Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Kolejni włamywacze zatrzymani w Tarnowie
Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy wyłamując drzwi balkonowe włamywali się do mieszkań. Interesowała ich gotówka, złota biżuteria oraz elektronika. Mężczyźni dokonali kradzieży na łączną sumę 52 tys. złotych. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych czynów. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.
Kraków -
Szczęśliwy finał poszukiwań
Policjanci odnaleźli zdesperowaną bydgoszczankę. Kobieta wyszła z domu informując telefonicznie syna o zamiarze popełnienia samobójstwa. Poszukiwaniami zajęli się policjanci z Błonia i bydgoskiego oddziału prewencji. 55-latka trafiła pod opiekę lekarzy.
Bydgoszcz -
Wybuch w Chełmży
Na pytanie: co wybuchło w Chełmży? - odpowiedzą w prowadzonym postępowaniu śledczy. 32-letni poszkodowany podczas wybuchu mężczyzna nadal przebywa w ciężkim stanie w szpitalu. W domu, gdzie doszło do wybuchu, policjanci znaleźli pojemniki z różnymi substancjami chemicznymi, które zostały zdetonowane. Specjaliści orzekli, że pięć z nich stwarzało zagrożenie dla życia i zdrowia.
Bydgoszcz -
Na widok policjantów wyrzucił z samochodu torbę z narkotykami
Kierujący skodą 27-latek z Torunia, na widok policjantów otworzył szybę i wyrzucił torbę pełną narkotyków. Próbował uciekać, ale został zatrzymany po krótkim pościgu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 177g amfetaminy.
Bydgoszcz -
Składał nieprzyzwoite propozycje 14-latce
Funkcjonariusze z Nowej Soli zatrzymali mężczyznę, który był pewny, że przez internet umówił się z 14-letnią dziewczynką. Ku zdziwieniu 36-latka na spotkanie, zamiast małoletniej, przyjechali policjanci.
Gorzów Wlkp. -
Uratowany w ostatniej chwili
Policjanci z Lewina Brzeskiego uratowali życie 52-latkowi, który we własnym domu doznał prawdopodobnie udaru mózgu. Funkcjonariusze wyważyli drzwi do jego mieszkania, przeprowadzili resuscytację i przywrócili mężczyźnie funkcje życiowe.
Opole -
Małopolscy policjanci przechwycili ponad 2 tony krajanki tytoniowej
Małopolscy policjanci przechwycili ponad 2 tony krajanki tytoniowej o wartości miliona złotych. Dodatkowo uszczuplenie skarbu państwa wynosi ponad 1,5 miliona złotych. Podczas realizacji policjanci zatrzymali trzy osoby, które próbowały wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń.
Kraków -
15 tys. złotych na dodatkowe patrole
Porozumienie w sprawie dodatkowych patroli podpisali Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich nadkom. Paweł Kolczyk i Burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski. Oznacza to, że samorząd przeznaczy na ten cel 15 000 złotych. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.
Opole -
Policjanci zatrzymali ich po pościgu, z bronią i amunicją
Policjanci z powiatu złotoryjskiego zatrzymali po pościgu kierowcę, który przekroczył o ponad 40 km/h prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym. Okazało się, że powodem niezatrzymania się do kontroli był sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto funkcjonariusze ujawnili w samochodzie, który został skradziony w Niemczech, nielegalnie posiadaną broń i amunicję różnego kalibru.
Wrocław -
Zatrzymany kolejny fałszywy krewny
Kryminalni z Ursynowa zatrzymali kolejną osobę, która chciała oszukać straszą kobietę metodą „na wnuczka i policjanta” na kwotę 40 tys. zł. Czujny pracownik banku powiadomił funkcjonariuszy o swoim podejrzeniu. Policjanci zareagowali błyskawicznie i 21-letni Sebastian K. wpadł w ich ręce w chwili, gdy odbierał od pokrzywdzonej kopertę, w której miała być gotówka. Kilka dni temu policjanci zatrzymali 22-letniego Janusza S. Mężczyzna usłyszał również zarzut i został tymczasowo aresztowany.
KSP -
Małopolscy policjanci rozbili grupę przestępczą okradającą starszych ludzi
Małopolscy policjanci rozbili grupę przestępczą, której członkowie podając się za pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia odwiedzali mieszkania starszych osób i pod pozorem przyznania im refundacji okradali je. Policjanci udowodnili podejrzanym w sumie 46 przestępstw. Łącznie straty jakie powstały na skutek przestępczej działalności grupy sięgają ponad 300 tys.zł. Policjanci odzyskali część ustraconych przedmiotów i gotówki.
Kraków -
Zdążyli z pomocą
Toruńscy policjanci wspólnie ze strażakami uratowali mieszkankę toruńskiej Starówki. Desperatka zamierzała skoczyć z okna, ale gdy zobaczyła mundurowych schowała się do środka mieszkania, gdzie założyła pętlę na szyję. Na szczęście pomoc przyszła na czas. Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.
Bydgoszcz -
8 osób zatrzymanych za obrót narkotykami - kolejne uderzenie CBŚP
8 osób, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z białostockich klubów sportowych zatrzymali funkcjonariusze CBŚP w Białymstoku i Hajnówce. Wszyscy mają związek z przestępczością narkotykową, a przede wszystkim obrotem amfetaminą i marihuaną. Jeden z zatrzymanych, podczas akcji próbował uciekać przed policjantami. Jak się okazało, miał przy sobie narkotyki. Wszyscy już usłyszeli zarzuty, a białostocki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z mężczyzn. Za wspomnianie przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
CBŚP -
Sprawca kradzieży relikwii zatrzymany
Przemyscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który odpowiada za kradzież relikwii świętego Ojca Pio. 19-latek w grudniową noc wszedł do szpitalnej kaplicy, włamał się do gabloty i zabrał szczątki świętego. Utracony relikwiarz, w stanie nienaruszonym, wrócił już do kaplicy.
Rzeszów -
Uroczyste otwarcie Komendy Miejskiej Policji w Rybniku
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wraz z pełniącym obowiązki Komendanta Głównego Policji mł.insp. Andrzejem Szymczykiem wzięli udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanej Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Wcześniej Minister spotkał się z policyjnymi negocjatorami, spottersami i sportowcami. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Kompania Honorowa śląskiej policji.
Katowice -
Trafili do aresztu po napaści na policjanta
Kilka dni temu gostyniński policjant, będąc po służbie zwrócił uwagę trzem mężczyznom, którzy tarasowali drogę, którą się poruszał. Słowa funkcjonariusza spotkały się z agresją ze strony trzech mężczyzn. Podejrzani już trafili do aresztu.
Radom -
Drogie Panie!
Życzenia od Komendanta Głównego Policji z okazji Dnia Kobiet.
-
Kobieca twarz Policji
Co piąty funkcjonariusz Policji jest kobietą. Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok, który nikogo nie dziwi. W korpusie służby cywilnej większość stanowią panie, bez których niemożliwe byłoby funkcjonowanie policyjnej administracji.
KGP -
Wyróżnieni Medalem „Pomagajmy sobie wzajemnie”
Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała wyróżnił dziś dwóch policjantów Medalem „Pomagajmy sobie wzajemnie”. Podinsp. Artur Krajewski i mł. asp. Mariusz Rzyduch dokonali rzeczy nieprzeciętnych. Właśnie dlatego otrzymali medale.
Bydgoszcz -
Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego powołani na stanowiska
Insp. Krzysztof Sidorowicz został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Swoim nadzorem obejmie pion prewencji i ruchu drogowego. Za logistykę garnizonu lubuskiego będzie odpowiadał insp. Mirosław Kruszelnicki, pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji.
Gorzów Wlkp. -
Za niebezpieczną jazdę „nazbierał” 30 punktów i stracił prawo jazdy
Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali kierującego, który pędził w terenie zabudowanym 140 km/h. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry za co stracił prawo jazdy. Wszystko nagrała kamera zamontowana w radiowozie.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci odzyskali skradzionego lexusa
Policjanci z Posterunku Policji w Suchowoli przy wsparciu funkcjonariuszy z Janowa odzyskali skradzionego na terenie Holandii lexusa. Kierujący nim 26-letni obywatel Litwy został zatrzymany, a samochód zabezpieczony na policyjnym parkingu.
Białystok -
Złodziej samochodu wpadł w policyjną zasadzkę
Funkcjonariusze toruńskiej "drogówki" ustalili między sobą położenie auta, a także to, który z radiowozów odetnie złodziejowi drogę ucieczki. Mężczyzna wpadł w precyzyjnie zaplanowaną zasadzkę. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Bydgoszcz -
Nowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu
Komendant Główny Policji, z dniem 07 marca 2016 r., powierzył insp. Krzysztofowi Niziołkowi, byłemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Świdnicy, pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadzorującego pion prewencji. Uroczystego wprowadzenia dokonał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.
Wrocław -
Policjanci odzyskali samochody warte 600 tys. zł
Odzyskane cztery skradzione samochody o wartości ok. 600 tys. zł oraz zatrzymane trzy osoby - to efekt działań funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i z powiatu oleśnickiego. Sąd aresztował trzech zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Nietrzeźwy kierujący próbował przekupić policjantów
Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący audi Q7 zatrzymany przez policjantów z Suchanina. Funkcjonariusze zostali powiadomieni przez pracownika stacji benzynowej, który wyczuł od mężczyzny alkohol. Mężczyzna próbował nakłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych w zamian za przeszło 100 tys. zł. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Policjanci rozbili grupę przestępczą
Kartuscy policjanci rozbili grupę włamywaczy. Zatrzymano 8 mężczyzn i kobietę - mieszkańców powiatu kartuskiego. Usłyszeli oni łącznie kilkadziesiąt zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Sprawcy z okradanych miejsc zabierali wszystko co można było wynieść : elektronarzędzia, narzędzia, sprzęt RTV, a nawet wkład do kominka. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Gdańsk -
Odpowie za podrabianie umów telekomunikacyjnych
Policjanci z Ryk zatrzymali 28-letniego mieszkańca Warszawy, który podrabiał umowy telekomunikacyjne. Wyłudził w ten sposób ponad 70 tys. złotych. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Lublin -
Policjanci dwukrotnie w ciągu dwóch dni uratowali mu życie
W ciągu dwóch dni ten sam policjant z OPP KWP w Olsztynie dwukrotnie uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Przy pierwszej próbie wytrącił mu nóż z ręki, gdy próbował podciąć sobie żyły. Za drugim razem w ostatniej chwili, wraz z kolegą z patrolu, ściągnęli mu pętle z szyi. Ten sam policjant uratował niedoszłego samobójcę także w zeszłym roku.
Olsztyn -
Zaginiona 14-latka odnaleziona przez policjantów
Policja, strażacy ochotnicy i mieszkańcy wspólnie zaangażowali się w poszukiwania 14-letniej dziewczynki, która zaginęła w sobotę w powiecie świebodzińskim. Już po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia dziewczynka została odnaleziona przez policjantów. Cała i zdrowa wróciła do swoich opiekunów.
Gorzów Wlkp.
