Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Funkcjonariusze CBŚP i KAS systematycznie współpracują zwalczając przestępczość vatowską i akcyzową. Ostatnie działania przeprowadzone przez Zarządy w Szczecinie i Warszawie wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, doprowadziły do przejęcia kompletnej linii do produkcji papierosów oraz ponad 11 ton krajanki tytoniowej.
Dodano: 21.03.2023 CBŚP -
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali siedem osób działających w ramach grupy przestępczej zajmującej się nierzetelnym wystawianiem faktur VAT i jedną osobę w związku z praniem brudnych pieniędzy. Członkowie grupy zamieszani byli między innymi w nierzetelne wystawianie faktur VAT, których kwota wynosiła 14,5 miliona złotych.
Dodano: 20.03.2023 Gdańsk -
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy w swoim sklepie, samochodzie oraz na terenie posesji posiadali łącznie ponad 62 kilogramy krajanki tytoniowej oraz blisko 100 tys. papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Straty na jakie został narażony skarb państwa to 250 tys. złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi im wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 16.03.2023 Poznań -
Wyszkowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli podrobioną odzież znanych światowych marek. Wartość ubrań wyceniono na kwotę 120 tys. złotych. Właścicielce podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 14.03.2023 Radom -
Funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach wykryli ponad 170 kg tytoniu do palenia i niemal 1 tonę suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy w jednym z domów na terenie powiatu proszowickiego. Mundurowi dotarli także do ukrytej na pobliskiej posesji maszyny do cięcia liści. Ujawnili tam także linię technologiczną do destylacji alkoholu, kilkadziesiąt litrów gotowego produktu oraz 4 pistolety i ponad 600 szt. amunicji.
Dodano: 14.03.2023 Kraków -
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zakończyli prowadzone śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej specjalizującej się w tzw. oszustwach vatowskich. Zebrane dowody świadczą o tym, że sprawcy, wystawiając fikcyjne faktury, wyłudzili lub próbowali wyłudzić od Skarbu Państwa przynajmniej 14 milionów złotych. Akt oskarżenia wobec 10 podejrzanych trafił właśnie do sądu.
Dodano: 13.03.2023 Katowice -
Ponad 33 tysiące paczek papierosów i 85 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci siedleckiego Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą wraz z innymi służbami. Kontrabandę znaleziono u jednego z mieszkańców Siedlec.
Dodano: 07.03.2023 Radom -
Zabezpieczenie dwóch kompletnych linii technologicznych służących m.in. do rozdrabniania tytoniu oraz produkcji i pakowania papierosów, o łącznej wartości ponad 570 tys. euro, przejęcie blisko 105 tys. papierosów i prawie 23 ton tytoniu, to efekt działań CBŚP, KAS i Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Podczas akcji zatrzymano 10 osób, którym przedstawiono łącznie 30 zarzutów.
Dodano: 03.03.2023 CBŚP Białystok -
Intensywna praca olsztyńskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i współpraca z prokuraturą doprowadziły do zatrzymania i przedstawienia zarzutów 36 i 40-latkowi. Mężczyźni w swoim przestępczym procederze mieli wyłudzić m.in. prawo własności do nieruchomości o wartości 1 miliona złotych, a także produkty medyczne oraz pobyt w luksusowych apartamentowcach. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 36-latek spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.
Dodano: 01.03.2023 Olsztyn -
Policjanci z KWP w Olsztynie, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie, zakończyli śledztwo przeciwko 71 osobom. Sprawa dotyczy wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT, gdzie straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 50 mln złotych. 71 oskarżonych to „podwykonawcy” i część grupy przestępczej zajmującej się tworzeniem fikcyjnych firm, które wytwarzały nieprawdziwą dokumentację podatkową na rzecz legalnie działających podmiotów gospodarczych, jak się okazało jednego właściciela – mieszkańca Warszawy. Wobec pomysłodawcy i głównego podejrzanego oraz pozostałych członków grupy nadal prowadzone jest śledztwo.
Dodano: 01.10.2014 Olsztyn