Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci udaremnili próby samobójcze
Ochrona życia, zdrowia i mienia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania, a niejednokrotnie również współpraca ze społeczeństwem. Dzięki czujności rodziny i znajomych, funkcjonariusze z Kielc i Gorzowa uratowali osoby, które chciały popełnić samobójstwo.
Kielce, Gorzów Wlkp. -
Oszust trafił do aresztu
Decyzją sądu 55–letni mieszkaniec województwa małopolskiego najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek w Częstochowie, dzięki wspólnej pracy policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Skarżysku-Kamiennej oraz KWP w Kielcach. Jest on podejrzany o dokonanie szeregu oszustw na szkodę nawet kilkudziesięciu firm z całej Polski. Sprawca spowodował straty podmiotów gospodarczych na kwotę blisko 70 tys. zł. Teraz 55 –latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Kielce -
Tymczasowy areszt dla nożownika
Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec mężczyzny zatrzymanego po pościgu przez wrocławskich policjantów, a podejrzanego o ugodzenie nożem pracownika ochrony na jednej ze stacji paliw. Funkcjonariusze podczas obezwładniania napastnika odebrali mu nóż. Poszkodowany trafił do szpitala gdzie udzielono mu pomocy. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Dąbrowscy policjanci przekazali do muzeum zabytkową broń
Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej - insp. Artur Klimek - przekazał Muzeum Miejskiemu „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej dwie jednostki zabytkowej broni. Pistolet z początku XX i karabin z końca XIX wieku, przechowywane w policyjnym depozycie, po decyzji dąbrowskiego sądu stały się eksponatami muzealnymi.
Katowice -
Światowy Dzień Śniegu – policjanci przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku zimowego
W Zakopanem, w minioną niedzielę, wspólnie z mieszkańcami i liczną grupą turystów, na stoku pod Nosalem tatrzańscy policjanci uczestniczyli w uroczystym otwarciu 5 edycji Światowego Dnia Śniegu „World Snow Day”. Podczas imprezy funkcjonariusze z patrolu narciarskiego prowadzili bezpośrednią edukację na temat bezpiecznego korzystania ze stoku, wśród uczestników zmagań sportowych. Oprócz tego, policjanci prowadzili stoisko profilaktyczno-edukacyjne, na którym najmłodsi uczestnicy brali udział w quizie profilaktycznym na temat bezpieczeństwa.
Kraków -
Uratowani przed wychłodzeniem. Pomagajmy potrzebującym pomocy!
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery: Policji 997 oraz 112.
KGP, Kraj -
Spokojnie podczas Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF 2016 w Krakowie
Pierwsze dni Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF 2016 mijają spokojnie. Około 200 policjantów aktywnie czuwa nad bezpieczeństwem uczestników imprezy i mieszkańców Krakowa. Policjanci z oddziału prewencji Policji w Krakowie, służby patrolowej jak i ruchu drogowego dbają o to aby w okolicach hali TAURON Arena ruch był płynny i odbywał się z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa. Oprócz widocznych stróżów prawa, porządku pilnują również policjanci operacyjni.
Kraków -
Blisko 90 zarzutów dla oszusta
Działał w ten sam sposób w krótkim odstępie czasu – oszust, który wykorzystując Internet wyłudzał dane osób szukających pracy, a następnie brał na nie pożyczki usłyszał aż 86 zarzutów. Sprawa podejrzanego w tej sprawie 40-letniego mieszkańca Chełmca trafiła do sądo. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Kraków -
Policjanci na „Światowym Dniu Śniegu” w Korbielowie
Żywieccy policjanci, wspólnie z policyjnymi instruktorami narciarstwa, wzięli udział w obchodach "Światowego Dnia Śniegu", które zorganizowane zostały w Korbielowie na stoku "Pilsko". Gościem specjalnym imprezy był "Sznupek" - maskotka śląskiej Policji, który wspólnie z mundurowymi uczył najmłodszych jazdy na nartach. W działaniach profilaktycznych stróżom prawa pomagali uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elelktrycznych w Żywcu.
Katowice -
Siedział pijany w rowie. Reakcja świadka i pomoc policjantów prawdopodobnie uratowały mu życie
Anonimowa informacja oraz interwencja policjantów prawdopodobnie uratowała kolejną osobę przed wychłodzeniem. Mężczyzna pod wpływem alkoholu siedział na mrozie w przydrożnym rowie. Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali na osoby nietrzeźwe lub nieporadne przebywające na mrozie.
Olsztyn -
Dzielnicowi uratowali 51-latka przed wychłodzeniem
Radzyńscy dzielnicowi uratowali przed wychłodzeniem 51-letniego mężczyznę. Ten nie bacząc na minusową temperaturę, przebywał wczoraj w jednym z radzyńskich pustostanów. Mężczyzna był nietrzeźwy. Funkcjonariusze dotarli do niego podczas obchodu. 51-latek trafił do noclegowni. Policja apeluje aby nie przechodzić obojętne obok osób bezdomnych, szczególnie w te zimowe, mroźne dni. Jeden telefon może uratować osobę przed wychłodzeniem.
Lublin -
Seryjny włamywacz w rękach policjantów
Co najmniej 12 przestępstw ma na swoim koncie mężczyzna, który został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca na przełomie dwóch ostatnich miesięcy włamywał się i okradał pomieszczenia gospodarcze oraz garaże. Jego łupem padły m.in. rowery, elektronarzędzia i inne wartościowe przedmioty. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Za czyny, o które jest podejrzany może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Kolejna osoba zatrzymana w sprawie korupcji
45-letni przedsiębiorca usłyszał zarzuty w sprawie udzielania korzyści majątkowej urzędnikom państwowym. Mężczyzna odpowie za nielegalne organizowanie gier hazardowych oraz za wręczenie łapówki urzędnikowi w zamian za informacje o planowanej kontroli. To już kolejne zatrzymanie w sprawie korupcji w jednym z urzędów na terenie Opolszczyzny.
Opole -
Rozpoczęły się ferie zimowe. Pamiętajmy o bezpieczeństwie
Rozpoczęły się ferie zimowe w pięciu województwach. – To czas, w którym powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – mówił na dzisiejszym briefingu minister Mariusz Błaszczak.
KGP -
Szczęśliwy finał poszukiwań 40 - latka
Wczoraj przed południem wspólne poszukiwania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach za 40-letnim mieszkańcem gminy Staszów zakończyły się sukcesem. Wyziębiony mężczyzna został odnaleziony i przekazany zespołowi karetki pogotowia.
Kielce -
Otwarcie Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016
W dniach 15 – 17 stycznia 2016 r. odbywa się się szereg wydarzeń kulturalnych inaugurujących rok Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy, turystów i mieszkańców, podczas weekendowego otwarcie ESK Wrocław 2016, czuwają wrocławscy policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych we współpracy ze służbami porządkowymi organizatora.
Wrocław -
Policjanci zabezpieczyli prawie 5 kg marihuany
Policjanci z wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy, zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości marihuany. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gdzie przebywał 26-latek, funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 5 kg specyfiku. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Zatrzymany w Warszawie za alarm w Krakowie
Kilkanaście godzin potrzebowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i Komendy Stołecznej, aby ustalić i zatrzymać mężczyznę, który mógł wywołać fałszywy alarm bombowy. 30 - letni mieszkaniec Warszawy zadzwonił do jednego z hoteli w Krakowie z informacją, że w budynku podłożona jest bomba i niedługo wybuchnie. Po sprawdzeniu hotelu okazało się, że alarm był fałszywy. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
KSP -
Uroczyste otwarcie nowej komendy w Łańcucie
Nowa siedziba łańcuckiej policji została uroczyście otwarta. Nowoczesny budynek Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie oddali w użytkowanie policjantom Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Cezary Popławski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor dr Krzysztof Pobuta. Na uroczystość licznie przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, reprezentanci służb i instytucji współpracujących z policją.
Rzeszów -
Areszt dla podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym
Na trzy miesiące aresztu trafiło dwóch mężczyzn zatrzymanych przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy. 31 i 23-latek podejrzani są o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Zdarzenie miało miejsce ponad trzy miesiące temu. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Bydgoszcz -
Nadchodzą mrozy - MSWiA i KGP apelują o rozwagę i pomoc potrzebującym
Aż 72 osoby zmarły od listopada 2015 roku z powodu wychłodzenia organizmu. Od września 2015 roku 29 osób śmiertelnie zatruło się czadem. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz służby podległe apelują o rozwagę, ostrożność i reagowanie na los tych, którzy potrzebują pomocy.
KGP -
Zabezpieczyli prawie 1600 działek dilerskich narkotyków
Prawie 1200 działek dilerskich marihuany i 400 działek amfetaminy zabezpieczyli kryminalni z zabrzańskiej komendy. Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy w swoich mieszkaniach uprawiali konopie. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Katowice -
Piesi i rowerzyści pod szczególnym nadzorem
Lubuscy policjanci przeprowadzili kolejne działania związane z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. Z uwagi na trudne warunki na drogach właśnie ci uczestnicy ruchu drogowego znaleźli się pod szczególnym nadzorem. Efekt – kilkaset ujawnionych wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych, jak i zmotoryzowanych.
Gorzów Wlkp. -
„Niebieska e-skrzynka” - w trosce o bezpieczny rozwój dzieci i młodzieży szkolnej!
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie opracował program prewencyjny „Niebieska e-skrzynka”. Jego celem jest swobodny, nieskrępowany oraz anonimowy dostęp dzieci i młodzieży do instytucji zajmujących się problematyką patologii społecznych oraz do samej Policji. Adres niebieskiej e-skrzynki został umieszczony m.in. na stronie internetowej lubelskiej policji. Do akcji włączyło się także Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Lublin -
Kolejni zatrzymani za pomoc i pośrednictwo w uzyskaniu praw jazdy
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o udział w procederze załatwiania egzaminów na prawa jazdy w ośrodkach ruchu drogowego. W tej sprawie zatrzymanych dotychczas zostało 11 osób, które usłyszały już szereg korupcyjnych zarzutów. Śledztwo w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.
Białystok -
Zatrzymany za posiadanie i rozpowszechnianie materiałów z pornografią dziecięcą
Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a podejrzanemu o posiadanie i rozpowszechnianie materiałów pornograficznych z udziałem małoletnich. Już wstępna analiza zabezpieczonych nośników wykazała, że zawierają one filmy i zdjęcia z pornografią dziecięcą. Teraz o dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.
Wrocław -
Zmodernizowany budynek parczewskiej komendy Policji
Zakończyły się prace remontowe w Komendzie Powiatowej Policji w Parczewie. Wykonane zostały m.in. nowe posadzki, docieplono ściany i dachy oraz zamontowano klimatyzację w wybranych pomieszczeniach. Modernizacja współfinansowana była ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowita wartość prac wyniosła nieco ponad 1,5 miliona złotych.
Lublin -
Podawali się za oficerów CBŚP i oszukiwali seniorów
Współpraca policjantów z garnizonu mazowieckiego i śląskiego doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn oszukujących seniorów. Sprawcy wpadli tuż po kolejnym wyłudzeniu. Zabezpieczono przy nich ponad 50 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa, a podejrzani już trafili na najbliższe trzy miesiące do aresztu. Do podobnej sytuacji doszło na terenie Poznania, gdzie mężczyznę zatrzymano na gorącym uczynku. Znaną już metodą oszukał co najmniej dwie starsze osoby. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.
Radom, Poznań -
Dzielnicowi przechwycili kontrabandę
Dzielnicowi z Piątkowiska na dukcie leśnym skontrolowali fiata ducato wyładowanego nielegalnym tytoniem. Policjanci zabezpieczyli 1,5 tony lewego towaru oraz zatrzymali 2 osoby mające związek z tym procederem. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Łódź -
Ostateczny finał policyjnego śledztwa w sprawie okrutnej zbrodni
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy rozwikłali ostatecznie sprawę okrutnej zbrodni, do której doszło w połowie ubiegłego roku, w powiecie tucholskim. Po miesiącu śledztwa zatrzymani zostali dwaj mężczyźni podejrzewani o zabójstwo. Do sukcesu brakowało jeszcze jednego. 28-letni obywatel Niemiec został zatrzymany dwa dni temu, krótko po wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania.
Bydgoszcz
