Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Rajd cadillakiem
Policjanci zatrzymali dziś w nocy kierowcę cadillaka i jego pasażera, którzy na jednej z ulic najpierw uderzyli w mercedesa, a uciekając z miejsca kolizji uszkodzili kolejne dwa samochody zaparkowane przy ul. Kołłątaja. Obydwaj mężczyźni mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca nie miał prawa jazdy, a właściciel - dokumentów auta.
Lublin -
Kolejni zatrzymani za wyłudzanie kredytów
Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby, podejrzane o wyłudzenia kredytów, w jednym z wrocławskich banków. Zatrzymane małżeństwo wyłudziło 345 tys. zł, za które kupiono nieruchomości, należące do nieuczciwego pośrednika finansowego. Do tej sprawy zatrzymanych zostało już 26 osób. Jak ustalili policjanci sprawcy w ciągu kilku miesięcy wyłudzili ponad 30 kredytów na łączną kwotę blisko 3 mln zł.
Wrocław -
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie.
Wrocław -
Kredytowi oszuści zatrzymani
W ręce policjantów z Wołomina zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadło dwóch mężczyzn próbujących wyłudzić kredyt bankowy. 43-latkowie zostali zatrzymani w chwili, gdy zjawili się w banku po odbiór 20 tys. złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu. Decyzją sądu Mirosław S. sąd będzie podpisywał listę osób dozorowanych.
KSP -
Napadał na kobiety z agencji towarzyskich
Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali mężczyznę, który kilkanaście razy napadł na kobiety pracujące w agencjach towarzyskich. 39-latek przychodził na spotkanie w umówionym miejscu, najczęściej były to prywatne mieszkania, obezwładniał kobiety i okradał. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Odpowie za rozboje, za co grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Teraz funkcjonariusze ustalają kolejne ofiary 39-latka.
Gdańsk -
Pedofil poszukiwany przez Interpol zatrzymany w USA
Mężczyzna poszukiwany przez Interpol w związku z molestowaniem seksualnym chłopców w wieku od 6 do 10 lat został zatrzymany w Stanach Zjednoczonych. Wszystko dzięki pomocy internatuów. Polska policja i media również włączyły się w akcję poszukiwawczą przestępcy. Zatrzymanie nastąpiło zaledwie dwa dni po rozpoczęciu akcji w Internecie.
KGP -
Chciał mieć psa, to go ukradł
Policjanci z posterunku w Sianowie zatrzymali 14-letniego chłopca, który ukradł psa rasy amstaff. 14-latek za kradzież odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Kilkumiesięczny pies wrócił do swojej właścicielki.
Szczecin -
Ukrywał się w kryjówce za regałem
Kryminalni z komendy stołecznej Policji zatrzymali mężczyznę, który od czterech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Marcin O. poszukiwany był dwoma listami gończymi. 32-latek wpadł w mieszkaniu, które wynajmował na warszawskim Targówku. Policjanci znaleźli go leżącego na materacu, w skrytce urządzonej za regałem.
KSP -
Złodziej byków ukrył się w hotelu
Gdy pracował w jednym z gospodarstw w okolicach Jakubowa, wykorzystał sytuację i wyprowadził stamtąd dwa byczki i jałówkę. Na szczęście zwierzęta, które sprzedał paserowi, odzyskano. Sam złodziej jednak wtedy zniknął. Kilka miesięcy później policjanci z Dobrego trafili na jego ślad w jednym z warszawskich hoteli. 33-letniemu Adamowi M. za przywłaszczenie zwierząt grozi do 5 lat więzienia.
KSP -
Pijana matka maltretowała syna
Siemianowiccy policjanci uwolnili 14-latka, którego maltretowała pijana matka. Funkcjonariuszy zaalarmowali sąsiedzi, którzy byli świadkami awantury, w czasie której chłopiec groził, że wyskoczy przez okno. Chłopak trafił do domu dziecka, a jego matka do izby wytrzeźwień.
Katowice -
"Fotogeniczny" złodziej
Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w busie okradł z aparatu cyfrowego śpiącego pasażera. Złodziejem okazał się 50-letni więzień zakładu karnego, który wtedy wracał z przepustki. W pamięci aparatu, który znaleźli w miejscu jego resocjalizacji policjanci, widniał zrobiony zaraz po kradzieży jego autoportret...
Lublin -
Napadły na policjantów w obronie brata
Lubelscy policjanci zatrzymali dwie młode kobiety, które kilka dni temu rzuciły się z pięściami na funkcjonariuszy zatrzymujących brata jednej z nich. Jedna z nich poszczuła wtedy policjantów psem. Obie zostały aresztowane na okres trzech miesięcy. Za czynną napaść i znieważenie policjanta grozi kara do 10 lat więzienia.
Lublin -
15-letni "żartowniś" zatrzymany
Zaledwie czterech godzin potrzebowali chełmscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawcy fałszywego alarmu bombowego w jednej z miejscowych szkół. 15-letnim mieszkańcem Chełma, za sprawą którego ewakuowano ludzi ze szkoły, pobliskich sklepów i mieszkań, zajmie się teraz sąd rodzinny.
Lublin -
"Studenckie Punkty Informacyjne"
"Studenckie Punkty Informacyjne" zakończyły tegoroczną działalność. Przez trzy miesiące studenci z białostockich uczelni wyższych pomagając ludziom, doskonalili swoje umiejętności. Bogatsi o nowe doświadczenia wrócą tu za rok.
Białystok -
Zabezpieczono auta warte 600 tys. zł
Policjanci z Żywca zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który jechał bez prawa jazdy kradzionym samochodem. Policjanci znależli przy nim dwa komplety kluczyków do kolejnych poszukiwanych aut. W sumie zabezpieczyli trzyauta marki BMW o wartości ponad 600 tys. zł. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Katowice -
Przygotuj się do wyjazdu do pracy za granicą
W ostatnim czasie wiele osób podjęło decyzję o wyjeździe za granicę. Jedni wyjeżdżają aby zarobić pieniądze, nauczyć się języka, inni aby zmienić swoje życie lub przeżyć ciekawą przygodę. Taka poważna decyzja wymaga odpowiedniego przygotowania, aby później za granica uniknąć przykrych sutuacji.
Gorzów Wlkp. -
Lot pod specjalnym nadzorem
Na warszawskim Okęciu wylądował samolot pod specjalnym nadzorem, na pokładzie którego znajdowali się zatrzymani w Wielkiej Brytanii obywatele Polski. 15 naszych rodaków było poszukiwanych między innymi za rozboje, oszustwa i zabójstwo. W 2007 roku do kraju drogą lotniczą trafiło ponad 500 osób zatrzymanych poza granicami naszego kraju.
KGP -
Nielegalny alkohol i papierosy
Policjanci ze Świdwina zabezpieczyli blisko 5,5 tysiąca paczek nielegalnych papierosów oraz prawie 100 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Towar przechowywał jeden z mieszkańców miasta w swoim mieszkaniu i garażu. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, skąd pochodziły wyroby tytoniowe i spirytus bez znaków akcyzowych.
Szczecin -
Kierowca z promilami
Nie wiadomo, co mogłoby by się wydarzyć, gdyby mężczyzna mający ponad 2,5 promila alkoholu wyjechał na drogę o dużym natężeniu ruchu. Jednak dzięki czujności stołecznych policjantów z Białołęki do tego nie doszło. Kompletnie pijany kierowca alfy romeo, 29–letni Jacek T. został zatrzymany.
KSP -
Matka z 3 promilami i z 8-miesięcznym dzieckiem
Leszczyńscy policjanci zatrzymali pijaną matkę, która upojona alkoholem leżała nieprzytomna na trawie, a obok niej w dziecięcym wózku spała 8-miesięczna dziewczynka. Maleństwo natychmiast zostało odwiezione do szpitala na obserwację, a pijana matka trafiła do policyjnego aresztu. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet do 5 lat więzienia.
Poznań -
Mierzył do dzieci i został namierzony
Policjanci zatrzymali w Kudowie Zdroju mężczyznę, który z pistoletu mierzył do dzieci będących na szkolnej wycieczce. Funkcjonariuszy powiadomiła opiekunka grupy. W mieszkaniu 44-latka policjanci zabezpieczyli między innymi amunicję i granat. Teraz wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
Wrocław -
Przyniósł pocisk do domu
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przyniósł do domu pocisk moździerzowy. Ewakuowano kilka rodzin, które przebywały w tym czasie w swoich mieszkaniach. 47-latek usłyszy zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utarty życia bądź zdrowia mieszkańców kamienicy. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Olsztyn -
Kopali 58-latka, bo chcieli papierosy i pieniądze
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy na dworcu PKP w Elblągu, kilka minut przed północą, napadli na 58-letniego mężczyznę. Bandyci kopali go, bo mężczyzna nie dał im papierosów i pieniędzy. Policjanci potrzebowali zaledwie kilkunastu minut, aby zatrzymać przestępców.
Olsztyn -
Nastolatkowie odpowiedzą za rozbój i próbę zabójstwa
Małopolscy policjanci zatrzymali trzech chłopców, którzy włamali się do domku jednorodzinnego i pchnęli nożem 56-letniego mężczyznę. Dwóch 16-latków i 17-latek odpowiedzą za swoje czyny. Najstarszemu za próbę zabójstwa grozi nawet dożywocie. Poszkodowany mężczyzna przebywa w szpitalu. Jego stan jest stabilny.
Kraków -
Nieuczciwy kasjer
Przyznał się do wielu kradzieży na terenie całego kraju. Wczoraj po południu ursynowscy kryminalni zatrzymali 22-letniego Tomasza W., który od kilku miesięcy zatrudniał się jako kasjer w różnych hipermarketach. Jak ustalili funkcjonariusze, wystarczało mu zaledwie kilka godzin pierwszego dnia pracy, aby część wypracowanego utargu zamiast na konto sklepu, trafiła do jego kieszeni. W ciągu kilku miesięcy nieuczciwy kasjer zarobił w ten sposób ponad 15 tysięcy złotych.
KSP -
Gimnazjalistki zniszczyły pamiątkowe tablice
Cztery gimnazjalistki z Żagania zniszczyły pamiątkowe tablice w byłym obozie jeńców alianckich. Dziewczyny najpierw na terenie obozu piły alkohol. Potem, dla zabawy, porysowały tablice, pomazały je flamastrem, a nawet przypalały zapalniczką. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.
Gorzów Wlkp. -
Ten listonosz też nie doręczał przesyłek
Ponad tysiąc listów i przesyłek znaleźli policjanci z Legionowa w mieszkaniu i piwnicy należącej do 50-letniego listonosza z Nowego Dworu. Podobnie, jak nieuczciwy doręczyciel zatrzymany dwa dni wcześniej, tak i ten, najprawdopodobniej zamiast doręczać przesyłki, ich zawartość zachowywał dla siebie, a niewykluczone, że część sprzedawał z zyskiem.
KSP -
Pozostała bez futra
Futro z wilka z rodziny "Canis lapus" zabezpieczyli policjanci z Bielan z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze na ślad odzieży trafili na jednej z aukcji internetowych. Sprzedający udostępnił swoje konto internetowe znajomej. Ewa N. nie miała żadnych dokumentów uprawniających do obrotu produktami pochodzenia zwierzęcego, które znajdują się pod ścisłą ochroną. 57-latce wkrótce zostaną przedstawione zarzuty.
KSP -
Wspólne działania Policji i Izby Celnej na autostradzie A-4
Policjanci wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeprowadzą dzisiaj w godzinach popołudniowych działania na autostradzie A-4. Kontrole przeprowadzone zostaną na terenie powiatu wrocławskiego, oławskiego oraz strzelińskiego.
Wrocław -
Amator cudzego sprzętu fotograficznego w areszcie
Kaliscy kryminalni zatrzymali 23-letniego złodzieja sprzętu fotograficznego. Jego łupem padły aparaty warte około 24.000 zł. Złodziej wykorzystał nieuwagę fotografa robiącego zdjęcia i ukradł jego plecak ze sprzętem. Pokrzywdzony dzięki wytrwałej pracy policjantów, odzyskał swoje mienie. Sprawcy grozi teraz kara do 5 lat więzienia.
Poznań

