. werbowali kobiety w trudnym położeniu, czerpiąc później dochody z ich prostytucji, ale też handlowali narkotykami, dopalaczami oraz nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi. Zatrzymani powiązani byli z jedną z grup motocyklowych. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.
CBŚP, Lublin -
Policjanci z patroli narciarskich edukują najmłodszych
Przed zbliżającymi się feriami, policjanci z bielskiego pododdziału prewencji, którzy na co dzień pełnią służbę na stokach i zarazem są instruktorami narciarstwa, spotykają się z przedszkolakami. Celem wizyt mundurowych, jest oczywiście nauka bezpiecznych postaw i zachowań podczas zimowego wypoczynku. Najmłodsi pod okiem stróżów prawa edukują się poprzez aktywną zabawę.
Katowice -
VII Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o puchar Komendanta Głównego Policji pod honorowym patronatem Prezesa PKOl
W tym roku przypada szósta rocznica śmierci Andrzeja Struja, policjanta, który będąc na urlopie zareagował, gdy chuligani awanturowali się na jednym ze stołecznych przystanków. Zmarł od ciosów zadanych nożem przez jednego z napastników. Pośmiertnie został awansowany na pierwszy stopień oficerski i odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Zasługi za dzielność. 42-letni Andrzej Struj służył w Wydziale Wywiadowczo-Patrolowym Komendy Stołecznej Policji.
KGP -
Zmiana na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu
Dzisiaj podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej garnizonu mazowieckiego, w obecności Zastępcy Komendanta Głównego Policji inspektora Jana Lacha został wprowadzony na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu inspektor Tomasz Michułka. Uroczyście pożegnano inspektora Rafała Korczaka, dotychczasowego szefa mazowieckich policjantów.
Radom -
Insp. Paweł Spychała nowym Szefem kujawsko-pomorskiej Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji P. Mariusz Błaszczak, na wniosek Komendanta Głównego Policji, z dniem 9 lutego br. powołał na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektora Pawła Spychałę, dotychczasowego Naczelnika Zarządu CBŚP w Bydgoszczy.
Bydgoszcz -
Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę
Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Filipowa żyje 49-latek. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci w ostatniej chwili zapobiegli tragedii. Desperat jest już pod opieką lekarzy.
Białystok -
Policyjna wizyta w przedszkolu
Zabawa i dialogi dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy, a także zachowania wobec obcych osób - w ten sposób o bezpieczeństwie z dziećmi rozmawiają wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, policjanci przekazują swoją wiedzę także najmłodszym.
SP Słupsk -
Uczciwi byli tylko w internecie
Globalna sieć komputerowa stała się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Za pośrednictwem internetu robimy już nie tylko zakupy, ale też szukamy pracy i życiowych partnerów. Jak może być to niebezpieczne przekonali się mieszkańcy Olsztyna i pewna mieszkanka Iławy. Ofiary cyberprzestępczości to najczęściej ofiary oszustw, stanowiących przeważającą grupę przestępstw, która w bardzo szybkim tempie ewoluuje w coraz bardziej złożone formy.
Olsztyn -
Policjanci uratowali życie kobiecie
Każda sekunda była bardzo ważna. Funkcjonariusze z powiatu lubińskiego ratowali życie 69-letniej kobiecie. Poszkodowana zasłabła na polu. Policjanci prowadząc reanimację przywrócili oddech, a następnie przewieźli do karetki, która ze względu na warunki drogowe miała problemy z dotarciem na miejsce prowadzonych działań ratowniczych. Wyziębiona kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.
Wrocław -
Policjantka Małgorzata Wiszowata nominowana na Człowieka Roku 2015 Wielkopolski
Właśnie rozpoczął się drugi, decydujący etap plebiscytu dziennika Głos Wielkopolski – wybór Człowieka Roku 2015 Wielkopolski. Jedną z 48 osób nominowanych do tego prestiżowego tytułu jest Małgorzata Wiszowata – policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, nasza Małgosia, która będąc dzieckiem marzyła o tym, by pomagać. Pomogła, i to dwukrotnie, ratując ludzkie życie.
Poznań -
Uratowana 38-latka
Dzięki zaangażowaniu i błyskawicznym działaniom policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz funkcjonariuszom z „trójki” udało się uratować kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Desperatka połknęła wcześniej 50 różnych tabletek i miała przygotowane 2 listy pożegnalne do swoich bliskich. Mundurowi znaleźli ją w jednym z hotelowych pokoi.
Białystok -
Rozbili szajkę oszustów działających „na monetę” i „na portfel”
Policjanci z katowickiego wydziału zwalczającego przestępczość pseudokibiców rozpracowali działającą w całym kraju szajkę oszustów. Mężczyźni wyłudzali pieniądze, wykorzystując metody na tzw. „złote monety” lub „znaleziony portfel”. Zatrzymany 38-latek i 64-latek usłyszeli łącznie 32 zarzuty. Kwota, jaką uzyskali w wyniku przestępczego procederu, wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Śledczy poszukują innych pokrzywdzonych przez oszustów i apelują o zgłaszanie się do prowadzących sprawę.
Katowice -
Pijana matka opiekowała się dzieckiem
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała 31-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która opiekowała się niespełna dwuletnią córką. Na miejscu interweniowali policjanci. Nieodpowiedzialna matka wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym.
Rzeszów -
Odnaleziono zaginionego 67-latka
Kolejne poszukiwania zaginionego mężczyzny zakończyły się szczęśliwie. Dzięki szybkiej akcji funkcjonariuszy z lubuskiej policji i strażaków udało się odnaleźć schorowanego 67-latka, który trafił pod opiekę lekarzy.
Gorzów Wlkp. -
Przywrócili czynności życiowe
Dzięki szybkiej reakcji oraz sprawnej akcji reanimacyjnej dzielnicowych z komendy w Sulęcinie udało się przywrócić funkcje życiowe 78–letniego mieszkańca gminy Torzym. Obecnie mężczyzna przebywa pod specjalistyczną opieką medyczną.
Gorzów Wlkp. -
Bezpieczeństwo na terenie przygranicznym - spotkanie wojewody dolnośląskiego z przedstawicielami służb
Bezpieczeństwo mieszkańców na terenie przygranicznym - to główny cel spotkania zorganizowanego w Zgorzelcu. Wojewoda Dolnośląski - Paweł Hreniak, spotkał się z Zastępcą Komendanta Głównego Policji - insp. Janem Lachem, Komendantem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej - gen. bryg. Andrzejem Kamińskim oraz przedstawicielami samorządu powiatu zgorzeleckiego.
Wrocław -
1,5 kg amfetaminy w plecaku
Policjanci siedleckiej komendy zatrzymali 42-latka, przy którym znaleziono 1,5 kg amfetaminy. Czarnorynkowa wartość przechwyconych narkotyków to ponad 45 tys. zł. Mężczyzna najbliższe lata spędzi w więzieniu.
Radom -
Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana przez CBŚP
Zabezpieczenie ponad 1,6 tony nielegalnej krajanki tytoniu i ponad 15 tys. papierosów, a także zlikwidowanie nielegalnej fabryki wyrobów tytoniowych - to efekt akcji policjantów CBŚP. Podczas realizacji zatrzymano trzy osoby, które zajmowały się nielegalną produkcją i dystrybucją wyrobów akcyzowych.
CBŚP, Bydgoszcz

