Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Podkom. Adam Kumkowski - "bohater naszych czasów" z Bydgoszczy
Uratowanie życia duszącemu się niemowlęciu, szybka pomoc tonącemu mężczyźnie, ewakuowanie rodzin z płonącego budynku czy wyciągnięcie nieprzytomnego mężczyzny z zakleszczonego auta – to tylko niektóre czyny, w których funkcjonariusze służb podległych MSWiA wykazali się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem. Kierownictwo resortu wyróżniającym się funkcjonariuszom przyznało nagrody.
Bydgoszcz -
"Bohaterowie naszych czasów" – łódzcy dzielnicowi wyróżnieni
19 mundurowych z łódzkiego garnizonu Policji zostało wyróżnionych nagrodami Ministra Spraw Wewnętrznych za szczególne osiągnięcia w służbie, męstwo i ponadprzeciętne zaangażowanie dla dobra obywateli i Ojczyzny. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch dzielnicowych: mł. asp. Kamil Górowski i sierż. sztab. Paweł Bartoszewski.
Łódź -
Wyróżniony za wzorową służbę
Asp. szt. Jan Słowiak jest kolejnym funkcjonariuszem, który został wyróżniony za szczególne zasługi i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Doświadczony policjant jest obecnie kierownikiem Referatu Dochodzeniowo – Śledczego Wydziału Kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
Kraków -
Przemycał papierosy i próbował przekupić celnika
Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie, na podstawie złożonego przez funkcjonariuszy Izby Celnej w Olsztynie zawiadomienia o przestępstwie oraz materiału dowodowego zebranego przez policjantów Wydziału dw. z Korupcją KWP w Olsztynie, wydała postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie próby przekupstwa funkcjonariusza celnego Oddziału Celnego w Bezledach przez 37-letniego mieszkańca Kętrzyna. Piotrowi K. grozi nawet 10 lat więzienia.
Olsztyn -
"Bohater naszych czasów" – dyżurny podczas telefonicznej rozmowy uratował człowieka
Ten dzień służby na stanowisku kierowania zapamięta już na zawsze. Asp.szt. Marek Giecewicz, zastępca oficera dyżurnego braniewskiej policji, dzięki opanowaniu i empatii uratował mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Podczas, gdy patrole poszukiwały 30-latka, policjant przez ponad 12 minut utrzymywał rozmowę telefoniczną z załamanym mężczyzną. Namowy i rady funkcjonariusza spowodowały, że 30-latek wyszedł z ukrycia i przyszedł na komendę, skąd trafił pod opiekę lekarzy.
Olsztyn -
Ludzkie życie ponad wszystko
Mł. asp. Jarosław Słowik to jeden z siedmiu opolskich policjantów, którzy znaleźli się w gronie „Bohaterów Naszych Czasów”, nagrodzonych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na co dzień policjant pełni służbę na stanowisku dyżurnego głubczyckiej komendy. Bardzo często to właśnie on jest pierwszym funkcjonariuszem, z którym rozmawia osoba potrzebująca pomocy. Jego profesjonalizm, zaangażowanie i samodzielność doprowadziły do uratowania niejednego ludzkiego życia.
Opole -
Dzielnicowy uratował siedmioosobową rodzinę przed zatruciem
18 grudnia Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wyróżnił policjantów w dowód uznania za zaangażowanie w służbie, którą zapamiętają nie tylko policjanci ale także osoby, których wydarzenia te dotyczyły. Jednym z nagrodzonych funkcjonariuszy jest st. sierż. Adam Florczak, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Iłowej. Dzięki skutecznym działaniom mundurowego możemy mówić, że siedmioosobowa rodzina nadal cieszy się życiem
Gorzów Wlkp. -
Namierzył miejsce i udzielił pomocy kobiecie, która zasłabla podczas jazdy samochodem
Dzielnicowy Posterunku Policji w Szczurowej asp. szt. Józef Kazek udzielił pomocy kobiecie, która podczas jazdy samochodem zasłabła. Szybko namierzył miejsce, z którego dzwoniła poszkodowana i przed przyjazdem karetki podjął czynności ratownicze.
Kraków -
Uroczyste ślubowanie policjantów w Muzeum Katyńskim
W obecności ministra Jarosława Zielińskiego - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Cezarego Popławskiego, Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Michała Domaradzkiego, zaproszonych gości oraz kadry kierowniczej stołecznego garnizonu, 160 policjantów służby kandydackiej złożyło dzisiaj ślubowanie w Muzeum Katyńskim.
KSP, Kraj -
Satysfakcja z pomagania innym
Rozpoczynający swoją przygodę z mundurem, słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego ze słupskiej Szkoły Policji, po raz kolejny pokazali, że służyć to przede wszystkim pomagać. W praktyce przekonał się o tym jeden z mieszkańców Słupska, który publicznie podziękował młodym policjantom za ich postawę.
SP Słupsk -
Leśne zwierzęta wygrzebały ofiarę zabójstwa – śledczy odnaleźli podejrzanych o jego dokonanie
Wielomiesięczna, ciężka i żmudna praca funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku doprowadziła do zatrzymania 4 podejrzanych o udział w zabójstwie 55-letniego mieszkańca powiatu hajnowskiego. Do zbrodni doszło w połowie 2014 roku. Trzech spośród podejrzanych policjanci zatrzymali już w grudniu ubiegłego roku, czwarty wpadł wczoraj. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.
Białystok -
Policjanci uratowali 18-latka przed zamarznięciem
Wczoraj policjanci z kieleckiej drogówki zapobiegli tragedii do jakiej mogło dojść na drodze krajowej nr 74 w Ćmińsku. Mundurowi skrajnie wyziębniętego 18-latka przekazali ekipie pogotowia ratunkowego.
Kielce -
Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież znanych marek
Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zabezpieczyli w jednym z lubelskich mieszkań blisko 300 sztuk podrobionej odzieży znanych marek. 27-letni mężczyzna pod pozorem legalnie działającej firmy sprzedawał ubrania w Internecie. Szacowana kwota strat na szkodę producentów to około 100 tys. złotych. Mężczyzna liczyć musi się teraz z odpowiedzialności z ustawy Prawo własności przemysłowej. Grozi za to przestępstwo kara do 2 lat więzienia.
Lublin -
Uratowali kobietę wyprowadzając ją z płonącego domu
Małopolscy policjanci uratowali kobietę wyprowadzając omdlałą z płonącego domu w Płazie. 73-latka została hospitalizowana, jej stan jest dobry, nie zagrażający życiu.
Kraków -
Oszukiwał "na policjanta" - wpadł w Lublinie
Kryminalni z Bemowa zatrzymali podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Mężczyzna wpadł na terenie Lublina. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że sprawca w trakcie rozmowy telefonicznej podawał się za policjanta, przekonując pokrzywdzonego, że bierze udział w akcji, dzięki której oszuści bankowi zostaną zatrzymani. Oszukany mężczyzna stracił 65 tys.zł. Kamil G. usłyszał już zarzut i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.
KSP -
Policjanci odnaleźli w lesie starszego mężczyznę i uratowali przed wychłodzeniem
Szczęśliwy finał miały kilkugodzinne poszukiwania starszego mężczyzny, który całą noc spędził w kompleksie leśnym. Działania średzkich i wrocławskich policjantów wspierali też strażacy oraz rodzina i znajomi zaginionego. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Mężczyzna siedział na ziemi oparty o drzewo i był silnie wyziębiony. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali wezwanemu na miejsce zespołowi Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało odnalezionego do szpitala.
Wrocław -
Policjanci z pracownikiem socjalnym pomagali bezdomnym
Dzisiaj od rana stalowowolscy policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym sprawdzali miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Wspólny patrol ujawnił trzech bezdomnych, dwóch z nich skorzystało z pomocy i zostało przewiezionych do schroniska.
Rzeszów -
Nie uniknie odpowiedzialności za zabójstwo
Policjanci z Sulęcina zatrzymali 28-letniego mieszkańca tego miasta, który usłyszał zarzut zabójstwa. To efekt ich skutecznej pracy, dzięki której możliwe było dotarcie do osoby odpowiedzialnej za ten okrutny czyn. Mężczyzna może zostać za kratkami do końca życia.
Gorzów Wlkp. -
Jest bezpieczniej na drogach - mniej wypadków, zabitych i rannych w 2015r.
2269 wypadków mniej, 298 mniej ofiar śmiertelnych i 3088 mniej rannych - to efekt pracy funkcjonariuszy policji, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na polskich drogach. Te optymistyczne dane potwierdzają, że policyjne działania są skuteczne i prowadzą do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, a co za tym idzie ich negatywnych następstw.
KGP -
Woleli dać łapówkę niż odpracować karę
W połowie maja 2015 roku policjanci zwalczający korupcję z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali urzędniczkę z Kętrzyna, która zajmując swoje stanowisko odpowiadała m.in. za rozliczanie godzin przepracowanych przez osoby skazane na prace społecznie użyteczne. Pięć takich osób zamiast odpracować zasądzoną karę wolało wręczyć urzędniczce łapówkę. Prokurator wystąpił z aktem oskarżenia wobec całej szóstki.
Olsztyn -
Pomogli osobom, którym zagrażało wychłodzenie
Reakcji dyżurnego monitoringu życie zawdzięcza 36-latek, który pijany zasnął na chodniku przy ul. Prostej w Olsztynie. W sytuacji zagrażającej życiu znalazł się także inny mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu stracił dach nad głową i nie miał się gdzie podziać. Pomogli mu policjanci z Barczewa, którzy zabrali go do komisariatu a następnie przekazali do MOPS-u. Dzięki telefonowi mieszkanki Nowego Miasta Lub., od śmierci uchroniono nietrzeźwego bezdomnego. Mężczyzna noc spędził w komendzie Policji.
Olsztyn -
Skuteczna pomoc Policji
Kiedy temperatura za oknem spada poniżej zera, pozostawienie człowieka na mrozie może skończyć się dla niego tragicznie. Policjanci z Komendy Miejskiej w Gorzowie, wspólnie z pracownikami socjalnymi Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, podjęli skuteczną interwencję, dzięki której 57-letniemu mężczyźnie znaleziono schronienie w noclegowni.
Gorzów Wlkp. -
Konkurs na projekt graficzny logo!
W oczekiwaniu na otwarcie Policyjnego Centrum Edukacji Społecznej (PCES) Gabinet Komendanta Głównego Policji Komendy Głównej Policji ogłasza ogólnopolski konkurs na logo PCES. Termin nadsyłania prac upływa 15 lutego 2016 r.
KGP -
Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku
W Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Komisariatu Policji. Wybudowany od podstaw budynek, to jeden z najnowocześniejszych obiektów policyjnych w Polsce. Inwestycję zrealizowano ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji we współpracy z lokalnym samorządem. Nowy komisariat, to obiekt przyjazny dla obywateli, funkcjonalny, spełniający współczesne standardy techniczne i w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Udział w tym niecodziennym wydarzeniu wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński i Komendant Główny Policji Pan inspektor Zbigniew Maj.
Białystok -
Oficjalne otwarcie nowej siedziby skarżyskich policjantów
22 tys. metrów sześciennych kubatury budynków, przeszło 4 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, 3 obiekty usytuowane na działce o powierzchni 1,5 hektara. Te imponujące liczby, to dane techniczne nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej, która dzisiaj została oficjalnie otwarta.
Kielce -
Łamali przepisy
Tylko w przeciągu dwóch godzin na drodze ekspresowej S-3 policyjny video-rejestrator utrwalił szybką jazdę czterech kierowców, którzy jechali ponad 180 km/h. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi, policjanci nałożyli na nich również punkty karne.
Gorzów Wlkp. -
Z początkiem roku słowa Roty
…Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. M.in. taka fraza była dziś wyraźnie akcentowana w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. To sygnał, że garnizon lubuski został wzmocniony nowymi policjantami. 21. z nich za kilka miesięcy będzie w pełni gotowych do tego, aby realizować zadania, do których zostali powołani. Tymczasem czeka ich szkolenie i adaptacja z dala od domu.
Gorzów Wlkp. -
Pomagają bezdomnym
Od sobotniej nocy z powodu wychłodzenia w Katowicach zmarły już trzy osoby. Wszyscy to bezdomni mieszkający w pustostanach. Policjanci starają się nakłaniać osoby bezdomne do skorzystania z noclegowni, jednak w wielu przypadkach spotykają się z odmową. Wtedy do akcji wkraczają policyjni negocjatorzy. Tylko wczoraj w Katowicach i Bytomiu przed zimnem uratowali 9 osób.
Katowice -
Zamiast umówionej randki padł ofiarą rozboju
Zabrzańscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę podejrzanych o rozbój. Napadli oni na mężczyznę, który za pośrednictwem Internetu umówił się z nieznajomą na randkę. Kobieta zwabiła 29-latka do mieszkania, a następnie wspólnie z kolegami dotkliwie go pobiła. Pokrzywdzonemu skradziono gotówkę, dokumenty i klucze do samochodu. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, natomiast kobieta zastała objęta policyjnym dozorem.
Katowice -
Nieletni odpowiedzą za wywołanie fałszywego alarmu bombowego
Dwóch nieletnich odpowie za wywołanie fałszywego alarmu bombowego na terenie stadionu miejskiego w Starogardzie Gdańskim. Na jednym z portali społecznościowych umieścili oni wpis o podłożeniu ładunku wybuchowego. Kilkudziesięciu policjantów sprawdzało teren stadionu, na którym tego dnia odbywało się noworoczne spotkanie mieszkańców. Decyzję o konsekwencjach dla nieletnich podejmie sąd rodzinny.
Gdańsk
