Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Postrzelił 11-latka z wiatrówki
Policjanci z Pajęczna zatrzymali 33-latka, który postrzelił 11-letniego chłopca z broni pneumatycznej. Mężczyzna odpowie za narażenie małoletniego na niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
Łódź -
Podziękowania za determinację i "serce dla zwierząt"
Starosta inowrocławski Pan Tadeusz Majewski i Komendant powiatowy insp. Marcin Ratajczak podziękowali Pani Kindze i mł. asp. Markowi Rolińskiemu za to, że stanęli na wysokości zadania i pomogli zaginionemu psu wrócić do właścicieli. Dzisiaj oboje odebrali gratulacje i okolicznościowe statuetki Społecznego Programu Edukacyjnego pn. „Z sercem dla zwierząt”.
Bydgoszcz -
Policjanci z Michałowa uratowali kajakarzy
Funkcjonariusze z Michałowa pomogli kobiecie i mężczyźnie, których kajak wywrócił się na zalewie Siemianówka. 41-latka nie potrafiła pływać. Dzięki sprawnemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii.
Białystok -
Bezpieczny szczyt pielgrzymkowy
Policjanci z Częstochowy podsumowali wzmożony ruch pielgrzymkowy. Od 13 do 15 sierpnia kilkuset mundurowych zabezpieczało przejścia pielgrzymek z całej Polski. W tych dniach nie doszło do żadnych zdarzeń mogących zakłócić przebieg uroczystości na Jasnej Górze.
Katowice -
Trzej pijani sternicy zatrzymani
Policjanci z bydgoskiego ogniwa wodnego zatrzymali pijanego 30-latka, który płynął pontonem z napędem silnikowym po zamkniętym szlaku wodnym. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do sterowania. Z kolei funkcjonariusze z Wrocławia zatrzymali dwóch innych nietrzeźwych sterników. Obaj to obcokrajowcy - Czech i Niemiec. Ponadto jeden z nich miał przy sobie narkotyki. Za pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności
Bydgoszcz, Wrocław -
Charytatywny mecz i pokaz policyjnego sprzętu dla chorego Marcinka
Tarnogórscy policjanci włączyli się do akcji charytatywnej dla chorego na autyzm Marcina. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 10-latka. Mundurowi zorganizowali charytatywny mecz piłkarski oraz pokazy policyjnego sprzętu, w tym więźniarki, radiowozów i motocykla, które oblegane były nie tylko przez dzieci, ale także przyciągały uwagę dorosłych. Największe wrażenie na uczestnikach festynu zrobił pokaz tresury psów policyjnych.
Katowice -
Odważny rowerzysta uratował kobietę i pomógł policjantom
Prawidłowa reakcja przypadkowego świadka zapobiegła dramatowi. Dzięki informacjom przekazanym przez 31-latka w ręce będzińskich stróżów prawa wpadł 32-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Zatrzymany godzinę wcześniej napadł na kobietę. Grozi mu kara kilku lat więzienia.
Katowice -
Areszt za napaść na policjantów
Bracia, którzy podczas interwencji zaatakowali policjantów, zostali tymczasowo aresztowani przez zabrzański sąd. Mężczyźni dopuścili się czynnej napaści podczas nocnej interwencji na ulicy Cmentarnej. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.
Katowice -
Policjanci z Łabiszyna eskortowali rodzącą kobietę
Łabiszyńscy mundurowi, podczas sprawdzania drożności ulic po nawałnicy, zostali poproszeni o pomoc przez jednego z kierowców. Mężczyzna wiózł do szpitala żonę, która zaczęła rodzić. Policjanci na sygnałach zapewnili pilotaż, dzięki czemu kobieta szybko trafiła pod opiekę specjalistów.
Bydgoszcz -
Szybka reakcja policjantów na niepokojący SMS
W codziennej policyjnej służbie każda informacja mogąca świadczyć o zagrożeniu ludzkiego życia jest traktowana z pełną powagą i profesjonalizmem. Tak było i tym razem, gdy jedna z mieszkanek Ciechocinka powiadomiła mundurowych o SMS-ie od osoby próbującej odebrać sobie życie. Policjanci zlokalizowali nadawcę i przekazali informację miejscowym funkcjonariuszom. Na szczęście alarm okazał się być fałszywy.
Bydgoszcz -
Komendant z Lipna w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego. Rycki policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego
Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie w czasie wolnym od służby zatrzymał 40-latka poszukiwanego do odbycia kary. Mężczyzna wprawdzie ratował się ucieczką, ale na nic to się zdało. Początkowo trafił do komendy, a stamtąd do zakładu karnego, gdzie odsiedzi zasądzony wyrok, a spędzi tam rok. Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 46-letni kierowca zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na dziwny styl jazdy osobowego BMW i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Za kierownicą siedział mężczyzna, który trzymał pomiędzy nogami puszkę piwa.
Bydgoszcz, Lublin -
Kolejna duża plantacja marihuany zlikwidowana
Policjanci zlikwidowali kolejną dużą plantację marihuany. Prowadzili ją dwaj mieszkańcy jednej z podoświęcimskich miejscowości. Mundurowi zabezpieczyli ponad 300 krzewów konopi, specjalistyczny sprzęt, a także przejęli gotowy do sprzedaży susz roślinny. Szacowana wartość narkotyków to 200 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.
Kraków -
Policjanci zatrzymali podejrzanych o napad na bank
Wspólne działania kryminalnych z komendy wojewódzkiej, Opoczna i Rawy Mazowieckiej doprowadziły do wytypowania i zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o napad na bank. Łupem sprawców padło blisko 140 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionej gotówki.
Łódź -
Stołeczna policjantka na podium w Los Angeles
Dwa srebrne medale w biegach, brązowy medal w biathlonie indywidualnie i srebrny medal również w biathlonie drużynowo wywalczyła podkom. Aleksandra Szyszka (wcześniej Saraceń) z Laboratorium Kryminalistycznego KSP podczas sierpniowych Światowych Igrzysk Policjantów i Strażaków w Los Angeles. To już czwarty występ policjantki z Warszawy w tej prestiżowej imprezie.
KSP -
Długi sierpniowy weekend – podsumowanie
Minął kolejny długi weekend. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy. Niestety, mimo starań i apeli, od 11 do 15 sierpnia br. doszło do 467 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 610 zostało rannych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 1540 nietrzeźwych kierujących. Informacje z kąpielisk również są niepokojące – utonęło 13 osób.
KGP -
Zareagowali na pozostawionego psa
Szczeciński policjant interweniował w związku z informacją od mieszkańców wielorodzinnego domu, dotyczącej niepokojącego ujadania psa. Okazało się, że psiak co najmniej od kilku dni pozostał sam bez wody i pożywienia. Obecnie trwa postępowanie mające wyjaśnić czy właścicielka psa lekkomyślnie pozostawiła zwierzę bez opieki w domu. Jeśli tak grożą jej surowe konsekwencje.
Szczecin -
Trwa akcja pomocy poszkodowanym w wyniku nawałnicy
Policjanci cały czas pracują w miejscach, gdzie zostały poszkodowane osoby w wyniku nawałnicy, która przeszła przez kilka powiatów województwa pomorskiego. Mundurowi kontaktują się z osobami poszkodowanymi i ustalają czy i jakiej pomocy potrzebują.
Gdańsk -
Policjanci z CBŚP odznaczeni medalem za zasługi w Libercu w Czechach
Wyjątkowa uroczystość z udziałem policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji odbyła się niedawno w Libercu w Czechach. W lipcu dwóch policjantów Zarządu wrocławskiego CBŚP zostało odznaczonych medalem za zasługi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Libercu. Policjanci, w towarzystwie Naczelnika Zarządu we Wrocławiu CBŚP, nadkom. Sławomira Banasiak, zostali uhonorowani za wzorową współpracę i wspólne działania w ramach zwalczania przestępczości narkotykowej.
CBŚP -
38-latek odpowie za zabójstwo
Policjanci z Przemyśla zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. 38-latek pozbawił życia 43-letniego przemyślanina. Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Czynności procesowe pod nadzorem prokuratora prowadzi przemyska komenda.
Rzeszów -
Święto Wojska Polskiego
Uroczystości państwowe Święta Wojska Polskiego w Warszawie zakończyły się defiladą wojskową z udziałem 1500 żołnierzy, ok. 200 pojazdów i kilkudziesięciu statków powietrznych. Przemarsz pododdziałów Alejami Ujazdowskimi poprzedziła parada lotnicza nad Warszawą, którą otworzył Zespół Akrobacyjny "Biało-Czerwone Iskry". Nad trasą defilady przeleciały śmigłowce Puszczyk, Sokół, Mi8/Mi-17 i Mi-24 oraz trzy wiropłaty amerykańskiej armii - AH-64 Apache, dwuwirnikowy CH-47 Chinook oraz UH-60 Black Hawk.
KGP -
Lubuska Policja na obchodach Święta Wojska Polskiego
Obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego to ważny dzień dla każdego żołnierza. W oficjalnych uroczystościach wzięła udział lubuska Policja na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzym Głąbowskim, któremu towarzyszyli funkcjonariusze oraz poczet sztandarowy.
Gorzów Wlkp. -
Zamość: Policja ostrzega przed oszustami
Do jednej z mieszkanek Zamościa zadzwonił mężczyzna i podając się za policjanta powiedział, że musi uważać, bo jest zagrożona przez oszustów. Dla potwierdzenia tej historii kazał zadzwonić na podany numer, pod którym będzie mogła sprawdzić wiarygodność jego słów. Kobieta zadzwoniła i oczywiście otrzymała zapewnienie, że wszystko co mówił „policjant” jest prawdą. Jednak było to kłamstwo. Oszuści podszywając się za policjantów usiłowali wyłudzić od kobiety pieniądze. Na szczęście do przekazania nie doszło. Policja apeluje o wzmożoną czujność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać.
Lublin -
Chełm: Szczęśliwy finał poszukiwań 89-latka
Szczęśliwie zakończyły się prowadzone od wczoraj poszukiwania 89-letniego mieszkańca Chełma. Policjanci znaleźli zaginionego mężczyznę w pustostanie na terenie gminy Wojsławice. Starszy pan został przekazany pod opiekę personelu medycznego, a następnie rodziny. Poszukiwało go blisko 100 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży granicznej z psem służbowym.
Lublin -
Kryminalni przejęli ponad 12 kilogramów narkotyków
Policjanci z KWP w Bydgoszczy i z Torunia zatrzymali 21-latka z Torunia. Przejęli ponad 12 kilogramów różnych narkotyków, które torunianin miał m.in. w torbie podróżnej. Mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące.
Bydgoszcz -
Zabezpieczali mecz pomiędzy Arką a Górnikiem
Policjanci z zabrzańskiej komendy wspólnie z mundurowymi z kilku śląskich jednostek zabezpieczali w niedzielę mecz piłki nożnej. Podczas kolejnego meczu rozgrywanego na stadionie im. Ernesta Pohla, Górnik Zabrze podjął Arkę Gdynia. Stadion ugościł prawie 23 tysięcy kibiców. W trakcie piłkarskich zmagań doszło jednak do naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych.
Katowice -
Policjanci uratowali niedoszłych samobójców
Dzięki szybkiej interwencji piotrkowskich policjantów 49-letni mężczyzna żyje. Piotrkowianin usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili dotarli do niedoszłego samobójcy i udzielili mu pomocy. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Również policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zapobiegli tragedii, do której mogło dojść na moście kolejowym w Lisewie Malborskim. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zdążyli uratować 53-letniego mężczyznę, który szedł wprost pod nadjeżdżający pociąg. Mundurowi przebadali go alkotestem. Wynik badania wykazał, że miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu.
Łódź, Gdańsk -
Policjanci zabezpieczali lubuskie derby żużlowe
Lubuscy policjanci zabezpieczali w Zielonej Górze żużlowe derby, które od lat przyciągają tłumy kibiców. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo osób udających się na stadion przy ul. Wrocławskiej. Policjantów z województwa lubuskiego wspierały Oddział Prewencji Policji z Poznania.
Gorzów Wlkp. -
Poszukiwany zatrzymany przez policjantów po pościgu
Kierowca motocykla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać ulicami Lubina. Podczas pościgu kilkukrotnie przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle. Gdy zderzył się z samochodem kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, uciekający mężczyzna poszukiwany był listami gończymi przez kilka jednostek Policji i prokuratur w kraju.
Wrocław -
Twoje działanie - czyjeś życie
Najważniejsze, by zareagować, bo najgorsza jest bierność – to wniosek z akcji pn. „Twoje działanie – czyjeś życie”. Podczas zaaranżowanej akcji z wypadku drogowego policjanci i ratownik medyczny pokazywali między innymi jak pomóc osobie poszkodowanej czy zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Celem akcji było sprawdzenie wrażliwości kierowców i przygotowanie ich na taką sytuację.
Opole -
Policjanci zabezpieczyli konopie oraz susz marihuany
Sierpeccy kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli blisko 100 krzewów konopi indyjskich oraz ponad kilogram suszu marihuany. Podejrzany, 27-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty uprawy i posiadania środków odurzających. Do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
Radom
