Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi z VI Komisariatu Policji w Krakowie pomogli 80-letniemu mężczyźnie
Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych z VI Komisariatu Policji w Krakowie w porę do szpitala trafił 80-letni mężczyzna. Chory na cukrzycę znajdował się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.
Kraków -
Policjanci szukali kobiety, która zaginęła podczas grzybobrania
Stalowowolscy policjanci szukali wczoraj po południu zaginionej 79-letniej kobiety, mieszkanki powiatu rzeszowskiego, która przyjechała z mężem na grzybobranie. Po ponad godzinnych poszukiwaniach, kobietę odnaleziono. Na szczęście nic się jej nie stało.
Rzeszów -
Ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend”
W ostatni weekend tegorocznych wakacji należy liczyć się ze wzmożonym ruchem na drogach związanym z powrotami z wypoczynku. Mając na względzie zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym, policjanci prowadzić będą wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny weekend”.
KGP -
Podziękowania dla policjantów ze Strumienia za odnalezienie źrebaka
Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wpłynęły wyjątkowe podziękowania dla policjantów ze strumieńskiego komisariatu, którzy odnaleźli zabłąkanego źrebaka. Właściciele zwierzęcia podkreślili, że są wdzięczni za zaangażowanie, profesjonalizm i empatię mundurowych. To dzięki nim po dwóch dniach młody koń wrócił do opiekunów.
Katowice -
30-latek zatrzymany za pobicie
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców wspierani przez wywiadowców z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie. 30-latek w jednym z katowickich klubów pobił 47-letniego mieszkańca Chorzowa. Dziś usłyszał zarzuty pobicia. Śledczy określili jego wybryk, jako chuligański, wobec czego sprawca poniesie surowszą karę. Prokurator objął go policyjnym dozorem i zastosował również wobec niego poręczenie majątkowe.
Katowice -
Policjanci odnaleźli zaginioną 16-latkę
Rybnicka policja otrzymała informację od rodziców o zaginięciu swojej 16-letniej córki. Stróże prawa podjęli natychmiastowe działania poszukiwawcze za nastolatką. Ukrywającą się za wersalką dziewczynę odnaleziono w jednym z rybnickich mieszkań. Mundurowi przekazali ją pod opiekę rodziców, którzy następnie podziękowali policjantom za okazaną pomoc.
Katowice -
3 miesiące aresztu za usiłowanie oszustwa metodą na „policjanta”
Ciechanowscy policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta”. Mężczyzna próbował wyłudzić 45 tys. zł. od 67-letniego mieszkańca Ciechanowa. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Policjanci przestrzegają przed pochopnym przekazywaniem pieniędzy nieznajomym osobom.
Radom -
Zlikwidowana linia produkcyjna i skład
Policjanci CBŚP z Suwałk razem z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, trudniącą się produkcją krajanki tytoniowej. Do sprawy, prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Krajowej Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku, zostało zatrzymanych 18 podejrzanych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego aresztowano 14 osób. Funkcjonariusze zlikwidowali linię produkcyjną i skład, gdzie według policyjnych szacunków mogło być magazynowane nawet 50 ton tytoniu. Skarb Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego mógł stracić ponad 130 mln zł.
CBŚP -
Briefing prasowy Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji
Dzisiaj, z budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zdjęta została tablica na której widniała treść: „W HOŁDZIE POLICJANTOM I MILICJANTOM POLEGŁYM W WALCE O WOLNOŚĆ OJCZYZNY I NARODU BIAŁYSTOK 1990 R.”. Przy jej usunięciu obecny był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, przedstawiciele Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku Pan Eugeniusz Korneluk oraz Pan Piotr Łapiński, a także Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz.
Bydgoszcz -
Kraśnik: Policjanci eskortowali samochód do szpitala
O nietypową pomoc poprosiła kraśnickich policjantów 47-letnia mieszkanka Urzędowa, która na skrzyżowaniu zatrzymała radiowóz. Zapłakana kobieta poprosiła o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. W samochodzie którym jechała znajdował się jej 24–letni syn, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas pracy kosiarką. Liczyła się każda minuta ponieważ mężczyzna miał poprzecinane palce prawej ręki. Policjanci niezwłocznie zareagowali na prośbę kobiety i na sygnałach zapewnili pilotaż samochodu do szpitala, gdzie mężczyźnie udzielono natychmiastowej pomocy. Jednym z mundurowych był dzielnicowy, który wczoraj otrzymał podziękowania od mamy 13-letniej dziewczynki za odzyskanie zagubionego telefonu.
Lublin -
Wspólne ćwiczenia policji i straży pożarnej
Policjanci i strażacy, wspólnie ze służbami medycznymi, ćwiczyli wczoraj współdziałanie na wypadek zaistnienia kilku różnych sytuacji kryzysowych. Działania zorganizowane w ramach międzypowiatowych ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej pn ,,RZESZÓW 2017” zakładały trzy warianty, w trakcie których sprawdzono w praktyce skuteczność współdziałania wszystkich służb.
Rzeszów -
Jechali za szybko, stracili prawa jazdy
30 sierpnia br. policjanci staszowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Przypominamy, że w takim przypadku uprawnienia do kierowania są obligatoryjnie zatrzymywane na okres 3 miesięcy.
Kielce -
Ponad 500 gramów narkotyków nie trafi na rynek
Skarżyscy policjanci zatrzymali 22- letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 500 gramów marihuany i amfetaminy. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Kielce -
Napad na zakład karny w Fordonie. To tylko ćwiczenia
Doskonalenie organizacji, obiegu informacji, analizy sytuacji i współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych to główne założenia ćwiczeń zorganizowanych w Zakładzie Karnym Bydgoszcz-Fordon. Zgodnie ze scenariuszem, doszło do symulowanej napaści i próby podpalenia budynku przez grupę osób żądających uwolnienia jednego z osadzonych Swoje umiejętności mogli sprawdzić fordońscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Więziennej oraz strażakami.
Bydgoszcz -
Kryminalni zatrzymali podejrzanego o zabójstwo
Po kilku godzinach od otrzymania informacji o zabójstwie 60-letniego mężczyzny, kryminalni z Oruni zatrzymali sprawcę tej zbrodni. Podejrzany to 59-letni mieszkaniec Gdańska. Dzisiaj usłyszał zarzut zabójstwa. Teraz grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Gdańsk -
Zatrzymani z krajanką tytoniową o wartości ponad 70 tys. złotych
Wywiadowcy z gliwickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w swoich samochodach posiadali prawie 154 kilogramy krajanki tytoniowej. Wartość strat Skarbu Państwa została wyceniona na około 70 tysięcy złotych. Obaj wkrótce usłyszą zarzuty.
Katowice -
Para oszustów wpadła na próbie wyłudzenia 100 tys. zł kredytu
Zarzut usiłowania wyłudzenia kredytów na kwotę ponad 100 tys. zł usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku przez będzińskich stróżów prawa. Sprawcy wpadli w ręce kryminalnych w jednym z hoteli w momencie, gdy jak się im wydawało, mieli finalizować z bankowcami umowy kredytowe. Oszuści chcieli wyłudzić kredyt samochodowy i konsumpcyjny przedkładając do wniosku kredytowego sfałszowane dokumenty z danymi fikcyjnej osoby. Za przestępstwo to może grozić im teraz 8 lat więzienia.
Katowice -
Zabił swojego psa - teraz stanie przed sądem
Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o zabicie swojego psa ze szczególnym okrucieństwem. Mieszkaniec gminy Żelów usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
Łódź -
Policjanci zatrzymali poszukiwanego do 126 spraw karnych
Łódzcy policjanci zatrzymali w Warszawie 23-letniego Patryka K. poszukiwanego 126 podstawami prawnymi m.in. za hakerstwo, a dokładnie kradzież informacji i uszkadzanie danych teleinformatycznych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Policjanci odnaleźli zaginionych mężczyzn
Zamojscy policjanci odnaleźli zaginionego 77-latka, który pojechał na ryby i nie mógł znaleźć drogi powrotnej do domu. Zamościanina poszukiwało kilkudziesięciu policjantów wspomaganych przez OSP i okolicznych mieszkańców. Odnaleziony szczęśliwie wrócił do rodziny. Również dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej w środę po godzinie 16, policjanci znaleźli zaginionego 82-letniego mieszkańca Kościerzyny. Mężczyzna wyszedł z domu i poszedł w nieznanym kierunku, na grzyby.
Lublin, Gdańsk -
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów
"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. W szeregi polskiej Policji ślubując na sztandar wstąpili nowo przyjęci policjanci.
Radom, Kraków, Szczecin -
Nieważne czy przed czy po służbie – zawsze na posterunku
Dyżurny głubczyckiej komendy w czasie wolnym od służby natychmiast zareagował na krzyk ekspedientki i ruszył za wybiegającym ze sklepu mężczyzną i zatrzymał, jak się później okazało złodzieja sklepowego. Zatrzymany 24-latek za kradzież alkoholu odpowie teraz przed sądem. Z kolei dzielnicowy z Kędzierzyna w drodze na służbę zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Mrągowski policjant ruchu drogowego, który wracał po służbie do domu, ujął nietrzeźwego motorowerzystę. 32-latek, mimo znacznego upojenia alkoholowego, kierował motorowerem na krajowej szesnastce. Policjant z wydziału kryminalnego skarżyskiej komendy w czasie wolnym od służby zapobiegł prawdopodobnie wypadkowi drogowemu, ściągając w ostatniej chwili z ruchliwej trasy, cierpiącą na zaniki pamięci 76-letnią kobietę.
Opole, Olsztyn, Kielce -
Policjanci pracowali na miejscu katastrofy kolejowej
Minionej nocy na stacji kolejowej w Smętowie Granicznym doszło do zderzenia pociągu osobowego ze składem towarowym. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych oraz osób ciężko rannych. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego wypadku.
Gdańsk -
Areszt i 11 zarzutów – straty sięgają blisko 100 tys. zł
Do 10 lat więzienia grozi 20-latkowi zatrzymanemu przez kryminalnych z Zawadzkiego. Policjanci podejrzewają go o włamanie do lokalu gastronomicznego. Śledczy mają także dowody, że ten sam mężczyzna od kwietnia do sierpnia tego roku dopuścił się wielu innych przestępstw w gminie Kolonowskie. Straty, jakie sprawca spowodował swoją przestępczą działalnością, wstępnie oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych. Dzięki pracy policjantów mężczyzna usłyszał łącznie 11 zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Opole -
Uciekł z miejsca wypadku – miejscowi pomogli go złapać
Dzięki pomocy mieszkańców okolicznej wsi policjanci szybko zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował wypadek kradzionym autem i uciekł. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Gorzów Wlkp. -
Trenerzy fitness przyłapani na realizowaniu fałszywych recept
25-letnia trenerka fitness z warszawskiego Wilanowa usłyszała zarzuty posługiwania się podrobionymi receptami za pośrednictwem, których kupowała m.in. efedrynę i hormony wzrostu, natomiast jej 24-letni partner, również trener, odpowie za posiadanie marihuany. Policjanci zatrzymali oboje po zgłoszeniu jednej z lekarek, że ktoś realizuje recepty, których nigdy nie wystawiała. Zatrzymanej kobiecie grozi kara nawet do 5 lat więzienia, mężczyźnie natomiast do 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
KSP -
Lidzbark Warm.: Nigdy nie był w wojsku, więc kupił broń żeby postrzelać
Lidzbarscy kryminalni zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który bez zezwolenia w pomieszczeniach gospodarczych i garażu przechowywał broń, amunicję i granat z czasów II wojny światowej. Zabezpieczona broń zostanie poddana badaniom balistycznym, które pozwolą ocenić ich stan techniczny. Mieszkańcowi gminy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Olsztyn -
Biała Podl.: 59-latka padła ofiarą oszustów
Pomimo wielu apeli policji o oszustwach metodą na wnuczka i policjanta wczoraj na terenie Białej Podlaskiej doszło do takiego właśnie przestępstwa. Sprawca podając się za funkcjonariusza policji, namówił kobietę, aby ta wypłaciła posiadane w banku pieniądze. Zgodnie z umową pozostawiła je w jednej z kamienic. Łupem sprawcy padło 56 tys. zł. Policjanci ustalają szczegóły i poszukują sprawcy przestępstwa.
Lublin -
Policjanci po służbie zatrzymali sprawców kradzieży
Jak powinien zachować się policjant po godzinach pracy? Takiego dylematu nie miał funkcjonariusz Wydziału Prewencji KMP w Radomiu. Zatrzymał sprawcę kradzieży alkoholu. Również będący po służbie funkcjonariusz z II Komisariatu Policji w Wałbrzychu zatrzymał mężczyznę, który usiłował ukraść z marketu trzy telefony komórkowe. Policjant podjął skuteczną interwencję wobec podejrzewanego i wezwał wsparcie. Ponadto okazało się, że ma on na swoim koncie inne kradzieże i kradzież z włamaniem. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzewany grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław, Radom -
W bezpośrednim pościgu zatrzymał sprawcę uszkodzenia czterech pojazdów
Zastępca dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymał mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie zaparkowanych samochodów. Funkcjonariusz po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast wybiegł z jednostki i podjął skuteczny pościg za sprawcą. Okazało się, że zatrzymany uszkodził w sumie cztery auta. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław
