Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci wyciągnęli 79-latkę ze stawu
Dzisiejsza noc była pracowita dla policjantów z komisariatu na Błoniu. Ok. godz. 3:00 dostali zgłoszenie, że w rejonie ul. Stawowej ktoś wzywa pomocy. Po dojechaniu w to miejsce byli kompletnie zaskoczeni. Natychmiast ruszyli z pomocą.
Bydgoszcz -
Zmiany kadrowe w Policji
W dniu 24 grudnia 2015 r. na wniosek Komendanta Głównego Policji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzeja Szymczyka, dotychczasowego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.
KGP -
Młodszy inspektor Andrzej Szymczyk nowym Zastępcą Komendanta Głównego Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji młodszego inspektora Andrzeja Szymczyka. Nowy komendant będzie odpowiadał za sprawy kryminalne. Dzisiaj w Komendzie Głównej Policji odbyła się uroczystość jego wprowadzenia.
KGP -
Odblaski od policjantów na wierzchowcach
Policjanci z Referatu Konnego KWP w Szczecinie dzisiaj dzielili się z mieszkańcami miasta niecodziennymi upominkami. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo szczecinian rozdawali w ten wyjątkowy świąteczny dzień elementy odblaskowe.
Szczecin -
Areszt za usiłowanie zabójstwa
Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 39-latek, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 39- letniego znajomego. Do zdarzenia doszło we wtorek w trakcie sprzeczki miedzy mężczyznami.
Kielce -
Bezpieczna kobieta – szkolenie z samoobrony
Głogowscy policjanci wspólnie z pracownikami Gminy Żukowice zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział 23 mieszkanki gminy, która chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony i negocjacji. Jest to kolejna edycja szkolenia, mającego na celu pomóc kobietom w przełamywaniu barier uniemożliwiających skuteczną obronę przed atakiem.
Wrocław -
Zleciła uprowadzenie syna
Niecodzienną informację otrzymał wczoraj wieczorem dyżurny koszalińskiej komendy, odbierając telefon alarmowy. Z relacji świadków wynikało, że dwóch mężczyzn posiadających kij bejsbolowy, siłą umieszcza w bagażniku samochodu młodego chłopaka.
Szczecin -
Policjanci pamiętali o potrzebujących
Odzież, buty, sprzęt adg, żywność, gry planszowe, zabawki i plecaki zebrali policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Wszystko w ramach tradycyjnej już corocznej akcji „na święta podziel się tym co masz z innymi”. Zebrane dary trafią do potrzebujących z pow. świdnickiego.
Lublin -
Policjanci wyróżnieni za uratowanie życia
Mł. asp. Łukasz Boroń i sierż. szt. Łukasz Kawczak odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Zbigniewa Oryla, podziękowania za profesjonalne zachowanie w czasie służby i uratowanie ludzkiego życia. Przypomnijmy, że funkcjonariusze w czasie służby prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową w stosunku do mężczyzny, który nagle zasłabł. Jak się później okazało poszkodowany przeszedł zawał serca.
Wrocław -
Oddali pluszaka za uśmiech dzieciaka
Stało się już tradycją, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Niebieski Mikołaj gości w szpitalu u dzieci. Maskotki, gry czy też różnego rodzaju książeczki policjanci przekazali najmłodszym pacjentom. Ktoś by powiedział, że to tylko zabawki. Jednak uśmiech dzięki nim wywołany na małych twarzyczkach był bezcenny.
Wrocław -
Kolejny pedofil usłyszał zarzuty
Policjanci z andrychowskiego komisariatu Policji postawili zarzuty 27– letniemu mieszkańcowi powiatu bielskiego, podejrzanemu o przestępstwa seksualne, których dopuścił się wobec dwóch małoletnich.
Kraków -
Poszukujemy sprawców oszustwa
Kilku mężczyzn, podając się za policjantów, oszukało dwóch obywateli Ukrainy, przywłaszczając sobie ich pieniądze. Białobrzescy policjanci publikują portrety pamięciowe i poszukują sprawców oraz świadków oszustwa.
Radom -
Rozbita grupa zajmującą się przemytem papierosów
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Radomiu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która od maja 2013 roku zajmowała się przemytem i dystrybucją papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Dotychczas zatrzymano 9 osób.
Radom -
Skuteczna walka z handlarzami wyrobami tytoniowymi bez akcyzy
Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Krzeszowicach sprzedawał tytoń bez akcyzy. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 71 litrów rumu, 200 litrów spirytusu, 700kg suszu tytoniowego oraz 40 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Kraków -
Policjanci otrzymali super terenowe auta
Samochody terenowe oraz specjalistyczny sprzęt służący zapobieganiu i likwidacji skutków klęsk żywiołowych i poważnych awarii środowiskowych otrzymali wielkopolscy policjanci. Teraz samochody, łodzie i quady pojadą do pracy do kilkunastu jednostek województwa wielkopolskiego. Nowy sprzęt umożliwi policjantom dotarcie do miejsc zagrożenia w bardzo trudnym terenie i ratowanie ludzkiego życia.
Poznań -
Reprezentacja KGP wsparła Dom Dziecka na warszawskiej Woli
20 grudnia 2015 roku w obiekcie Centrum Rekreacyjno – Sportowym Dzielnicy Bielany przy ul. Lindego 20 odbył się „III Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej”. Gościem specjalnym zawodów był Mistrz Świata w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, który przekazał zwycięskiej drużynie koszulki z własnym autografem.
KGP -
Wieczorny spacer po osiedlu z „panzerfaustem”
Wczoraj (22.12.2015r.) około godz. 21:00 dyżurny policji w Świeciu otrzymał informację o młodym mężczyźnie, który na terenie Bochlina, porusza z częścią granatnika przeciwpancernego na ramieniu. To musiało wywołać reakcję.
Bydgoszcz -
Zabezpieczono karabiny, amunicję i materiały wybuchowe
Karabiny i naboje, materiały wybuchowe oraz znaczną ilość substancji chemicznych mogących posłużyć do ich wyprodukowania, zabezpieczyli w jednym z domów otwoccy kryminalni. W tej sprawie policjanci zatrzymali także 54- latka, który jak się okazało był już karany za posiadanie materiałów wybuchowych. Wobec mężczyzny zostanie złożony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu.
KSP -
W specjalnych namiotach uprawiał konopie - usłyszał zarzuty
Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 21-latka podejrzanego o uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków. W jego mieszkaniu, w dwóch specjalnych namiotach policjanci znaleźli konopie. W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 19 krzaków konopi i ponad pół kilograma suszu marihuany. 21-latek został objęty policyjnym dozorem.
Olsztyn -
Odpowie za posiadanie pornografii dziecięcej
Dolnośląscy policjanci na terenie powiatu średzkiego zatrzymali 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie treści pornograficznych z udziałem osób poniżej 15 roku życia. Funkcjonariusze na zabezpieczonym sprzęcie teleinformatycznym, należącym do podejrzanego, ujawnili tego rodzaju treści. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
O krok od tragedii
St. post. Łukasz Mejsner i asp. Radosław Kosz z Komisariatu Policji w Rzepinie uratowali rodzinę z płonącego budynku. Tylko dzięki ich czujności nie doszło do tragedii i osiem osób mogło powrócić do domu. Tego samego dnia uratowano także kobietę, która chciała popełnić samobójstwo.
Gorzów Wlkp. -
Jeden telefon komórkowy sprzedany kilkaset razy na portalu aukcyjnym
Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 24-letniego oszusta, który na jednym z portali internetowych wielokrotnie oferował do zakupu ten sam telefon komórkowy. Telefon został zakupiony przez ponad setkę ludzi.
Kraków -
Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem papierosów
Ełccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która od kwietnia do grudnia br. przewoziła z terenu Rosji nielegalnie papierosy. W związku ze sprawą zatrzymano 34-latka, który kierował pracą grupy oraz 5 mężczyzn wieku od 19 do 30 lat, którzy na jego zlecenie przewozili przez granicę papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Olsztyn -
Upozorował kradzież pół miliona złotych
Policjanci z Chorzowa zajmowali się wczoraj zgłoszonym włamaniem do samochodu. Z opla, zaparkowanego przed jednym ze sklepów, włamywacz miał skraść torbę z gotówką w kwocie ponad pół miliona złotych. Szybko okazało się, że zgłaszający wszystko sfingował.
Katowice -
Policjanci odzyskali skradziony samochód ciężarowy i towar pochodzący z przestępstwa
Kilka godzin po kradzieży i włamaniu do jednej z firm w Głogowie, podejrzany wraz ze skradzioną ciężarówką i towarem został zatrzymany. Policjanci odzyskali samochód i skradzione mienie o łącznej wartości 260 tysięcy złotych. Mieszkaniec Katowic został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres 3 miesięcy, ale za czyny, o które jest podejrzany może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Wrocław -
Policyjna pomoc dzieciom z Domowego Hospicjum w Opolu
Policjanci wsparli Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu. W centrach handlowych Solaris i Karolinka funkcjonariusze rozdawali własnoręcznie upieczone świąteczne pierniki. W tym czasie wolontariusze zbierali pieniądze na Hospicjum. Są one niezbędne do zakupu specjalistycznego sprzętu dla dzieci.
Opole -
Monitoring zarejestrował agresywne zachowania kierowcy
Pracownicy straży miejskiej obsługujący miejski monitoring zarejestrowali kierowcę vw golfa, który usiłował potrącić mężczyznę. Całość zdarzenia została zarejestrowana na Rondzie Bernardyńskim. Policjanci z bydgoskiego Szwederowa wyliczyli 20-letniemu kierowcy osiem wykroczeń w ruchu drogowym, w tym brak uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie również za przestępstwo.
Bydgoszcz -
Areszt tymczasowy za usiłowanie zabójstwa
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę w Chmielniku. Do domu pokrzywdzonej, przez pomieszczenie gospodarcze, wszedł jej były mąż. Mężczyzna zaatakował kobietę. Zadał jej kilka ciosów ostrym narzędziem, po czym uciekł. Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali podejrzewanego o napad mężczyznę.
Rzeszów -
Fajerwerki nie zawsze bezpieczne
Świętując Nowy Rok często kupujemy różnego rodzaju wyroby pirotechniczne – petardy, flary, wyrzutnie, wulkany, ognie bengalskie itp. Pamiętamy, że nieprzestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa ich używania i nierozważne eksperymentowanie tymi materiałami może zakończyć się poparzeniem, utratą palca, dłoni czy nawet śmiercią.
Bydgoszcz -
Zatrzymany za oszustwo metodą "na prokuratora”
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zatrzymali na terenie Lublina 19-latka, podejrzewanego o współudział w oszustwach metodą na tzw. „wnuczka”. Tym razem schemat działania był ten sam, ale osobą dzwoniącą nie był „wnuczek” czy „ policjant”. Do starszych osób dzwonił mężczyzna, podający się za „prokuratora”. Wobec zatrzymanego został złożony wniosek o areszt. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
KSP
