Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Ostateczny finał policyjnego śledztwa w sprawie okrutnej zbrodni
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy rozwikłali ostatecznie sprawę okrutnej zbrodni, do której doszło w połowie ubiegłego roku, w powiecie tucholskim. Po miesiącu śledztwa zatrzymani zostali dwaj mężczyźni podejrzewani o zabójstwo. Do sukcesu brakowało jeszcze jednego. 28-letni obywatel Niemiec został zatrzymany dwa dni temu, krótko po wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania.
Bydgoszcz -
Nożownik zatrzymany przez policjantów po pościgu
Wrocławscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu, po pościgu, zatrzymali mężczyznę, który podczas szarpaniny z pracownikami ochrony ugodził nożem jednego z nich. Funkcjonariusze podczas obezwładniania napastnika odebrali mu nóż. Poszkodowany trafił do szpitala gdzie udzielono mu pomocy. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Wrocław -
Asp. Janusz Kochanowski i jego pies Shagi gościli w TVP Opole
Shagi to 5-letni pies opolskiej Policji do wykrywania ładunków wybuchowych. Pomimo, że w służbie jest od 4 lat, na swoim koncie ma już niejeden sukces. W roku 2013 zdobył III miejsce w Kynologicznych Mistrzostwach Policji, a 2 lata później był najlepszym psem specjalnym do wykrywania ładunków wybuchowych na terenie Opolszczyzny. Jego przewodnikiem jest asp. Janusz Kochanowski z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Opiekun i jego podopieczny gościli w programie „O!polskie o poranku”.
Opole -
Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia
W czasie zimowych mrozów i opadów śniegu Policja kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo osób, którym grozi zamarznięcie bądź wychłodzenie. Nierzadko pojawiają się jednak nieodpowiedzialni ludzie, którzy chcą to wykorzystać dla własnych celów. Jednak są też osoby prezentujące postawy godne naśladowania. Takim zachowaniem wykazał się wczoraj mieszkaniec gminy Dwikozy, który w pobliżu drogi znalazł nieprzytomnego 25-letniego mężczyznę i natychmiast powiadomił służby ratunkowe.
Kielce -
Małopolscy policjanci rozbili grupę okradającą plebanie w południowej Polsce
Młodzi, bezrobotni mieszkańcy województwa podkarpackiego stworzyli grupę przestępczą, która dokonywała kradzieży pieniędzy. Na swój cel wybrali sobie parafie, gdzie zamieszkujący w budynkach plebanii księża mieli przetrzymywać gotówkę. Nie przypadkowo wybrali okres Świąt Bożego Narodzenia licząc na duże pieniądze, które parafianie przekazywali na rzecz wspólnoty.
Kraków -
Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę
Dzięki szybkiej interwencji brzeskich policjantów, żyje 41-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili odcięli go i przeprowadzając reanimację przywrócili jego funkcje życiowe. Mężczyzna jest już pod opieką lekarzy.
Opole -
Otwarcie zmodernizowanego komisariatu Policji w Żukowie
Wczoraj (14.01.2016 r.) został oddany do użytku zmodernizowany Komisariat Policji w Żukowie. Pozwoli to znacznie podwyższyć komfort pracy policjantów i pracowników Policji oraz zapewnić odpowiednie warunki do przyjmowania mieszkańców. W uroczystości wzięli udział: Komendant Główny Policji – insp. Zbigniew Maj, Wojewoda Pomorski - P. Dariusz Drelich, Arcybiskup Metropolita Gdański – Generał Dywizji Sławoj Leszek Głódź, przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych służb oraz kadra kierownicza garnizonu pomorskiego.
Gdańsk -
Wyjaśnili sprawę dwóch zgłoszeń o kradzieży pojazdów
Stołeczni policjanci rozwikłali zagadkę rzekomo "skradzionego" pojazdu - mężczyzna nie spłacał rat za samochód i zgłosił kradzież w obawie przed reakcją żony. Funkcjonariusze odnaleźli samochód, który był ukryty na terenie jednej z posesji. W kolejnym przypadku - tym razem prawdziwej kradzieży - szybkim działaniem wykazali się mundurowi z Kołobrzegu i Koszalina. Parę godzin po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego i odzyskali BMW.
KSP, Szczecin -
Uroczyste przekazanie do użytku nowo wybudowanego Komisariatu Policji w Trzebini
14 stycznia br. o godz. 12.00 odbyło się uroczyste przekazanie do użytku nowo wybudowanego Komisariatu Policji w Trzebini. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Trzebini. Po nabożeństwie, na placu przed komisariatem nastąpiło oficjalne otwarcie nowego komisariatu Policji.
Kraków -
Poszukiwania 91-letniej kobiety
Szprotawscy i żagańscy policjanci prowadzili kolejne poszukiwania za starszą, schorowaną osobą, który nie powróciła do miejsca zamieszkania. 91-letnia kobieta została znaleziona późnym wieczorem na terenie Szprotawy.
Gorzów Wlkp. -
Małopolska Policja zadba o bezpieczeństwo podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej
Małopolska Policja zadba o porządek publiczny i bezpieczeństwo podczas rozgrywanych w Krakowie meczów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF 2016.
Kraków -
Wiceminister Jarosław Zieliński o wydatkach na gabinet byłego komendanta policji
- Cały kompleks gabinetów komendanta głównego policji, kosztował prawie tyle samo, co komisariat policji na Pomorzu. Tak być nie może i tak nie będzie – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński podczas briefingu w Komendzie Głównej Policji. Wiceszef MSWiA podczas spotkania z dziennikarzami przedstawił informację na temat wydatków na gabinet byłego komendanta.
KGP -
Inspektor Helena Michalak nowym Zastępcą Komendanta Głównego Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji inspektor Helenę Michalak. Nowa komendant będzie odpowiadała za pion logistyki. Dzisiaj w Komendzie Głównej Policji odbyła się uroczystość jej wprowadzenia.
KGP -
Za wykroczenia stracił prawo jazdy
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h. 50-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Gorzów Wlkp. -
Pokazy ratownictwa nad Jeziorem Czarnym
Lód się załamał, ktoś wpadł do przerębla! Brzmiało groźnie, ale na szczęście to tylko improwizacja. Jak co roku nad Jeziorem Czarnym w powiecie włocławskim odbyły się pokazy ratownictwa, które wspólnie zorganizowały różne służby wraz z przedstawicielami nadleśnictwa oraz Centrum Kultury Zenit.
Bydgoszcz -
Bezpieczeństwo podczas meczów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn - EHF EURO 2016 we Wrocławiu
Dolnośląscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w związku z meczami rozgrywanymi we Wrocławiu w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn – EHF EURO 2016. Funkcjonariusze pionów prewencji i ruchu drogowego zadbają o bezpieczeństwo zawodników, ale też i kibiców, mieszkańców oraz osób odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Działania będą realizowane m.in. w miejscu rozgrywania spotkań, zakwaterowania, na trasach dojazdu, a także w innych rejonach miasta, gdzie będą przebywać kibice.
Wrocław -
Kontrole w salonach gier
Policjanci z Żagania, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Zielonej Góry, zabezpieczyli 13 automatów do gier hazardowych. Celnicy wraz z policjantami skontrolowali cztery lokale. Za naruszenie przepisów ustawy karnej skarbowej grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Gorzów Wlkp. -
Sprawca śmiertelnego potrącenia rowerzystki zgłosił się na Policję
Kierowca, który śmiertelnie potrącił 58-letnią rowerzystkę został zatrzymany. Do zdarzenia doszło w powiecie strzeleckim. Mężczyzna nie udzielił pomocy rowerzystce i uciekł z miejsca wypadku. 31-letni mieszkaniec gminy Zawadzkie usłyszał już zarzut. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat więzienia.
Opole -
Areszt za napad na salon gier
Na 3 miesiące do aresztu trafiło 3 mężczyzn, podejrzanych o rozbój w salonie gier w Złotoryi. Sprawcy po sterroryzowaniu obsługi lokalu ukradli 3 automaty do gier. Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu napastnicy zostali zatrzymani przez złotoryjskich policjantów. Mundurowi odnaleźli pistolet – wiatrówkę, którym posłużyli się podczas napadu podejrzani oraz odzyskali skradzione automaty do gier. Ponadto okazało się, że samochód, którym się poruszali napastnicy, został wcześniej skradziony.
Wrocław -
Nielegalne papierosy zabezpieczone
Prawie 440 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego obywatela Armenii, który przechowywał nielegalny towar. Zabezpieczone przedmioty wkrótce zostaną przekazane do urzędu celnego. Za złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi kara grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Policjanci uratowali kobietę z podejrzeniem udaru
Stanowcze działanie policjantów z Pasłęka pozwoliło uratować życie samotnie przebywającej w mieszkaniu 60-letniej kobiecie, która nie była w stanie wezwać pomocy na skutek doznanego udaru. Szybka decyzja funkcjonariuszy o wyważeniu drzwi, dała możliwość natychmiastowego udzielenia chorej pierwszej pomocy i wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego.
Olsztyn -
Piotr K. poszukiwany od 8 lat za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa zatrzymany
Pseudokibic Piotr K. poszukiwany od ponad 8 lat ENA za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa, dzięki dobrej współpracy z polską Policją, został zatrzymany przez brytyjskich funkcjonariuszy.
Kraków -
Poszukiwany listem gończym zatrzymany z narkotykami
Prawie pół tysiąca porcji marihuany i tzw. „kryształu” zabezpieczyli policjanci z wydziału kryminalnego i referatu antynarkotykowego bielskiej komendy. Zatrzymano 39-letniego bielszczanina poszukiwanego listem gończym, który odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Za przestępstwo to może trafić za kraty na kolejnych 10 lat.
Katowice -
Dyżurny udzielił pomocy przez telefon i uratował życie niemowlęciu
Brodnicki dyżurny asp. Mariusz Szczepański podczas swojej wtorkowej służby uratował życie 7-miesięcznemu dziecku. Telefonicznie instruował matkę co ma robić, aby udrożnić drogi oddechowe maleństwa, które zakrztusiło się folią. Profesjonalne dyspozycje dyżurnego doprowadziły do tego, że dziecko zaczęło samodzielnie oddychać.
Bydgoszcz -
Zatrzymany krótko po napadzie
W biały dzień, zamaskowany mężczyzna napadł na biuro kredytowe w Świebodzinie. Grożąc nożem personelowi zrabował pieniądze. Od informacji o napadzie rabunkowym do zatrzymania podejrzanego, świebodzińskim policjantom wystarczyło kilkadziesiąt minut. Mężczyzna odpowie karnie za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
Gorzów Wlkp. -
Policjanci przechwycili 900 działek dilerskich
Funkcjonariusze z Olsztyna, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu trzymał narkotyki oraz sprzęt do ich produkcji. W sumie zabezpieczono ponad 900 działek dilerskich marihuany o czarnorynkowej wartości 36 tys. złotych.
Olsztyn -
Policjanci zatrzymali kasjerkę, która przywłaszczyła pieniądze ze szpitalnej kasy
W grudniu ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach została powiadomiona przez dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach o stwierdzeniu braku środków pieniężnych w kasie szpitala. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że osoba pełniąca w tej placówce obowiązki kasjerki, w ciągu 2015 roku, w różnych okresach czasu, przywłaszczyła sobie część powierzonych jej pieniędzy.
Kraków -
Oszukiwali starszą kobietę
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od kilku miesięcy nachodzili starszą mieszkankę Łodzi i pod pretekstem kary za rzekomo zerwaną umowę, wyłudzili od pokrzywdzonej blisko 5 tysięcy złotych.
Łódź -
Policjanci uratowali wychłodzonego bezdomnego
Mroźnym rankiem, podczas wykonywania rutynowego patrolu, policjanci kontrolowali rejon estakady u zbiegu ul. Słowackiego z „zakopianką”. Sprawdzali, czy przy ujemnej temperaturze mogą tam nocować jakieś osoby. Pod wiaduktem, na betonowej podporze funkcjonariusze natknęli się na noclegownię bezdomnego.
Kraków -
Zarzuty zabójstwa dla dwóch mężczyzn
Za zabójstwo będą odpowiadać dwaj 19-letni mieszkańcy Piasków. Wcześniej jeden z nich usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Siedliska Pierwsze w pobliżu dyskoteki.
Lublin
