Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci interweniowali będąc poza służbą
Policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu jadąc autobusem do pracy zauważył pasażera, który wyglądem przypominał poszukiwanego. Policjant postanowił śledzić podejrzewanego mężczyznę i gdy ten wysiadł w rejonie teatru Bagatela – podążył za nim. Wczoraj funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach będąc po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Funkcjonariusz zauważył w centrum Kielc jednoślad, jadący „wężykiem”. Policjant natychmiast powiadomił dyżurnego. Jak się okazało, mężczyzna, który kierował motorowerem był pod wpływem alkoholu.
Kraków, Kielce -
Policjanci udaremnili wyłudzenie 98 tys. złotych kredytu
Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą wolskiej komendy zatrzymali kobietę podejrzaną o usiłowanie wyłudzenia kredytu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 45-latka posłużyła się sfałszowanym dokumentem mającym świadczyć o zdolności kredytowej, starając się o pożyczkę finansową. Funkcjonariusze udaremnili dokonanie przestępstwa. Podejrzana usłyszała już zarzut usiłowania oszustwa. Za ten czyn grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Zwykłe historie, które nie są nam obojętne
Gorzowscy policjanci ruchu drogowego pomagali kierowcom kilkunastu aut, które ugrzęzły w błocie powstałym w wyniku intensywnych opadów deszczu. Zaangażowanie policjantów sprawiło, że sytuacja tylko z pozoru łatwa, została ostatecznie pozytywnie rozwiązana.
Gorzów Wlkp. -
Handel ludźmi - niewolnictwo XXI wieku
W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja pt. "Handel ludźmi – niewolnictwo XXI w". Wydarzenie zorganizowane po raz pierwszy przez Wojewódzki Zespół Do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi skierowane było do samorządowców, komendantów policji i straży granicznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
Bydgoszcz -
Uwaga na nowe metody oszustów!
Policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustów usiłujących wyłudzić pieniądze. Przestępcy, podając się za funkcjonariuszy Policji nakłaniają do założenia w banku nowego konta internetowego, twierdząc, że rozpracowują grupę hakerów. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o wzmożoną ostrożność.
Lublin -
Policjanci ruszyli z pomocą turyście, który upadł na górskim szlaku
Na górskim szlaku mężczyzna upadł i stracił przytomność. Jeleniogórscy policjanci pospieszyli z pomocą 30-letniemu turyście. Do czasu przyjazdu karetki prowadzili akcję reanimacyjną, dzięki której przywrócili mu funkcje życiowe. Kiedy przyjechali ratownicy można było już nawiązać kontakt z mężczyzną. Wieczorem wrócił do pensjonatu, w którym się zatrzymał.
Wrocław -
O klasach Policyjnych w Pile
IX Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych w Szkole Policji w Pile, gdzie uczniowie zmagali się o miano „najlepszej klasy policyjnej” stał się okazją do dyskusji nad rozwojem klas mundurowych i zaangażowaniem we współpracę z nimi Policji.
KGP -
Wizyta delegacji polskiej Policji w siedzibie Europolu
W poniedziałek (29 maja br.) delegacja polskiej Policji na czele z I Zastępcą Komendanta Głównego Policji, Panem nadinsp. Andrzejem Szymczykiem złożyła oficjalną wizytę w siedzibie Agencji Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania, Europolu. W skład delegacji weszli ponadto Komendanci Wojewódzcy Policji, Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji, Dyrektorzy Biur Pionu Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Wizycie polskiej delegacji towarzyszył szczególnie doniosły moment, jakim było uroczyste odsłonięcie wystawy fotograficznej, pokazującej profesjonalizm polskiej Policji w trakcie zabezpieczenia wielkich, międzynarodowych wydarzeń, takich jak Szczyt NATO i ŚDM ale także obraz formacji będącej blisko ludzi.
KGP -
2 miesiące aresztu za usiłowanie pozbawienia wolności i rozbój na mężczyźnie
Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy mężczyzny, który został skuty przez dwóch napastników kajdankami i wrzucony na tylne siedzenia BMW, gdyby nie fakt, że sam się oswobodził, a potem zawiadomił mokotowskich policjantów. Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem noża i próbę pozbawienia wolności jednego z warszawskich przedsiębiorców. Zatrzymani trafili na 2 miesiące do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.
KSP -
Rozbita zorganizowana grupa przestępcza wyłudzająca pieniądze
Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującą się wyłudzaniem pieniędzy na szeroką skalę - to efekt działań dolnośląskich policjantów. Policjanci zatrzymali 9 osób, w tym organizatora przestępczego procederu i kierownika grupy. Jak wynika z szacunków, pokrzywdzonych może być około 1 tys. osób. Straty, jakie ponieśli, to kwota nie mniejsza niż 10 milionów złotych. Przy rozpracowaniu grupy funkcjonariusze współpracowali też z Europolem, który koordynował w tej sprawie działania polskich i zagranicznych służb. Sprawcy działali na szkodę pokrzywdzonych, przebywając na terenie kilku innych państw, m.in. Chorwacji i Niemiec.
Wrocław -
Publikujemy wizerunek Mariana Ozgi podejrzanego o zabójstwo siostry w 2001 roku
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poszukują Mariana Ozgi. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojej siostry. Od 16 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Publikujemy jego wizerunek uwzględniający upływ czasu.
Rzeszów -
Międzynarodowe szkolenie CEPOL w SP w Katowicach
25 uczestników z 20 państw członkowskich Unii Europejskiej oraz eksperci z Belgii, Holandii, Niemiec, Czech, Portugalii, Ukrainy oraz Polski wzięli udział w kolejnej już edycji szkolenia CEPOL „Public Order and Crowd Management (HOUSE – EUSEC III)”, które w dniach 23-26 maja br. zorganizowała Szkoła Policji w Katowicach, w konsorcjum z portugalskim Wyższym Instytutem Nauk Policyjnych i Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Lizbony.
SP Katowice -
Policjant czujny także po służbie
Sierżant sztabowy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy, wracając do domu po zakończonej służbie, natychmiast zareagował na widok kierowcy opla, który jechał zygzakiem i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymał kierującego i przekazał go w ręce wezwanego na miejsce patrolu. Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni sprawca miał w organizmie 2 promile alkoholu.
Katowice -
Komendanci wojewódzcy zobowiązani do skuteczniejszego zwalczania nieprawidłowości w służbach
Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji podczas dzisiejszej odprawy zobowiązał komendantów wojewódzkich Policji do zwracania szczególnej uwagi na wszelkie przypadki przekroczenia uprawnień w podległych im jednostkach.
KGP -
Policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany
Skarżyscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi w jednym ze skarżyskich domów. W wyniku działań zabezpieczonych zostało 32 krzaki konopi w doniczkach, 1200 gramów gotowego suszu marihuany oraz około 9 kg pociętych krzewów roślin. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka podejrzewanego o udział w tym procederze.
Kielce -
Drugi dzień ćwiczeń policjantów do zadań specjalnych
Zjeżdżają na linach, ćwiczą ratowanie ludzi w miejscach trudno dostępnych i transport poszkodowanych – takie m.in. zadania wykonywali dziś antyterroryści z całego kraju, którzy wspólnie ze strażakami i ratownikami GOPR-u szkolą się w Kielcach. To już drugi dzień ciężkich ćwiczeń, a zarazem testu sprawności i siły ok. 60 uczestników szkolenia, które zorganizował kielecki Samodzielny Pododdział Policji.
-
„Poszukiwanie zaginionych dzieci” głównym tematem dyskusji podczas międzynarodowego spotkania policyjnych ekspertów
Ponad 40 specjalistów - przedstawicieli organów ścigania i porządku prawnego z 10 krajów europejskich - uczestniczyło w spotkaniu Forum Salzburg w Pradze, poświęconym problematyce zaginięć dzieci. Motywem przewodnim konferencji było wzmocnienie współpracy transgranicznej oraz wymiana najlepszych praktyk w dziedzinie poszukiwań osób małoletnich.
KGP -
Uruchomiona infolinia w związku z wypadkiem autokaru z dziećmi
Na drodze krajowej K-32 doszło do zderzenia auta osobowego i autobusu przewożącego dzieci. W związku z tym zdarzeniem Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze uruchomił specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 68 476 21 52 można zasięgnąć informacji o zdarzeniu i osobach poszkodowanych.
Gorzów Wlkp. -
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów
W całym kraju odbywają się ślubowania kolejnych, nowo przyjętych policjantów. To już kolejny nabór do naszej formacji w tym roku. Funkcjonariusze ślubują służyć wiernie narodowi, chronić porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
Gorzów Wlkp., Szczecin, Łódź -
IV Ogólnopolska Liga Strzelecka Funkcjonariuszy i Żołnierzy o puchar KGP pod honorowym patronatem MSWiA
Na strzelnicy Komendy Głównej Policji 23 maja 2017 roku odbyła się pierwsza tura zawodów „IV Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy o Puchar Komendanta Głównego Policji pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji”. W pierwszej turze czwartej edycji zawodów udział wzięli funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji, ponad 120 zawodników reprezentujących m.in.: ABW, Wojsko Polskie, BOR, Służbę Więzienną, Służbę Ochrony Kolei, Straż Graniczną, Straż Leśną, Straż Marszałkowską i Policję.
KGP -
Klasa Policyjna Roku 2017
Dobiegł końca drugi dzień IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, w ramach którego czteroosobowe drużyny reprezentujące szkoły prowadzące klasy policyjne z całej Polski przystąpiły do konkurencji sprawdzającej wiedzę o Policji. Była to już ostatnia z turniejowych konkurencji. Walka o cenne dla drużyn punkty trwała do końca – nie obeszło się bez dogrywek, a nawet dogrywek do dogrywek. Różnice punktów pomiędzy czołową trójką, jak również pozostałymi 22 miejscami, okazały się być nieznaczne.
SP Piła -
Był "rodzinny" pilotaż. Teraz rodzina nowonarodzonego legniczanina podziękowała policjantom
Legnickich policjantów odwiedziła rodzina z dwutygodniowym Oliwierem, aby podziękować za okazaną pomoc. Przypomnijmy, że funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pilotując samochód z rodzącą kobietą umożliwili jej szybkie dotarcie do placówki medycznej. Sytuacja była poważna, gdyż ciężarnej już wcześniej odeszły wody płodowe i kobieta zaczęła rodzić. Policjanci zareagowali natychmiast, gdy usłyszeli wołanie o pomoc ojca kobiety, kierującego samochodem. Chłopiec dostał od funkcjonariuszy na pamiątkę m.in. policyjnego misia z białą czapką symbolizującą policjanta ruchu drogowego, żeby przypominał mu o okolicznościach, w jakich przyszedł na świat.
Wrocław -
Konferencja inaugurująca jubileuszową edycję Kameralnego Lata
Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu jest jednym z współorganizatorów tegorocznej 10. już edycji Ogólnopolskich Spotkań Filmowych „Kameralne Lato”, które odbędą się w lipcu. Gościem specjalnym konferencji inaugurującej projekt filmowy była aktorka Anna Mucha – ambasadorka Festiwalu.
-
Policjanci dla Jasia
Ponad 41 tys. zł udało się zebrać podczas wczorajszej licytacji i koncertu charytatywnego zorganizowanego na rzecz Jasia Karwowskiego. Jaś to 4-letni chłopczyk, który po raz drugi w swoim życiu zmaga się z chorobą nowotworową. Na apel rodziców i 4 latka nie pozostali obojętni policjanci z KWP w Lublinie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP .
Lublin -
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych
Dobiegł końca dziesiąty, jubileuszowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, którego współorganizatorem była również polska Policja. Turniej odbył się w dniach 29-30 czerwca br. w Mikluszowicach, w województwie małopolskim.
KGP -
Areszt za liczne włamania i kradzieże mienia – straty sięgają 80 tys. zł
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Legnicy, a podejrzanemu o liczne kradzieże mienia oraz włamania na terenie powiatu legnickiego. Straty, jakie sprawca spowodował swoją przestępczą działalnością, wstępnie oszacowano na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje teraz sąd.
Wrocław -
Policjanci z Włocławka uratowali młodą kobietę
Włocławscy policjanci, st. sierż. Krzysztof Kras i post. Marcin Wysocki pomogli 23-latce, która jadąc rowerem zasłabła i straciła oddech. Dzięki profesjonalnemu działaniu mundurowych po chwili kobieta zaczęła znowu oddychać. Funkcjonariusze bacznie kontrolowali jej stan do czasu przyjazdu karetki.
Bydgoszcz -
Dzięki policjantom 6-letni pudelek szczęśliwie wrócił do właściciela
W sobotę w szczycieńskiej komendzie policji doszło do przekazania prawowitemu właścicielowi pudelka, który zaginął w styczniu br. Policjanci, dzięki swojej wytrwałości i zaangażowaniu dotarli do osób, na co dzień mieszkających na terenie Niemiec, które przygarnęły pieska, myśląc, że jest on bezdomny. Mieszkaniec Wielbarka nie krył łez wzruszenia, gdy po ponad czterech miesiącach brał na ręce swojego pupila.
Olsztyn -
Znaleźli schronienie w policyjnym radiowozie
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli pomogli kobiecie z dwójką małych dzieci w trakcie wichury, która 30 maja przeszła nad miastem. Policjanci, widząc jak silny wiatr niemal przewraca wózek z kilkumiesięcznym dzieckiem, natychmiast zareagowali i udzielili schronienia rodzinie w policyjnym radiowozie. W związku z zagrożeniem przewieźli następnie przestraszoną kobietą i dzieci do miejsca zamieszkania.
Łódź -
Poszukiwany ENA mężczyzna wpadł w ręce grudziądzkich policjantów
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 35-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która okradała bankomaty. Już została wdrożona procedura ekstradycyjna.
Bydgoszcz
