Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci z "mienia" rozliczyli złodzieja samochodów!
Łącznie 4 kradzieże samochodów na kwotę 460 tys. zł. udowodnili 27-latkowi operacyjni z „mienia”. Mężczyzna, który „specjalizował się” głównie w japońskich samochodach” wpadł w Lublinie. Jak ustalili ostatnio policjanci, włamań dokonywał również na terenie całego kraju. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Lublin -
Na szczęście pomoc przyszła na czas
Ta historia jest kolejnym przykładem, że warto reagować. Jeden telefon z informacją dał konkretny efekt. Tym razem dzięki zgłoszeniu pomoc otrzymał 77-latek, którego życie było zagrożone. Samotnie mieszkający mężczyzna leżał na podłodze domu, był wyziębiony i nie był w stanie sam się podnieść. Na szczęście pomoc przyszła w porę i mieszkaniec powiatu trafił pod opiekę lekarzy.
Białystok -
Poszukiwany miał przy sobie broń i ponad 3 kilogramy narkotyków. Został zatrzymany przez ursynowskich kryminalnych
Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 49-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Ursynowscy kryminalni ujawnili w jego mieszkaniu również ponad 3 kg narkotyków, broń palną oraz 64 sztuki amunicji. Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychoaktywnych oraz nielegalnego posiadania broni. Karanemu w przeszłości mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia.
KSP -
Wspólnie oszukiwali na „ofertę pracy”
Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców województwa małopolskiego podejrzanych o oszustwo i usiłowanie oszustwa. Pod pretekstem zatrudnienia mężczyźni oszukali 55-letniego mieszkańca Rzeszowa. W ten sam sposób zamierzali oszukać jeszcze mieszkańca powiatu strzyżowskiego. W porę zostali zatrzymani. Dwóch z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, trzeci został objęty policyjnym dozorem.
Rzeszów -
Lubuska Policja podczas ogólnopolskich ćwiczeń ratowniczych „Żywioły 2023”
Skoordynowane działania szkoleniowe służb ratowniczych „Żywioły 2023” prowadzone były na obiektach byłej fabryki broni i amunicji w Krzysztowicach. Istotą tych ćwiczeń jest osiągnięcie wysokiego poziomu wyszkolenia służb w zakresie umiejętności podejmowania decyzji w czasie współdziałania między innymi z organami administracji publicznej na wypadek wystąpienia poważnego zagrożenia.
Gorzów Wlkp. -
Taki „biznes” źle się kończy...
Policjanci z wydziału kryminalnego gliwickiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o udział w narkotykowym procederze. Wielotygodniowe działania dały efekt w postaci przejęcia ponad 4 kilogramów narkotyków. Podejrzany został doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.
Katowice -
Zatrzymany mężczyzna tankował na przywłaszczoną kartę – straty sięgnęły 70 tysięcy złotych
Skrupulatna praca policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, pozwoliła na ustalenie, a następnie zatrzymanie odpowiedzialnego za przywłaszczenie firmowej karty 35-latka. Analiza zgromadzonych przez śledczych materiałów wyjaśniła, że mężczyzna przez ostatni rok korzystał z niej na stacjach paliw, a zatankował w tym czasie paliwo na łączną kwotę 70 tysięcy złotych. Teraz stanie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
XIV Mistrzostwa Polski Federacji GPC
W dniach 18 – 19 marca 2023 roku w Zalesiu rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Polski Federacji GPC w konkurencjach Trójbój Siłowy oraz boje pojedyncze: Przysiad, Wyciskanie sztangi i Martwy ciąg. W zawodach wzięło udział 220 zawodników zarówno z Polski, jak i zza granicy, w tym 10 reprezentantów Policji.
KGP -
Zostań kimś wyjątkowym! Zostań policjantem!
Przez cały rok w komendach miejskich i powiatowych policji można składać dokumenty o przyjęcie do służby.
Bydgoszcz -
Policjanci zabezpieczyli kontrabandę wartą ponad 2,4 miliona złotych
Policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy na terenie gminy Grabów zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o ten przestępczy proceder. Uszczuplenie podatku akcyzowego zabezpieczonej przez stróżów prawa blisko 4 tonowej kontrabandy oszacowano na ponad 2,4 mln złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa akcyzowego, które jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności i wysoką karą grzywny.
Łódź -
Sukcesy podkarpackich policjantów na mistrzostwach w kickboxingu
Dużym sukcesem zakończył się udział podkarpackich policjantów w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu w Opatowie. Wrócili z pięcioma najwyższymi tytułami.
Rzeszów -
Z posterunku w Bogdańcu na mundial w Holandii – piłka nożna to największa pasja sierżant Klaudii Wawer
Długie godziny treningów, ligowe pojedynki, zgrupowania reprezentacji Polskiej Policji to piłkarska codzienność lubuskiej policjantki, sierżant Klaudii Wawer. Codzienność, która przełożyła się na zdobycie brązowego medalu na halowych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Holandii. Zainteresowanie piłką nożną w przeciągu kilkunastu lat zmieniło się w jej największą pasję. Po zejściu z boiska Klaudia dba o bezpieczeństwo mieszkańców swojego rewiru jako dzielnicowa Posterunku Policji w Bogdańcu.
Gorzów Wlkp. -
Podejrzani o kradzież pojazdu i włamanie do mieszkania odpowiedzą za swoje czyny
Policjanci z Szamotuł odzyskali skradziony samochód oraz przedmioty pochodzące z włamania do domu w Szamotułach. Łupem włamywaczy padły m.in. dokumenty, telewizor, komputer, głośniki, elektronarzędzia. Lista skradzionych przedmiotów była długa. Podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.
Poznań -
Niebezpieczne wyprzedzanie w kamerze radiowozu kolneńskich policjantów
Kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z kolneńskiej drogówki nagrała niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy. Na krajowej 63, 49-latek wyprzedzał na skrzyżowaniu i podwójnej ciągłej. Stworzył w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowca peugeota odpowie przed sądem.
Białystok -
Podpalenia bezdomnego nie było. Policjanci dotarli do prawdy
Od kilku dni policjanci gorzowskiej komendy miejskiej intensywnie pracowali nad historią, z której wynikało, że miało dojść do podpalenia włosów bezdomnego. Od początku mundurowi podkreślali, że badają wiarygodność tej historii. Ostatecznie policjanci zebrali informacje, które zaprzeczały przedstawionej wersji. Bezdomny, który został przesłuchany drugi raz, w świetle przedstawionych mu dowodów, zmienił wersję wydarzeń.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci nie dopuścili do targnięcia się na własne życie przez 64-latka
Dzięki jeleniogórskim funkcjonariuszom 64-latek nie zdołał targnąć się na własne życie. Jak się okazało, wpływ na decyzje jeleniogórzanina miał alkohol — badanie wykazało u niego ponad 3 promile tej substancji w organizmie.
Wrocław -
Pijany i poszukiwany spowodował kolizję i pobił partnerkę
Na 5 lat może trafić do więzienia 27-latek, który doprowadził do kolizji i pobił pasażerkę. Mężczyzna jechał bez prawa jazdy, mając w organizmie prawie 1,5 promila. Okazało się też, że jest poszukiwany.
Katowice -
Jechała bez włączonych świateł. W trakcie kontroli drogowej na jaw wyszło o wiele więcej…
Kilka wykroczeń popełniła kierująca skodą, która zwróciła na siebie uwagę policjantów ze szczycieńskiej jednostki. Kobieta wieczorem kierowała pojazdem bez włączonych świateł. Jak się okazało, w ogóle nie powinna siedzieć za kierownicą, bo nie miała prawa jazdy. Jakby tego było mało, to samochód, którym kierowała nie miał aktualnego badania technicznego, a dowód rejestracyjny został już wcześniej zatrzymany. Kobieta przyznała policjantom, że bez uprawnień jeździ już… 20 lat. W końcu za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Olsztyn -
Pomogli seniorce bezpiecznie dotrzeć do domu
Służbę w policji przede wszystkim cechuje fakt, że każdy dzień jest inny, a przed funkcjonariuszami stoją nowe zadania. Każdy dzień pokazuje, że to, co robią mundurowi jest ważne i doceniane przez społeczeństwo. Tak było i tym razem, kiedy interwencja dotyczyła starszej kobiety, mającej demencję i problem z poruszaniem. Mundurowi zaopiekowali się seniorką i przekazali pod opiekę najbliższych.
Łódź -
Policjanci w niespełna godzinę odnaleźli zaginionego 89-latka
Niespełna godziny potrzebowali suwalscy policjanci, by odnaleźć 89-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna kilka godzin wcześniej wyszedł z domu na spacer. Wsiadł do autobusu komunikacji miejskiej i ślad po nim zaginął. Mężczyznę, na jednym z osiedli w mieście, zauważył policjant z drogówki. Senior na szczęście nie potrzebował opieki medycznej i został przekazany opiekunce.
Białystok -
Oszuści ciągle próbują!
Tylko wczoraj przestępcy trzykrotnie dzwonili do mieszkańców Białegostoku, próbując wyłudzić pieniądze. Niestety jedna z białostoczanek uwierzyła w opowiedzianą przez nich historię i straciła blisko 30 tysięcy złotych. Dwie kolejne zaatakowane przez naciągaczy kobiety, nie padły ich ofiarami. Jedną z nich ostrzegła pracownica banku, druga sama zakończyła rozmowę z oszustami.
Białystok -
Zatrzymania i areszty za pobicie nastolatka
Lubartowscy policjanci zatrzymali 19 i 17-latka, którzy w weekend pobili swojego 19-letniego znajomego. Leżącego na ziemi nastolatka napastnicy kopali i bili po głowie. Sprawcy pobicia zostali namierzeni dzięki nagraniu ze zdarzenia, które dostarczyła Policji postronna osoba. Obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące. 19-latek odpowie także za kradzież telefonu, którym nagrywał zdarzenie.
Lublin -
Ekspedientki perfumerii znalazły list pożegnalny. Policjanci odnaleźli nastolatkę, która go zgubiła
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach odnaleźli nastolatkę, która zgubiła list pożegnalny. Natychmiastowa pomoc młodej kobiecie w depresji nie byłaby możliwa, gdyby nie reakcja ekspedientek jednej z perfumerii w Kętach.
Kraków -
Zaślepiony miłością wsiadł za kierownicę
Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym marki Peugeot. Zatrzymany do kontroli 32-latek miał niespełna 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymania podał, że właśnie jedzie się oświadczyć, ale wstąpił do sklepu po kwiaty. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Wrocław -
Historia Piotra Kandziory - przedwojennego policjanta z Opolszczyzny
Zginął zastrzelony przez bandytów 5 października 1922 roku. Właśnie wracał do domu z zakończonej służby, dumnie ubrany w policyjny mundur. Poznajcie historię starszego przodownika Piotra Kandziory. Był funkcjonariuszem Policji Województwa Śląskiego. Pełnił służbę w komisariacie w Hajdukach Wielkich. Piotr Kandziora urodził się i wychował w Żandowie w powiecie strzeleckim. Jego historia i tragiczna śmierć znalazły się na kartach unikatowych "Kalendarzyków Policji Województwa Ślaskiego". Prezentujemy oryginalny zapis źródłowy.
Opole -
Odpowiedzialność za słowa
Od kilku lat pewien mieszkaniec województwa mazowieckiego przysyła do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim korespondencję. W pismach najczęściej atakuje funkcjonariuszy oskarżając ich o różne przestępstwa. Nie brak tu pomówień i zniesławień. Sprawą zajęła się prokuratura, a w połowie ubiegłego roku skierowano akt oskarżenia.
Kielce -
Pomaganie ma w genach - policjant z Bielan oddał szpik
Aspirant Tomasz Łączek z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V podarował innemu człowiekowi najcenniejszy dar — szansę na życie. Po około 8 latach od rejestracji jako dawca dowiedział się, że może zostać niespokrewnionym dawcą szpiku kostnego dla innej osoby. Udział w procedurze pobrania krwiotwórczych komórek macierzystych to pomoc w ratowaniu życia osobom chorym na nowotwór krwi. Wzorem naszego kolegi zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie Fundacji DKMS. Rejestracja nic nie kosztuje, a sam zabieg pobierania szpiku jest bezpieczny i bezbolesny.
KSP -
Poszukiwany zatrzymany przez dzielnicowego po służbie
Dukielski dzielnicowy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego, który od kilkunastu miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusz rozpoznał mężczyznę, gdy ten przechadzał się jedną z ulic w miejscowości Cergowa. 58-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.
Rzeszów -
Policjanci z Długosiodła weszli do płonącego domu, aby sprawdzić czy nikt nie potrzebuje pomocy
Mundurowi jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru. Widząc wydobywający się gęsty dym i ogień na poddaszu bez chwili zastanowienia, ruszyli do wnętrza domu, aby sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. W domu panowało już duże zadymienie. Policjanci, ryzykując życiem i zdrowiem sprawdzali pomieszczenia. Kiedy natrafili na butle z gazem, szybko ją wynieśli na zewnątrz, aby zapobiec eksplozji. Na całe szczęście w tym poważnym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Radom -
Policyjny pościg za motocyklistą. Nieodpowiedzialna szarża w oku policyjnej kamery
Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący motocyklem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kontynuował niebezpieczną jazdę, popełniając szereg wykroczeń drogowych. Brawurowa jazda zakończyła się kolizją z innym pojazdem. Zatrzymany przez policjantów 39-letni mężczyzna posiadał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, znajdował się pod działaniem środków odurzających. Za wykroczenia został ukarany mandatami karnym w łącznej kwocie około 6 tysięcy złotych oraz 56 punktów karnych. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
Gorzów Wlkp.
